Skocz do zawartości
E-dzia

Najtańsza wysyłka.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałabym coś sprzedać jednocześnie możliwie najtańszym bezpiecznym sposobem.Zawsze wysyłałam PP ale ostatnio za polecony zaśpiewali 18zł. Od tamtej pory wysyłałam paczką pocztową której koszt to 14zł. Czy dla osób takich jak ja sprzedających rzadko jest jakaś tańsza alternatywa? Paczkomat inpost dla klienta detalicznego to 13zł a na PP mam najbliżej więc złotówka to żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecony mocno drożeje jeśli jest przekroczony rozmiar lub waga, poczytaj bo ostatnio zmienili cennik dla tego rodzaju przesyłki i faktycznie można się naciąć.

 

Obczaj stronkę furgonetka.pl, tam masz Paczkomat nieco taniej i do tego można skorzystać z przesyłki Poczta Kurier 48, co wychodzi 12,90 zł. W przypadku poczty trzeba jednak obczaić czy dana plackówka obsługuje te paczki (masz na mapce przy wyborze), bo Agencje Pocztowe np. ich nie obsługują.

 

Minus, że trzeba mieć drukarkę i wydrukować / nalepić etykietę.

 

Ja korzystam z furgonetki od dłuższego czasu i wszystko jest ok, ważne żeby nie przekraczać zadeklarowanej wagi / wymiarów, bo inaczej mogą doliczyć dodatkowe koszta.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałam jedną grę na ps4 gabaryty małe i właśnie zostałam zaskoczona 18złotymi za polecony priorytetowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałam jedną grę na ps4 gabaryty małe i właśnie zostałam zaskoczona 18złotymi za polecony priorytetowy.

Poczta lubi oszukiwać na gabarytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yisdx4A.png

 

Ciekawi mnie ta opcja inpost kurier + podjazd. Jak to działa? Płacę przez stronę furgonetka drukuję wypełnioną kartkę z danymi którą naklejam na przesyłkę i przychodzi kurier zabiera i przesyła do klienta?

 

Kurier z podjazdem 12,90?

Edytowane przez E-dzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to się łapie do tego za 8.40 :hmm:

 

Do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te gierki Ps4.

 

No tak tak rozumiem tylko o jaką drogę wysyłkową tobie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W S też się mieszczą.

 

Przecież to się łapie do tego za 8.40 :hmm:

Czy aż tak podnieśli?

Mają miarki do tego (proste przez dziurkę). Ta najwyższa cena to znaczne przekroczenie normalnego listu i tam się mieszczą krowy po 60 cm (wątpię czy listonosz to doniesie, raczej samo awizo).

 

Sprzedawałam jedną grę na ps4 gabaryty małe i właśnie zostałam zaskoczona 18złotymi za polecony priorytetowy.
Tak to jest gdy się nie czyta cennika: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_przesylka_polecona.html. Musiałaś się bardzo postarać by przekroczyć wymiary (zapewne przekroczyłaś 2 cm grubości lub wybrałaś gigantyczną kopertę). Dla krowich rozmiarów najlepszy jest Ruch. Oczywiście firmy mają większy wybór, ale muszą dużo wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla krowich rozmiarów najlepszy jest Ruch.

Co do masy to owszem (20 kg), ale wymiary 20x30x50 cm krowimi bym nie nazwał :P

Właśnie mam paczkę do nadania na jutro 15x34x41 cm i w Ruchu za 7,76 zł nie nadam - muszę wybrać paczkomat InPost za ponad 12 zł... :/

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W S też się mieszczą.

 

Mają miarki do tego (proste przez dziurkę). Ta najwyższa cena to znaczne przekroczenie normalnego listu i tam się mieszczą krowy po 60 cm (wątpię czy listonosz to doniesie, raczej samo awizo).

 

Tak to jest gdy się nie czyta cennika: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_przesylka_polecona.html. Musiałaś się bardzo postarać by przekroczyć wymiary (zapewne przekroczyłaś 2 cm grubości lub wybrałaś gigantyczną kopertę). Dla krowich rozmiarów najlepszy jest Ruch. Oczywiście firmy mają większy wybór, ale muszą dużo wysyłać.

To fakt przy wysyłaniu brałam sporą koperte, chyba najlepiej będzie owinąć w karton ze wszystkich stron idealnie dopasować obkleić taśmą i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to prawdopodobnie dlatego mi naliczyli nagle 18zł.. a ja myślałam że koperta nie ma wpływu ahh:)

No to mogę zmienić przesyłkę z grą na tańszą na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba najlepiej będzie owinąć w karton ze wszystkich stron idealnie dopasować obkleić taśmą i tyle.
Zgadza się, ale to kupa roboty (i żeby nie przekroczyć 2 cm, a warto dać tektury). Koperta bąbelkowa to marny pomysł i szansa na negatywa, bo spore szanse na połamanie pudełka oraz porysowanie płyty latającej w środku (często wystarczy lekki nacisk by płyta wypadła).

 

a D14 to najmniejsza koperta bąbelkowa do której zmieści się gra, np z PS2.
Nieprawda, wysyłałem w mniejszych. Poczta ma tu fajną ofertę (D14 za 28 gr): https://esklep.poczta-polska.pl/kategoria/format. Ale realnie bierzesz to co mają na półce i to nie za 25-30 gr (a np. ponad 1 zł). Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Poszukałem teraz na Allegro i wygląda na C13, ale oni mają bardzo różne wymiary (zaś Poczta w tej chwili tylko tego wymiaru nie ma więc nie wiem ile mm mają te pocztowe).

 

Pudełko od gry PS2 (czy X360) ma ok. 19 cm x 13.5 cm więc spokojnie się zmieści w tych 160 mm. Rozmiar zewnętrzny jest chyba liczony na płasko więc 170 mm straci te ponad 2,5 cm (bo gra rozciągnie to w górę po obu stronach). 150 x 215 oznacza, że gra wejdzie prawie na styk.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...