Skocz do zawartości
xarrek

Acer Nitro VG252Q P

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kojarzy ten monitor Acer Nitro VG252QP?

Edytowane przez xarrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kojarzę. Ciekawi mnie czym różni się od XV253Q P oprócz wyglądu i obsługi HDR. Niby oba mają gsync compatible oficjalnie wspierany przez NVIDIA, 144hz i marycę IPS 24,5 cali. Z tego co kiedyś czytałem to oba są na panelu AUO? Czy może właśnie dali tu inny? Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem trochę i wygląda na to że ma ta sama matrycę co Acer XV253QP oraz Asus VG259Q. HDR niby ma ale wiadomo śmieszne wartości.

Kupiłem jutro będę miał raczej w domu i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem trochę i wygląda na to że ma ta sama matrycę co Acer XV253QP oraz Asus VG259Q. HDR niby ma ale wiadomo śmieszne wartości.

Kupiłem jutro będę miał raczej w domu i zobaczymy.

O to mam prośbę, sprawdził byś jak z blurem jest? Ufo test zrób i wstaw tu zdjęcie https://www.testufo.com/ghosting

Sprawdź czy nie ma rozmytej czcionki i najlepiej wstaw zdjęcie jej

Ogólnie jak kolory wypadają i czy jest LFC - ustaw fps limit np na 30 i zobacz czy hz monitora jest wtedy na poziomie 60 albo więcej hz

Ogólne wrażenia jeśli chodzi o gsync - czy działa bez problemu, nie ma tearingu czasem itp

 

No i ten blur fajnie byłoby jakbyś przetestował w grach - na 144hz,potem na 60hz i na mniej np 30 hz.

Możesz jeszcze się wypowiedzieć na temat kontrastu czy jest dobra czerń jak na IPS, bo w Aoc 24g2u była super

 

Bo właśnie ten monitor mnie interesuje. W sumie miałem brać 1440p ale jednak budżet nie pozwala na dobry monitor w tej rozdzialce.

Wybór jest między VG252Q P, XV253Q P i Asus VG259Q

 

* podobno nie ma kabla DP w zestawie...

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mam prośbę, sprawdził byś jak z blurem jest? Ufo test zrób i wstaw tu zdjęcie https://www.testufo.com/ghosting

Sprawdź czy nie ma rozmytej czcionki i najlepiej wstaw zdjęcie jej

 

 

Przecież zdjęcie nic nie pokaże. Musiałby mieć specjalny aparat i szynę do tego. Lepiej nagrać filmik. Z czcionką to co innego. Fajnie byłoby gdyby ktoś zrobił reviewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dam radę zrobić to wykonam, opiszę oraz podeślę zdjęcia i filmiki. DP nie ma w pudełku i G-sync nie działa na HDMI.

 

Podobno różni się od XV253QP tym że nie ma portów USB i że ma tanią nóżkę.

Podobno ma LFC i ma też jakieś Ultra Low Latency.

Overdrive jest bardzo mocny i ustawienie czegokolwiek innego niż off daje overshoot.

Edytowane przez xarrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dam radę zrobić to wykonam, opiszę oraz podeślę zdjęcia i filmiki. DP nie ma w pudełku i G-sync nie działa na HDMI.

 

Jak będziesz robił filmik to tak jak na tym filmiku. Zgrywasz ruch kamery z ruchem "ufoludka":

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam może wezmę sztukę na testy bo mój obecny ma wiele problemów. Ale szkoda byłoby jakbym teraz wziął a za 2 tyg pojawił by się xv253q p :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wziąłem tego Acera. Rzeczywiście niby ten sam ekran co w XV253QP, jedynie nie ma wejść USB - i tak nie używam i nie ma obracanego ekranu. Jak coś to VESA można zamontować więc z tym problemu nie ma

Zamówiłem też od razu kabel DP silvermonkey 1.4 bo w zestawie go nie ma.

 

Masz już jakieś pierwsze wrażenia z korzystania z monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko powiem że jak na 900zł spoko monitor.

Matryca jest taka: http://www.panelook.com/M250HAN01.6_AUO_24.5_LCM_parameter_39917.html

 

LFC chyba ma bo na demo pendulum skacze a jak próbowałem z ręcznym ograniczeniem przez RivaTuner to 60 fps pokazuje 60 a jak dam niżej to skacze oświerzanie przez co ciężko określić ale jest zazwyczaj 100Hz+

 

Czcionki wyglądają na moje oko spoko.

Resztę zdjęć dam nocą jak będę miał chwilę czasu.

 

Zastanawia mnie opcja VBR której nie wiem jak włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko powiem że jak na 900zł spoko monitor.

Matryca jest taka: http://www.panelook.com/M250HAN01.6_AUO_24.5_LCM_parameter_39917.html

 

LFC chyba ma bo na demo pendulum skacze a jak próbowałem z ręcznym ograniczeniem przez RivaTuner to 60 fps pokazuje 60 a jak dam niżej to skacze oświerzanie przez co ciężko określić ale jest zazwyczaj 100Hz+

 

Czcionki wyglądają na moje oko spoko.

Resztę zdjęć dam nocą jak będę miał chwilę czasu.

 

Zastanawia mnie opcja VBR której nie wiem jak włączyć.

VBR? To jakaś opcja overdrive pewnie, która na chyba każdym monitorze jest zablokowana kiedy freesync /gsync jest włączony

 

A jak kontrast, kolory, testowales w grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory są i kontrast tez xD Nie mam analizatora w oku wiec na to co miałem wyglada spoko.

Nie grałem w nic miałem raptem 2h aby go odebrać i zobaczyć czy jest cały oraz czy nie ma pixeli walnietych. W nocy będę miał trochę więcej czasu to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory są i kontrast tez xD Nie mam analizatora w oku wiec na to co miałem wyglada spoko.

Nie grałem w nic miałem raptem 2h aby go odebrać i zobaczyć czy jest cały oraz czy nie ma pixeli walnietych. W nocy będę miał trochę więcej czasu to sprawdzę.

Okej, rozumiem :P Ale masz jakieś porównanie do poprzedniego monitota więc pytałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

https://imgur.com/a/JP4sDeV

 

Ten bleed jest dla mnie nie zauważalny tylko na zdjęciu go tak widać.

 

Jak dla mnie nie ma chyba żadnej różnicy między nim a U2515H jeżeli chodzi o kolory i ogólny odbiór. Wiadomo szybsza matryca więc wszystko płynniejsze.

 

Film z ufo. Na extreme widać strasznie koronę ale na normal jest bardzo ładnie.

Edytowane przez xarrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z input lagiem. Tego już sobie nie zmierzymy :( Ja czekam na Acera XV253Q P / XV253Q X albo DELL'a AW2521HF o ile będzie normalnie wyceniony.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

https://imgur.com/a/JP4sDeV

 

Ten bleed jest dla mnie nie zauważalny tylko na zdjęciu go tak widać.

 

Jak dla mnie nie ma chyba żadnej różnicy między nim a U2515H jeżeli chodzi o kolory i ogólny odbiór. Wiadomo szybsza matryca więc wszystko płynniejsze.

 

Film z ufo. Na extreme widać strasznie koronę ale na normal jest bardzo ładnie.

A jak masz włączony freesync albo gsync to overdrive jest dostępny na normal czy jest zablokowany na normal albo off?

Na filmie ładnie to wygląda według mnie.

 

Zadowolony jesteś z monitora? Zostawiasz go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączę `adaptive sync` to `overdrive` jest na `normal` ale można zmienić na OFF za pomocą `Acer Display Widget`.

Ja go chyba zostawię ale jeszcze muszę pobawić się nim. Cena w sumie spoko (899) jak za taki monitor.

 

VRB to jest to stroboscope podświetlanie ale z tego co doczytałem jest to zależne od modelu czyli jakaś wersja może mieć tą opcje.

Edytowane przez xarrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączę `adaptive sync` to `overdrive` jest na `normal` ale można zmienić na OFF za pomocą `Acer Display Widget`.

Ja go chyba zostawię ale jeszcze muszę pobawić się nim. Cena w sumie spoko (899) jak za taki monitor.

 

VRB to jest to stroboscope podświetlanie ale z tego co doczytałem jest to zależne od modelu czyli jakaś wersja może mieć tą opcje.

 

 

 

 

 

 

gdzie można go zamówić ? pytanie jest wart ? podobnego szukam :D

Edytowane przez Majs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy on się dużo różni od AOC 24G2U

 

Bo mam dylemat który z tych monitorów kupić który polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ciężko porównywać ale to są dwie różne matryce (AUO vs PANDA).

Cenę ma też niższa (promo się skończyło) i do tego sporo dodatków (regulowana podstawa i hub usb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ciężko porównywać ale to są dwie różne matryce (AUO vs PANDA).

Cenę ma też niższa (promo się skończyło) i do tego sporo dodatków (regulowana podstawa i hub usb).

I jak dalsze wrażenia? Trochę już masz ten monitor, jakies wady zauważyłeś? Może doszły jakieś zalety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale martwi mnie jedna rzecz. Nie wiemy jaki panel AUO siedzi w tym monitorze. Według tftcentral jest kilka rodzajów paneli AUO 24,5 IPS 144 Hz. Są one różnej szybkości czasu reakcji:

 

- M250HAN02.0 - ma ponoć czas reakcji równy 14 ms, matryca 144 Hz. Słabo... Nie jest napisane czy to czas gtg, czy ISO. Przypomnijmy, że panel Pandy w AOC 24G2U ma ponoć 7,5 ms gtg.

- M250HAN01.6 - 144 Hz na IPS'ie i z pieknym czasem reakcji 5 ms. Monitora z takim panelem trzeba szukać.

- M250HAN01.2 - 144 Hz na IPS'ie, jak wyżej jednak monitor nie jest bezramkowy.

 

Żeby stwierdzić bez testów jaką matryce macie trzeba byłoby zdemontować matrycę, czego większość z nas nie zrobi. Po pierwsze gwarancja, po drugie nie każdy ma wiedzę jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I jak dalsze wrażenia? Trochę już masz ten monitor, jakies wady zauważyłeś? Może doszły jakieś zalety?

Działa nie widzę jakiś problemów. Jedynie powyłączałem wszystkie "wspomagacze ekranu" które miały podniesc ostrość i inne wynalazki.

Nie widzę smużenia i za tą cenę był to bardzo dobry deal.

 

Wszystko fajnie, ale martwi mnie jedna rzecz. Nie wiemy jaki panel AUO siedzi w tym monitorze. Według tftcentral jest kilka rodzajów paneli AUO 24,5 IPS 144 Hz. Są one różnej szybkości czasu reakcji:

 

- M250HAN02.0 - ma ponoć czas reakcji równy 14 ms, matryca 144 Hz. Słabo... Nie jest napisane czy to czas gtg, czy ISO. Przypomnijmy, że panel Pandy w AOC 24G2U ma ponoć 7,5 ms gtg.

- M250HAN01.6 - 144 Hz na IPS'ie i z pieknym czasem reakcji 5 ms. Monitora z takim panelem trzeba szukać.

- M250HAN01.2 - 144 Hz na IPS'ie, jak wyżej jednak monitor nie jest bezramkowy.

 

Żeby stwierdzić bez testów jaką matryce macie trzeba byłoby zdemontować matrycę, czego większość z nas nie zrobi. Po pierwsze gwarancja, po drugie nie każdy ma wiedzę jak to zrobić.

Wiemy co w nim siedzi (M250HAN01.6). Wrzuciłem wcześniej zdjęcie z menu serwisowego.

https://imgur.com/0GIeXkk

Edytowane przez xarrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie w panelu serwisowym VG259q wyswietla mi co innego:

20190813 MCM101 VG259

PanelType QSD Q250HAA00 eDP

Scaler MST9114Q1

 

Swing Level 2 2 0 0

Pre Emphasis 0 0 0 0

 

Dla tych co chcą profil sRGB z niższą jasnością + poprawiona ostrość tekstu:

 

Ustawiamy profil na Cinema Mode + sharpness na 60

Wylaczamy monitor

Odpalamy monitor, trzymajac caly czas przycisk Menu (joystick) do pojawienia się obrazu

Gdy pojawi się obraz, to puszczamy joystick, i w ten sposób jestesmy w trybie serwisowym

Menu monitora przenosi się do lewego górnego rogu i mamy ukrytą funkcję "F" - wchodzimy do tej opcji

 

Joystikiem przechodzimy do sRGB i obnizamy jasnosc wedle upodobań

Nakierujemy joyem do wyjscia z trybu serwisowego tak, by nie stracić tego ustawienia. Wychodzimy i cieszymy sie trybem sRGB z poprawiona ostroscią, i obnizona jasnoscia obrazu.

 

Na domyslnych ustawieniach ostrosci czcionki sa rozmyte i az bola oczy od czytania...

 

xarrek, moglbys podeslac zdjecia tekstu na fabrycznych ustawieniach?

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...