Skocz do zawartości
sin30

Laptop poleasingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje wszystkim za pomoc, czytając ostatnie komentarze widzę, że będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na coś ciekawego.

 

//

Cena nie tak okazyjna jak u kolegów, ale myślę, że będę celował na sprzęt tego typu:

 

14 cali, i7 hq i 16 gb ramu, np.

 

https://allegro.pl/o...iant=8969781907

 

No i to jest chyba dokładnie to o czym pisałeś na początku: budżet do 2500PLN + mocny 4/8. Dodatkowo tak jak sugerowałem ten laptop ma gwarancję sprzedawcy 12 miesięcy i opcję dokupienia gwarancji do 24m lub 36m.

 

EDIT:Aczkolwiek dla mnie sprzęt jest zdyskwalifikowany błyszczącym ekranem.

 

Edytowane przez TreadStone73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie tak okazyjna jak u kolegów, ale myślę, że będę celował na sprzęt tego typu:

 

14 cali, i7 hq i 16 gb ramu, np.

 

https://allegro.pl/oferta/dell-e5470-i7-hq-16gb-512-ssd-fhd-ips-dotyk-win10-8966931124?fromVariant=8969781907

Jak uważasz, ale w mojej subiektywnej ocenie trochę za drogo.

Zauważ, że to klawiatura QWERTZ, więc nawet nie UK...

 

Masz porównanie i7 6820 z 3820 i 4800 - różnica praktycznie niewyczuwalna:

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-6820HQ-vs-Intel-i7-3820QM-vs-Intel-i7-4800MQ/2659vs899vs1927

 

EDIT:

Tu jest podobny z i5 6440HQ (4 rdzenie bez HT, całkiem mocny), klawiatura USI i dużo taniej

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-dell-latitude-e5470-dwie-stacje-dokujace-dwie-ladowarki-CID99-IDDtnRC.html

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z olx nie kupię, do Szczecina za daleko i zależy mi na gwarancji przynajmniej 6 miesięcy.

 

2. Sprawdzałem różnicę między i7-6820HQ i i5-6440HQ, pewnie największy + na ilość wątków (8 do 4), ale czy warto za to 1000 zł dopłacać?

Na pewno nie potrzebuje ekranu dotykowego, a jak nie oglądam filmów na laptopie, to mocno odczuję różnicę w rozdzielczości? z i7 przeważnie 1920x1080 błyszcząca, z i5 często 1366 x 768 matowa.

 

Sensowniej będzie wybrać i5 i dobić do 32 GB ramu i 1 TB ssd ?

 

3. Nigdy nie miałem do czynienia z takimi klawiaturami, rozumiem, że są naklejane jakieś trwałe naklejki i zamieniane wartości klawiszy, aby odpowiadał polskiemu układowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z olx nie kupię, do Szczecina za daleko i zależy mi na gwarancji przynajmniej 6 miesięcy.

Zawsze możesz poprosić o wystawienie na Allegro - ja często tak robię przy droższych przedmiotach.

Generalnie te laptopy się nie psują, ale to już Twoja sprawa.

 

Sprawdzałem różnicę między i7-6820HQ i i5-6440HQ, pewnie największy + na ilość wątków (8 do 4), ale czy warto za to 1000 zł dopłacać?

To już musisz sobie sam na to pytanie odpowiedzieć :)

Szkodą, że CPU są lutowane od 6-gen, inaczej można by wymienić bez większego problemu na i7 8/4.

 

..., a jak nie oglądam filmów na laptopie, to mocno odczuję różnicę w rozdzielczości? z i7 przeważnie 1920x1080 błyszcząca, z i5 często 1366 x 768 matowa.

Skoro będziesz programował, to nie bierz 1366 x 768.

 

Nigdy nie miałem do czynienia z takimi klawiaturami, rozumiem, że są naklejane jakieś trwałe naklejki i zamieniane wartości klawiszy, aby odpowiadał polskiemu układowi?

Tu nie tylko chodzi o nadruki, ale też fizyczny układ klawiszy.

Jak będziesz programował, to możesz wyrobić sobie złe nawyki...

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie w domu są naklejki, jak dobrze zrobione, to tego się nie widzi nawet. Ten nasz domowy też częściej podpięty do zewnętrznego LCD i zewnetrznej klawiatury. Jak się sporo siedzi, to polecam (o ile to możliwe), ślipia zdrowsze wtedy.

 

Ta E5470 moim zdaniem nie wygląda źle. Cep nie jest wydajniejszy od i7 3/4 gen, o czym juz wspominane tu było dawno. Ale jest nowszy, będzie pewniej mniej "zuzyty", jest więcej RAM, od razu dobry dysk. edit, na plus też ekran IPS, starsze zazwyczaj mają TN.

 

Nie wiem czy to ważne, ten na aukcji kamerki nie ma, w opisie jest, ale fizycznie widzę brak.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią im dalej w las tym więcej drzew :)

Kilka sklepów, które miałem upatrzone głownie sprzedają laptopy z naklejkami na klawiaturze ;/

Z allegro fajny patent, zawsze większe bezpieczeństwo, a jak po 2 tyg. jakiś trup nie wyskoczy, to może nie będzie tak źle.

W zależności ile bd trzymać bateria przemyślę jej wymianę na nową/nowy zamiennik, żeby chociaż ze 3-4 godziny dało się coś porobić bez zasilania.

 

//

Aukcje przesłałem głównie dla parametrów, niepokoi mnie tam "widoczne skaleczenie w rogu matrycy."

Nie wiem, czy tak się mówi skaleczenie w odniesieniu do matrycy?

Musiał spaść lub doznać innego uszkodzenia mechanicznego, klasycznie mówiąc "był bity".

Edytowane przez sin30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

W zależności ile bd trzymać bateria przemyślę jej wymianę na nową/nowy zamiennik, żeby chociaż ze 3-4 godziny dało się coś porobić bez zasilania.

Już wcześniej pisałem, sporo będzie zależało jak cepa dociśniesz. Jak dasz zajęcie wszystkim wątkom, to wątpię by nawet nowa utrzymała te 3h.

 

ps

gdy kupowałem do domu, to poprosiłem sprzedawcę, by dał zgodę na zwrot do 7 dni bez podania przyczyny z mojej strony, ot nie spodoba mi się i zwracam, koszty przesyłki moje. Zgodził się, ja nie miałem powodów do zwrotu.

 

edit

teraz widzę to "skaleczenie matrycy", a dopytaj co to jest, czy jakaś minimalna ryska, czy cos poważniejszego, np pęknięcie. bywają też matryce z "duszkami", znaczy sporymi przebarwieniami/nierównomiernościami, to chyba pochodna uszkodzeń mechanicznych

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka sklepów, które miałem upatrzone głownie sprzedają laptopy z naklejkami na klawiaturze ;/

Jak pisałem w pierwszym poście - 98% poleasingowych to nie US(i).

Ludzie jednak kupują i jakoś sobie radzą, więc to bardzo subiektywne. Ja sobie nie wyobrażam innej niż US(I).

 

Z allegro fajny patent, zawsze większe bezpieczeństwo, a jak po 2 tyg. jakiś trup nie wyskoczy, to może nie będzie tak źle.

Jeśli będziesz zainteresowany tym z OLX, to zapytaj o Service Tag, bo mało jest parametrów w ogłoszeniu. Np. nie wiadomo jaka matryca...

Ogólnie, to cena bardzo dobra (1100 do negocjacji). Zawsze możesz później sprzedać i kupić innego, jeśli CPU okaże się zbyt słaby. Na dzień dzisiejszy jest bardzo przyzwoity.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

PiXel, widzę masz podejście "jest ryzyko, jest zabawa, a kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana" ;) W sklepie nie kupi za tą cenę o takich parametrach, poza sklepem jak widać czasem soę upoluje. W sklepie płaci za spokojniejszy sen.

 

Co do "wydajniejszych cepów", AMD wpuszcza lada moment fajne serii 4xxx, jak ktoś potrafi dać zajęcie większej ilości rdzeni, to te intelowskie i7 4R/8W "dostaną zadyszki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiXel, widzę masz podejście "jest ryzyko, jest zabawa, a kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana" ;) W sklepie nie kupi za tą cenę o takich parametrach, poza sklepem jak widać czasem soę upoluje. W sklepie płaci za spokojniejszy sen.

Z moich doświadczeń wynika, że sprzęt od handlarzy jest obarczony większym ryzykiem, niż od osób prywatnych. Nie przypominam sobie, żeby coś, co kupiłem od prywatnego użytkownika się popsuło. Za to od firm kupiłem wiele różnych sprzętów, które okazały się niesprawne, lub popsuły się niedługo po zakupie. Oczywiście firmy dają gwarancję, ale osobiście wolałbym kupić od osoby prywatnej, która ręczy mi swoim słowem, że sprzęt jest OK, niż od firmy, która nawet nie sprawdziła tego co sprzedaje ;)

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie to miałem na myśli, pisząc "spokojniejszy sen". Bardziej to, że ze sklepu dojdzie coś zbliżone do opisu, od prywatnego z OLX moze w skrajnym przypadku być ekstremalnie.

Natomiast jak się trafi normalny użytkownik, to podzielam Twoje zdanie, od prywatnej osoby ma prawo być ciekawsza oferta. Firmy handlujące niestety lepiej potrafią tuszować wady, lepiej przygotować do sprzedaży. U "handlarza" trzeba zapomnieć o okazjonalnej cenie, to niemożliwe, za to ukryta wada jak najbardziej możliwa ;)

 

Generalnie niewiele kupuję na olx czy allegro, jeśli już to zazwyczaj potzrebuję fakturę na firmę, to mi mocno ogranicza pole. Ale i tak zazwyczaj mocno unikam handlujących, uporczywie szukam kogoś kto sprzedaje wlasny sprzęt z możliwościa wystawienia faktury. Do tej pory miałem szczęście, z zakupów byłem zawsze zadowolony. Ale tu niestety statystyka, jak ktoś będzie mial pecha i trafi fatalnie, to co mu z tego, ze 10 innych zrobilo podobnie i trafili dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to, że ze sklepu dojdzie coś zbliżone do opisu, od prywatnego z OLX moze w skrajnym przypadku być ekstremalnie.

A z tym to się niestety zgodzić nie mogę :P Zauważam, że firmy coraz częściej wystawiają towar metodą kopiuj-wklej. Opisy są wewnętrznie sprzeczne, a nierzadko bywa, że fotografia przedstawia zupełnie inny model, niż wynika z opisu. Nawet w tym wątku masz kilka tego przykładów: W541 opisany jako W540, ten Dell z Allegro (w jednym miejscu pisze, że matryca błyszcząca, w innym, że matowa), mój T540p, gdzie opis daleko odbiegał od stanu faktycznego (grafika nie 2 GB a 1 GB, matryca FHD a nie HD, CPU 4200M a nie 4200U, bateria trzyma 6 h a nie 1 h, róg wcale nie jest uszkodzony).

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj jeśli nie macie nic przeciwko.

 

 

Mogę kupić Laptopa Dell E6540 2014 r.

 

Intel i7-4800MQ 2,7 GHz - 3,7 GHz

AMD Radeon HD 8790M Graphics 2GB GDDR5

16GB ram

256GB ssd

Win 10pro

 

Posiada on dedykowaną kartę graficzną i mam dwa pytania.

 

Czy zagram na tym w CS GO?

Jak rozumiem karty dedykowane są dosyć awaryjne, czy jeżeli ta karta by padła to laptop nadal by działał bez niej na tej intelowskiej? Da się ją wyłączyć w biosie po awarii? Komputer wstanie bez niej?

 

Dobry wybór?

 

 

Kupiłem, dzięki

Edytowane przez domeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...