Skocz do zawartości
Adr.Boniek

Denon pma 250 stereo a Amplituner Harman Kardon 230 Stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Obecnie posiadam wzmacniacz stereo Denon Pma 250. Dla Mnie gra bardzo dobrze...jestem zadowolony. Jest tylko troszkę podniszczony, w tym modelu (model czarny) front z aluminium zrobił Mi się miejscami wyblakły i średnio to wygląda.

 

Pytanie mam takie czy Amplituner 5.1 Harman Kardon AVR 230 zagra lepiej czy gorzej od tego wzmacniacza w trybie Stereo ??

Harman AVR230 dla Mnie ma fajny wygląd + tuner etc.

 

Panuje opinia,że Amplituner 5.1 w stereo gra mizernie.

Głośników na razie nie podaję bo są na etapie zakupu, będą to jakieś głośniki półkowe.

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnów sprzęt,pomaluj a w 5.1 się nie pchaj bo nie jest to dobre do stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre stereo nie potrzebuje nic więcej do oddania szerokości, głębi i atmosfery sceny muzycznej. :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tyle to Ja wiem... Ale czy amplitunery 5.1 ; 7.1 potrafią dobrze zagrać w trybie stereo?

 

czyli powiedzmy Amplituner 5.1 ustawiam w Stereo wyłączam wszystkie "wspomagacze" , typu surround off i zostawiam same stereo. Czy zagra to podobnie jak zwykły prosty wzmacniacz stereo?

 

Nie jestem audiofilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj tabliczkę znamionową na każdym z tych urządzeń. Zazwyczaj znajduje się z tyłu lub pod spodem. Następnie odczytaj wartość poboru mocy (Power Consumption). Porównaj te wartości na urządzeniu stereo, jak i 5.1/7.1...

Ważna jest wydajność prądowa na każdy kanał. Obawiam się, że w urządzeniu wielokanałowym będą to wartości sporo słabsze. Poza tym wzmacniacze stereo nie próbują "oszukiwać" słuchacza lecz są projektowane do jak najwierniejszego przetwarzania dźwięku w trybie dwu kanałów tak, jak zarejestrowano nagranie. :dj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tyle to Ja wiem... Ale czy amplitunery 5.1 ; 7.1 potrafią dobrze zagrać w trybie stereo?

 

czyli powiedzmy Amplituner 5.1 ustawiam w Stereo wyłączam wszystkie "wspomagacze" , typu surround off i zostawiam same stereo. Czy zagra to podobnie jak zwykły prosty wzmacniacz stereo?

 

Nie jestem audiofilem.

 

Potrafią. Bardzo przyjemnie grał Arcam AVR 600 w trybie stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale on Swoje kosztuje.

 

Czyli rozumiem,że "droższy" amplituner 5.1;7.1 zagra tak samo dobrze lub lepiej od taniego czyli takiego około 1000 zł nowego wzmacniacza stereo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...