Skocz do zawartości
sin30

Laptop poleasingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zakupić w najbliższym czasie laptop poleasingowy.

Nigdy nie kupowałem używanego sprzętu, ale rozumiem, że ma to w tym wypadku sens.

 

Idealne parametry to procesor i-7 4/8, 16 gb ramu, 512 gb ssd, 14 cali i zeby bateria po 1h nie padła.

Z własnych poszukiwań znalazłem głównie lenovo carbon lub inne modele + dell.

Możecie polecić jakieś konkretne modele?

Budżet ok. 2500 zł, chociaż czasami widzę bardzo podobne laptopy z 8 gb ramu, dysk 256 gb i proc. i-5 za 700-800 zł, nad czym też się zastanawiam- czy jest sens dorzucać ok. 1500 zł do idealnych parametrów, czy za kilka lat ponownie wymieć laptopa dalej będąc w zakładanym budżecie, jakie tu macie strategie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzęcie poleasingowym musisz zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1) Klawiatura - w 98% przypadków nie jest to US(I).

2) Hasło BIOS/UEFI - firmy czasem zakładają hasła.

 

Generalnie warto kupować sprzęt wysokiej klasy, bo mocno traci na wartości i jest solidny (Lenovo ThinkPad, Dell Precision itp.).

Jeśli nie zależy Ci na nowoczesnej karcie graficznej, to za nieduże pieniądze można wyhaczyć sprzęt z i7 MQ 3/4-gen (np. i7 48xxMQ).

 

Wielkością ramu i dyskiem się nie kieruj, bo to zawsze można zmienić (nawet bym sugerował wymianę na nowszy SSD).

Kupiłbym wysokiej klasy sprzęt z mocnym i7 4-gen, matrycą FHD.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję zakupić w najbliższym czasie laptop poleasingowy.

Nigdy nie kupowałem używanego sprzętu, ale rozumiem, że ma to w tym wypadku sens.

 

Idealne parametry to procesor i-7 4/8, 16 gb ramu, 512 gb ssd, 14 cali i zeby bateria po 1h nie padła.

Z własnych poszukiwań znalazłem głównie lenovo carbon lub inne modele + dell.

Możecie polecić jakieś konkretne modele?

Budżet ok. 2500 zł, chociaż czasami widzę bardzo podobne laptopy z 8 gb ramu, dysk 256 gb i proc. i-5 za 700-800 zł, nad czym też się zastanawiam- czy jest sens dorzucać ok. 1500 zł do idealnych parametrów, czy za kilka lat ponownie wymieć laptopa dalej będąc w zakładanym budżecie, jakie tu macie strategie?

 

Mam jednego poleasingowca Dell Latitude e6230, którego kupiłem w 2016r, kiedy to miał 3 lata czyli razem z moim użytkowaniem dobija do 8 roku i nic się z nim nie dzieje tyle, że staje się trochę wolny bo procek I5 3230M i ma słabą grafikę a mnie nachodzi na lekkie gierki.

 

Wiec mam identyczny dylemat tzn chcę kupić poleasingowy laptop z I5/I7 4 pełne rdzenie i żaden procesor serii "U". Znalazłem takie coś:

https://www.notebook...0.209504.0.html I5-7440HQ 4 rdzenie/4wątkihttps://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-14-5480-Core-i7-7820HQ.229630.0.html    I7 7820HQ 4 rdzenie/8 wątków

Oba te Delle są dostępne z dodatkową grafiką nVidia 930M i to by już pozwoliło na granie w mało wymagające tytuły. Tylko, że cena tych kompów dobija do ceny wyprzedażowych laptopów gamingowych ze spłabszymi grafikami typu 1050/1050TI.

Innych niż dell nie rozważałem bo w pracy przez 5 lat też używałem Della Latitude e6430 a teraz mają go rodzice i jest nie do zajechania. Bateria to inna kwestia, w moim 6230 musiałem od razu wymienić bo trzymała 30 minut, przez 3 lata używałem GreenCell i po 3 latach kupiłem kolejną GreenCell. Cena do 130PLN.

 

Przy sprzęcie poleasingowym musisz zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1) Klawiatura - w 98% przypadków nie jest to US(I).

100% prawdy w prawdzie. Ciężko znaleźć coś co będzie miało normalny układ a nie UK.

 

2) Hasło BIOS/UEFI - firmy czasem zakładają hasła.

Z tym się nie spotkałem ale warto sprawdzić.

 

Generalnie warto kupować sprzęt wysokiej klasy, bo mocno traci na wartości i jest solidny (Lenovo ThinkPad, Dell Precision itp.).

Jeśli nie zależy Ci na nowoczesnej karcie graficznej, to za nieduże pieniądze można wyhaczyć sprzęt z i7 MQ 3/4-gen (np. i7 48xxMQ).

 

Wielkością ramu i dyskiem się nie kieruj, bo to zawsze można zmienić (nawet bym sugerował wymianę na nowszy SSD).

Kupiłbym wysokiej klasy sprzęt z mocnym i7 4-gen, matrycą FHD.

 

Też się zgadza, wyłącznie klasa A, może A- bez rys/uszkodzeń/przebarwień matrycy.

 

 

Edytowane przez TreadStone73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i żaden procesor serii "U"

Racja, nie należy kupować starych (poniżej 8-gen) niskonapięciowych, bo są bardzo słabe.

 

I7 7820HQ 4 rdzenie/8 wątków

Ja bym nie brał 6/7-gen, bo cena wysoka a wydajność prawie ta sama co mocnych 3/4-gen i czasem kilkukrotnie (!) tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie należy kupować starych (poniżej 8-gen) niskonapięciowych, bo są bardzo słabe.

 

 

Ja bym nie brał 6/7-gen, bo cena wysoka a wydajność prawie ta sama co mocnych 3/4-gen i czasem kilkukrotnie (!) tańszych.

 

Tylko młodsze parę lat, pewnie z tego bierze się ta cena :) Jeśli kolega nie szuka lapa z dodatkową grafiką to I5-6440/7440 można znaleźć od 1200-1400 bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega nie szuka lapa z dodatkową grafiką to I5-6440/7440 można znaleźć od 1200-1400 bez problemu.

i7 4800 ma HT jest prawie 30% szybszy od i5 6440 :)

i7 3/4-gen są naprawdę bardzo mocne i tanie, więc jeśli nie jest potrzebna nowsza grafika, to nie ma się co przejmować, że za stare.

Prawie rok temu kupiłem ThinkPada W540 z i7 4800MQ, 16 GB ram, stara Quadro 2 GB, FHD, zwykły HDD 500 GB - poleasingowy z PL (podświetlana klawiatura USI), zasilacz 170W, oryginalna bateria 9-cell jak nowa.

Dałem zaledwie 1300 zł.

Dokupiłem SSD i modem LTE za 50 zł.

W540 ma 4 sloty ram, więc jak kości potanieją, to mogę rozszerzyć do 32 GB i mam lapka na lata za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 4800 ma HT jest prawie 30% szybszy od i5 6440 :)

i7 3/4-gen są naprawdę bardzo mocne i tanie, więc jeśli nie jest potrzebna nowsza grafika, to nie ma się co przejmować, że za stare.

Prawie rok temu kupiłem ThinkPada W540 z i7 4800MQ, 16 GB ram, stara Quadro 2 GB, FHD, zwykły HDD 500 GB - poleasingowy z PL (podświetlana klawiatura USI), zasilacz 170W, oryginalna bateria 9-cell jak nowa.

Dałem zaledwie 1300 zł.

Dokupiłem SSD i modem LTE za 50 zł.

W540 ma 4 sloty ram, więc jak kości potanieją, to mogę rozszerzyć do 32 GB i mam lapka na lata za grosze.

 

Po co to pisałeś? Teraz sam mam wątpliwości co kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma służyć ten laptop - od tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mocnej karcie graficznej mi nie zależy, w gry nie będę grał, grafika, montaż video itp. również odpada.

Laptop będzie służył do programowania, nauki :uczenia maszynowego, sieci- cyberbezpieczeństwa.

Zależy mi, aby można było odpalić kilka programów na raz, nadzorować połączenia sieciowe, na połowie ekranu pisać kod, na drugiej połowie uczyć się z filmików z youtuba, czego aktualnie na swoim sprzęcie nie mogę już robić, bo przycina za mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mocnej karcie graficznej mi nie zależy, w gry nie będę grał, grafika, montaż video itp. również odpada.

...

Więc potrzebujesz mocnego, wysokonapięciowego i7 4/8.

Daj sobie spokój z nowszymi prockami, bo np. i7 7820 z 2017 r. jest zaledwie o 10% szybszy od i7 3820 z 2012 r.

Różnica w cenie pomiędzy lapkiem z i7 3/4-gen a i7 7-gen to przepaść - co najmniej dwa razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki procesor z 2012 r. nie jest już zajechany i realnie pracuje dużo wolniej lub za chwile może 'paść' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki procesor z 2012 r. nie jest już zajechany i realnie pracuje dużo wolniej lub za chwile może 'paść' ?

Zajechany procek, który pracuje dużo wolniej ? Pierwsze słyszę :lol2:

Teoretycznie procek może być zajechany, jeśli ktoś go ekstremalnie katuje OC, co w przypadku laptopów nie ma miejsca, a zwłaszcza poleasingowych.

Każdy procesor pracuje z taką samą wydajnością przez cały okres eksploatacji.

Paść to może wszystko i w każdej chwili, ale akurat procesory są najmniej awaryjnym elementem komputera :)

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki procesor z 2012 r. nie jest już zajechany i realnie pracuje dużo wolniej lub za chwile może 'paść' ?

 

Na poleasingowe laptopy zazwyczaj masz 6 do 12 miesięcy gwarancji w standardzie a często można wykupić dodatkowe 12 miesięcy "gwarancji". Piszę w "" bo ja nie robiłem takiego dealu, więc nie wiem czy to faktycznie gwarancja sprzedawcy czy może jakieś dodatkowe ubezpieczenie.

 

I jeszcze jedno, zazwyczaj te laptopy pochodzą z jakiegoś korpo mającego wykupiony serwis NBD więc jeśli cokolwiek się w takim laptopie psuje to w ciągu kilku godzin przychodzi fachman z serwisu i wymienia. Więc to co się miało zepsuć to i tak się już zepsuło i zostało wymienione. Przynajmniej tak to działa u mnie w firmie, cokolwiek się psuje w moim laptopie, przychodzi service desk, przekłada mojego SSD do nowego laptopa a stary jest naprawiany na miejscu jak przyjedzie serwis. W zależności od usterki albo zostaję z nowym laptopem albo dostaję stary po naprawie.

 

Edytowane przez TreadStone73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W domu mamy E6430 na 3740QM, znajomy ma T540 na 4800MQ, to znam na tyle, że mogę polecić. No i bliskie temu, E6530, E6440, E6540, a sam najchetniej to przytuliłbym W540. Podane 14" i 15,6". Elitebook też mają dobra opinię. Dodam może tylko, że te wyżej podane to ciężkawe i grube klocki, za wyjątkiem T540, ten tylko swoją wagę ma, grubością reszcie ustępuje. Ale to ma swoje zalety w postaci lepszego chłodzenia cepa, ten domowy E6430 po pełnym obciążeniu 8 wątków idzie, nie zbija zegarów, tylko wiatraczek idzie na obroty.

 

W zasadzie PiXel ładnie Tobie to wyłożył, za takie pieniadze jak on dostał W540 to tylko brać, o ile nie zniszczony. Na SSD nie patzreć, to dzisiaj tanie, kupić jak nie ma. Nie pchać się tylko w stasze niż 3/4 gen, te i7 2-gen zauważalnie słabsze, następne po 3/4gen już niewielkie wzrosty wydajności.

 

edit

czy coś może paść? Pewnie, u nas po ok półtora roku padł zasilacz, koszt zamiennika ok 40 zł, pada też chyba matryca, kilka linii poziomych, lap głównie leci na zewnętrznym LCD, to nie wymieniam (koszt chyba ok 250 zł). Ale gdybym miał jeszcze raz kupować, to polisingowy biznesowy, bo w domu był też od nowości HP Pavilion, to zupelnie inna jakosć wykonania, oczywiście na niekorzyść Paviliona.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc od teorii do praktyki co myślicie o poniższych modelach?

 

1. https://allegro.pl/oferta/lenovo-t440p-i7-4800mq-16gbram-256ssd-4g-lte-8966651621

2. https://scrascom.pl/laptop-poleasingowy-lenovo-thinkpad-w540-i7mq-windows-10

 

"Duże klocki", o których piszecie mają bardzo ciekawe parametry, chociaż na mobilności też mi zależy, dlatego będzie trzeba przemyśleć jeszcze te kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na mocnej karcie graficznej mi nie zależy, w gry nie będę grał, grafika, montaż video itp. również odpada.

Więc nr.2 odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc od teorii do praktyki co myślicie o poniższych modelach?

 

1. https://allegro.pl/oferta/lenovo-t440p-i7-4800mq-16gbram-256ssd-4g-lte-8966651621

2. https://scrascom.pl/laptop-poleasingowy-lenovo-thinkpad-w540-i7mq-windows-10

 

"Duże klocki", o których piszecie mają bardzo ciekawe parametry, chociaż na mobilności też mi zależy, dlatego będzie trzeba przemyśleć jeszcze te kwestie.

Ad. 1) Dobra oferta, klawiatura USI, ale matryca jedynie HD+ (w tych modelach chyba nie było FHD) - jeśli CI nie zależy na FHD, to możesz brać, ale z opisu i innych przedmiotów wynika, że sprzedawca dużo grzebie w lapkach, więc różnie z tym może być.

 

Ad. 2) To jest W541, a nie W540 (poprawiona wersja z niezależnymi przyciskami nad touchpadem), klawiatura powyklejana. Parametry takie same jak mojego W540, tyle, że cena dwukrotnie wyższa - zdecydowanie się nie opłaca.

 

Tu masz podobnego W540 (lepsza grafika, trochę mniej ramu i mniejszy SSD, ale to groszowa sprawa) za o wiele mniejsze pieniądze:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-w540-i7-4800mq-8-128-fhd-ips-k2100m-gw-fv-8956638578

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przechodząc od teorii do praktyki co myślicie o poniższych modelach?

 

1. https://allegro.pl/oferta/lenovo-t440p-i7-4800mq-16gbram-256ssd-4g-lte-8966651621

2. https://scrascom.pl/laptop-poleasingowy-lenovo-thinkpad-w540-i7mq-windows-10

 

"Duże klocki", o których piszecie mają bardzo ciekawe parametry, chociaż na mobilności też mi zależy, dlatego będzie trzeba przemyśleć jeszcze te kwestie.

 

Troche jakby z innych bajek te lapki. T440p to mała 14", cieńsza i lżejsza od "klocków". W540 to stacja robocza, mająca swietne opinie, ale to wagowo i gabarytowo coś zupełnie innego. A te konkretne oferty? Nie wiem, czy ktoś da rady sensownie ocenić.

 

edit

PiXel coś o cenie W540 napisał, też mi się wydawała wysoka, ale zdalnie ciężko ocenić. Może to jak nowe (wątpię)?

edit2

patrząc po zdjeciach tego W540, to on niestety nie jest "jak nowy". Znajomy zdecydowanie ładniejszego T540p kupił za ok 1500 zł, 4R/8W tylko ze zwykłym HDD.

edi3

nie napisano tu chyba wcześniej, ale z własnej praktyki - bateria która w domu wytrzymuje ok 2,5-3h przy delikatnym traktowaniu cepa (swoje lata pewnie ma), ale jak się go dociśnie na 8 wątkach, to leci poniżej godziny. Więc tu czas pracy na baterii będzie mocno zalezał od tego, jak cep bez kabla obciążony.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiXel coś o cenie W540 napisał, też mi się wydawała wysoka, ale zdalnie ciężko ocenić. Może to jak nowe (wątpię)?

patrząc po zdjeciach tego W540, to on niestety nie jest "jak nowy". Znajomy zdecydowanie ładniejszego T540p kupił za ok 1500 zł, 4R/8W tylko ze zwykłym HDD.

Zbytnio się nie rozpisując powiem, że z moim W540 to była okazja - gość wystawił licytację i mu nie szło, dlatego przystał na moją ofertę 1300 zł. A stan był jak nowy, z wyjątkiem delikatnego i prawie niewidocznego siniaczka na matrycy, który nie przeszkadza, bo jest centymetr od prawej krawędzi.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zbytnio się nie rozpisując powiem, że z moim W540 to była okazja - gość wystawił licytację i mu nie szło, dlatego przystał na moją ofertę 1300 zł.

Miałem fart akurat :) A stan był jak nowy, z wyjątkiem delikatnego i prawie niewidocznego siniaczka na matrycy, który nie przeszkadza, bo jest centymetr od prawej krawędzi.

1300 za W540 w ładnym stanie, to była okazja. Ja w sumie kupowałem (z półtora roku wstecz) do domu wspomnianą E6430 za 1200 z SSD i jestem z niej zadowolony, natomiast znajomemu pomagałem kupować dwa inne (znalazłem w dobrej cenie i z sensownym opisem, on miał organoleptycznie odebrać dla siebie) i tu jakoś mam mieszane odczucia. Ładniej przygotowane do spzredaży, czyms na błysk wypucowane, ale w E6520 był np wypadający klawisz w numerycznej, w T540p jakiś taki "latający" touchpad. Niemniej nabywca i z tej E6520 był zadowolony, bo to solidna seria i niedroga. Wspominana T540p miała chyba matryce IPS, w opisie było IPS, "w domu" było widać, że inne kąty widzenia i lepszy obraz niż na kilku innych TN z tego okresu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominana T540p miała chyba matryce (chyba) IPS, w opisie było IPS, "w domu" było widać, że inne kąty widzenia i lepszy obraz niż na kilku innych TN z tego okresu.

Co do T540p, to w zeszłym roku wylicytowałem takiego za... sam zobacz

https://archiwum.allegro.pl/oferta/lenovo-t540p-i5-2x2-5ghz-4gb-ssd-15-nvidia-ue122-i8375363272.html

Matryca była FHD i procek jest 4200M, a nie "U" - błąd był w opisie.

Można zmienić na 4910MQ nawet.

To wersja z grafiką dedykowaną i miedzianym radiatorem (tańsze modele miały aluminiowe).

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do T540p, to w zeszłym roku wylicytowałem takiego za... sam zobacz

https://archiwum.allegro.pl/oferta/lenovo-t540p-i5-2x2-5ghz-4gb-ssd-15-nvidia-ue122-i8375363272.html

Matryca była FHD i procek jest 4200M, a nie "U" - błąd był w opisie.

Można zmienić na 4910MQ nawet.

To wersja z grafiką dedykowaną i miedzianym radiatorem (tańsze modele miały aluminiowe).

Dobry deal...zazdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko to albo szczęście, albo długi okres polowań. Ja musialem mieć i dla siebie i dla znajomego 4R/8W, by to kupić w dobrych pieniądzach, to swoje na necie odsiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to albo szczęście, albo długi okres polowań.

Z tym W540, to polowałem jakiś czas, ale nie permanentnie. Powiedzmy, że sprawdzałem kilka razy na miesiąc. Chciałem z i7 48x0/49x0 w ładnym stanie z klawiaturą USI i w końcu znalazłem.

 

Z T540p było inaczej - raczej szczęście, bo znalazłem przypadkiem. Widząc niską cenę pod koniec zalicytowałem 650 zł w przekonaniu, że pewnie i tak ktoś przebije. Po SN widocznym na foto sprawdziłem, że matryca powinna być FHD i normalny slot CPU, w który da się wsadzić i7 4/8.

Błędów w opisie było więcej, bo laptop jest w stanie idealnym (nie ma uszkodzonego rogu obudowy), a bateria trzyma jak nowa.

 

Miałem też wcześniej pecha, bo zanim znalazłem W540, kupiłem felernego T540p. Miał straszny thermal throttling na dwóch z czterech rdzeni - albo źle nałożona pasta, albo uwalone czujniki. Zwróciłem go czym prędzej.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc, czytając ostatnie komentarze widzę, że będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na coś ciekawego.

 

//

Cena nie tak okazyjna jak u kolegów, ale myślę, że będę celował na sprzęt tego typu:

 

14 cali, i7 hq i 16 gb ramu, np.

 

https://allegro.pl/oferta/dell-e5470-i7-hq-16gb-512-ssd-fhd-ips-dotyk-win10-8966931124?fromVariant=8969781907

Edytowane przez sin30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...