Skocz do zawartości
hantix123

czy warto kupywać podświetlaną klawiature?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem podświetlanej klawiatury jednak nie wiem czy warto moja poprzednia przestała świecić a potem działać :/ i czy w innych klawiaturach też tak będzie że podświetlenie może przestać działać? czy lepiej kupić zwykłą klawiature jednak z kolorowymi strzałkami i wasd? z góry dziękuje za porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie trafiasz z automatu w WSAD? Mnie podświetlenie wręcz denerwuje, obija się od monitora przy ciemnych scenach, włączam tylko gdy piszę i to też rzadko a co do gier to palce już pozycję WSAD mają w pamięci od dawna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pracujesz wieczorami/po nocach, to myslę, że warto. Poza tym każda klawiatura ma prawo się zepsuć. Co to za pytanie? Zadaj sobie pytanie, czy podświetlenie w poprzedniej

 

klawiaturze ci się przydało i zdecyduj.

 

Pytanko mam: zauważyłem, że sporo ludzi pisze kupywać. To jakiś regionalizm jest? Gdzie używa się takiej formy czasownika kupować? Pytam serio i bez złośliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlana klawiatura, to niby fajna rzecz, ale jak się głębiej zastanowić, co w istocie dzięki temu zyskujemy, to można dojść do wniosku, że dla doświadczonych osób jest to zbędny bajer.

Najważniejsza jest orientacja dłoni na tle klawiatury, a nie same symbole, dlatego ja wolę lampkę nad klawiaturą, niż podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem,jak podświetlenie Ci się przydaje do pisania czy grania to jak najbardziej. Za dnia przecież podświetlenie można wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Podświetlane klawiatury są fajne, byle nie kupować takich, które dają po oczach jak choinka. Moim zdaniem, w niektórych modelach zbyt dużo światła wylewa się spod kapsla. Niby można zmniejszyć moc świecenia ale jednak trochę denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiarkowanie - jak ktoś spędza po kilka godzin dzienie przy komputerze to powinien być w stanie pisać praktycznie bez patrzenia na klawisze.

 

Ale jakieś subtelne podświetlenie na pewno nie zaszkodzi w początkowym okresie na nowej klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzisz przy komputerze kilka godzin to nie znaczy, że znasz wszystko na pamięć i podświetlenie jest zbyteczne. Spróbujcie bez patrzenia wcisnąć mniej używany klawisz jak np. F11 lub przestawcie klawiaturę nieco w lewo. Da się pisać po ciemku, ale nie jest to komfortowe. To jest subiektywna sprawa, a nie doświadczenie.

 

Witam zastanawiam się nad kupnem podświetlanej klawiatury jednak nie wiem czy warto moja poprzednia przestała świecić a potem działać :/ i czy w innych klawiaturach też tak będzie że podświetlenie może przestać działać? czy lepiej kupić zwykłą klawiature jednak z kolorowymi strzałkami i wasd? z góry dziękuje za porade

 

Co to w ogóle za pytanie? Kilkanaście firm na rynku, jeszcze więcej modeli i nie mówiąc już o fabrykach/transporcie oraz całej reszcie, a Ty się pytasz czy następna może się popsuć :E Klawisze z kolorowymi strzałkami i wasd to najtańszy, gamingowy syf. Kup normalną membranę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo podświetlenie jako funkcja jest bardzo przydatne. Ja piszę bezwzrokowo ale znaków specjalnych pod numerami i klawiszy funkcyjnych nie pamiętam.

 

Problem w tym że podświetlenie (szczególnie to kolorowe) to bajer którym bardzo często firmy chcą sprzedać klawiatury słabej jakości. Szczególnie te z bajeranckim gamingowym wyglądem A gracze to często młodzież lub po prostu dzieciaki które gdy widzą że się coś świeci RGB i wygląda gamingowo to chcą to mieć (bo widzieli stanowiska na profilu Razera czy Roccata). Pomimo że poza podświetleniem cała reszta cech klawiatury to jakościowy szrot. Właśnie dlatego marki typu Genisys, Esperanza, Mediatech, Omega mają zbyt. Czasem się któraś wybije z tej listy z jakąś lepszą serią produktów (A4tech czy Modecom) ale najbezpieczniej jest przyjąć zasadę że dobre podświetlane klawiatury to conajmniej 80-90zł i więcej.

 

Miałem 5 klawiatur podświetlanych, od najtańszych (Tracer, Natec), w średnim budżecie (A4tech) po drogie (Logitech k810 a obecnie Corsair K83) nawet w samej jakości podświetlenia są ogromne różnice. O jakości klawiszy już nawet nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam zastanawiam się nad kupnem podświetlanej klawiatury jednak nie wiem czy warto moja poprzednia przestała świecić a potem działać :/ i czy w innych klawiaturach też tak będzie że podświetlenie może przestać działać? czy lepiej kupić zwykłą klawiature jednak z kolorowymi strzałkami i wasd? z góry dziękuje za porade

 

Szczerze, wydac sie moze sensownym bajerem jak twoja jej nie ma, korzystalem z takiej przez dluzszy czas* i zazwyczaj okazywalo sie, ze grajac i tak czesto potrzebowalem swiatla (czlowiek nie zwraca na to uwagi) wiec jakas lampka i tak musiala byc wlaczona.

Wiec moze warto bylo by ogarnac, zwlaszcza, ze "jednorazowe" lampki LED na USB mozna kupic za grosze...

 

Jak siedzisz przy komputerze kilka godzin to nie znaczy, że znasz wszystko na pamięć i podświetlenie jest zbyteczne. Spróbujcie bez patrzenia wcisnąć mniej używany klawisz jak np. F11 lub przestawcie klawiaturę nieco w lewo. Da się pisać po ciemku, ale nie jest to komfortowe. To jest subiektywna sprawa, a nie doświadczenie.

 

Dokladnie, o ile sam nie mam problemow pisac bezwzrokowo, to jednak z haslami prawie zawsze sa klopoty - bez podswietlania/swiatla zawsze sa problemy...

 

*CoolerMaster: fajny, niedrogi (wrecz tani), sterowany dodatkowymi klawiszami funkcyjnymi, wiec nie trzeba sterownikow (podlaczasz i jest) - kombinacje kolorow, intensywnosc, rozne rodzaje podswietlania i ich konfiguracje (uzylem z 2 razy - bo zazwyczaj bylo: srednio intensywne, stale, czerwone lub biale) - w kazdym razie polecam :)

Edytowane przez TerakotowyKrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takiej klawiaturze można wyłączyć przyciskiem to podświetlenie? Wtedy bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takiej klawiaturze można wyłączyć przyciskiem to podświetlenie? Wtedy bym brał.

 

W każdej można wyłączyć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie warto, jeśli grasz to można podświetlenie wyłączyć jeśli kogoś irytuje, a wieczorami przy pisaniu się przydaje. Od razu warto na mechanika postawić np. Hiro Raptor, całkiem niedroga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie się podswietlenie przydaje, oczywiscie wieczorem. Nie jest takie agresywne a wlasnie subtelne. Mam klawiature za 100 zl Thor 150 rgb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...