Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze. Zestaw do 8,4k z czego 3,5 tyś idzie na monitor : Monitor Acer ProDesigner PE320QK

Reszta pozostaje do rozdysponowanie na jakiś w miarę sensowny zestaw do Photoshopa i początków przygody z 3D, głownie ZBrush. W gry nie mam zamiaru grać, a jak już to pewnie jakieś starocie.Budżet pewnie nie ten jak na grafikę 3D...

ZBrush bazuje na cpu, więc karta może być słabsza.

Nie orientuje się dobrze w temacie. Na razie wyszło mi takie coś:

https://proline.pl/koszyk/46a8d5a2

 

Jeżeli chodzi o gpu, to widzę, że jest promocja w X-komie na Zotac GeForce GTX 1660 Ti Gaming 6GB GDDR6 za 999 zł. Będzie to lepszy wybór od GeForce GTX 1660 SUPER? Z drugiej strony monitor ma FreeSync, to może lepiej by pasował jakiś rx590, albo coś innego?Może mobo tez inne? Lepszy zasilacz?

 

Czyli, budżet 4900, procesor pewnie AMD Ryzen 7 3700X, ramu pasowałoby mieć te 32 GB. Może ktoś ułoży coś bardziej sensownego. OC - na początku chyba nie, z czasem może... ale powiedzmy, że nie. :)

Aha, bez dysku bo przeniosę ze starego kompa Samsunga ssd 850 evo 250gb, do tego też jakiś hdd jest jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można brać GTX 1660 Ti śmiało, za 999 ziko bdb okazja.

 

Obecnie monitory FreeSync działają z reguły też z GeForce, nazywa się to Adaptive Sync. Zresztą jeśli gier nie będzie to Freesync / G-Sync się nie przyda.

 

Co z dyskami?

 

Płytę można dać śmiało tańszą - https://proline.pl/msi-b450-tomahawk-max-am4-p1374611 - nie musi być to X570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsung ssd 850 evo 250gb- ze starego kompa, przełożyłbym na nowego, żeby trochę zaoszczędzić. Jakbym brał tą płytę (MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4), to poprosić sklep o zaktualizowanie biosu? Czy nie będzie takiej potrzeby?

Edytowane przez Veles2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty MSI z dopiskiem MAX mają już aktualny BIOS pod Ryśki 3000.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać pamięć GoodRam IRDM PRO 2x16GB DDR4 3600 CL17-19-19, czy dołożyć do czegoś innego? bo różne są opinie.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał kupić mobo X470, to X470 MSI gaming plus max byłaby najlepszym wyborem cena/jakość ? Pewnie też wezmę zasilacz Seasonic FOCUS GX-650 80Plus Gold 650W , trochę za mocny, ale pewnie sprzęt na lata :cool:

Edytowane przez Veles2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak X470 Gaming Plus Max jest spoko chociaż nie wiem jaki sens dopłacać względem B450, ale w sumie nie jest to ogromna dopłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj tam chociażby Fortisa 3 i będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet bardzo mocno napięty, posiedzę na pewnie na tym boxowym ze 2-3 miechy, potem się wymieni. Chyba,że wysępię jakiś rabat, ale nie wiem czy w ProLine coś dają

Jest jeszcze opcja zmienić kartę na https://www.x-kom.pl/p/540910-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5500-xt-mech-oc-8gb-gddr6.html?gclid=Cj0KCQjw6sHzBRCbARIsAF8FMpXCh_0yzULXAw4r8W3R8z1VuFTBlt4d1dAAS-KWK2cy1Fmt9FKnub8aAlEiEALw_wcB

i wziąć tego Fortisa 3?

Edytowane przez Veles2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagada dobrze, to może i dadzą. Ostatnio był kod na peperze na 3900X od nich zbijający cenę do 1919 zł. Może więc zejdą i akurat na chłodziwo będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy można dać tańszy zasilacz - www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-650w-spc222-4144365/ - i tym samym masz prawie na Fortisa 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem, ale chyba lepiej mieć lepszy zasilacz, przemęczyć się jakoś ze 2 miechy i kupić jakieś dobre chłodzenie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą, w pogoni na oszczędzeniu na jakiejś części, żeby w innym miejscu starczyło, wziąłem taki ram z Allegro:

https://allegro.pl/oferta/ballistix-sport-lt-32gb-2x16gb-ddr4-3200mhz-cl16-8959875808

"Dostępny towar na aukcji pochodzi z niemieckich domów handlowych, są to przedmioty poekspozycyjne jak nowe, oraz całkowicie nowe nadwyżki towaru. Na początku każdej aukcji przedmiot jest opisany w 3 kategoriach: nowy, poekspozycyjny, lub używany."

 

Piszę, zę nowy, mam nadzieje, ze będzie ok :cool: w sumie jak coś jest zawsze opcja zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ok niewielka oszczędność ale zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo przyjdzie czas składania, nie mam maty, miałem położyć płytę na folii, w którą jest zapakowana, ale widzę, że tak nie można

Dobrą opcją będzie rozcięcie tej folii po bokach,żeby uzyskać dostęp, i montaż na pudełku po płycie ?

Na razie czytam jak to wygląda, jeszcze kilka poradników na YouTube trzeba będzie obejrzeć. Z polecanych Rytuałów jakie będę praktykował, to będę w stroju Adama macał różne metalowe przedmioty, kaloryfer malowany to podobno gdzieś czytałem, że nie, ale taki elastyczny metalowy przewód do gazu będzie pewnie ok. Dywan wyniesiony, mam nawet zamiar zwilżyć firanki... :E

VKHckraDpqrqSb6rRrL5cgyJcHgKe5QC.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...