Skocz do zawartości
andrzej1971

Hp omen z i 5 8300 rtx 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedługo minie miesiąc od zakupu laptopa jak w tytule. Niestety laptop podczas grania osiąga temperatury na procesorze rzędu 96-97 stopni. (wszystko zależy od gry) Dzwoniłem do Hp w celu zgłoszenia problemu

Powiedziano mi aby oddać laptopa do serwisu w celu założenia od nowa termopadów.

Mam dylemat bo nie wiem czy serwis podejdzie do tematu uczciwie i faktycznie coś zrobi z temperaturami. Nie ukrywam że mam wątpliwości czy wysłanie go coś pomoże (serwis hp dla użytkownika indywidualnego jest na Węgrzech) Przy Omenach jest gwarancja premium więc i door to door i ponoć laptopy objęte taką gwarancją objęte są naprawą priorytetową (nie wiem jak to wygląda w praktyce)

Do serwisu zewnętrznego nie chcę go oddawać bo stracę gwarancję.

 

Laptop sprawuje się rewelacyjnie. Nigdy nie wyłączył się, nie zrestartował itp. Naprawdę spełnia moje oczekiwania

 

Dokupiłem podkładkę chłodzącą i przy jej pomocy temperatury schodzą do około 84 stopni. Tyle że nie zawsze mogę brać ją ze sobą

W ostateczności sprzedam go z ciężkim sercem ale zrobię to.

Mogę bawić się w underwolting (tak to się chyba nazywa) ale kurcze nie po to kupiłem laptopa na intelu aby zamykać go w klatce.

 

Bardzo proszę o radę bowiem kompletnie nie wiem co robić.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

 

ps. Orientujecie się czy wersja z i7 8750h i rtx 2060 ma identyczny problem z temperaturami

 

Mogę też zamienić swojego laptopa na Omena 17 z i7 9750ci rtx 2060 wzitego w sieci Plus. Gość chce dopłatę do niego 1650 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szukasz problemu tam gdzie go nie ma. To jest laptop, on będzie podczas grania osiągał wysokie temperatury. Jego podzespoły są do tego przygotowane. Możesz spróbować zrobić undervolting, nie stracisz wtedy na wydajności. Jak masz możliwość to graj na podkładce chłodzącej, a jak nie to trudno. Nic mu się nie stanie. Pamiętaj tylko, żeby regularnie go w środku przedmuchiwać i czyścić pędzelkiem, żeby się nie zapchał kurzem.

Edytowane przez kamilkowalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 może być cieplejszy, bo ma więcej rdzeni. Jak grasz w wymagające od procesora tytuły, to normalne, że się nagrzewa. Podczas przeglądania neta powinien być chłodny.

https://h30434.www3.hp.com/t5/Gaming-Notebooks/Undervolting-the-CPU-overheating-HP-Omen-15/td-p/7063642

Możesz w sprawie termopadów napisać do serwisu HP, lub zadzwonić na infolinię, jednak jeśli podczas grania nie ma znacznych spadków FPS, to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szukasz problemu tam gdzie go nie ma. To jest laptop, on będzie podczas grania osiągał wysokie temperatury.

 

Otóż to. Standardowy błąd czyli porównywanie laptopa do PCta. Temperatury są takie na jakie pozwala procesor, gdyby zostały przekroczone bezpieczne granice to zostałyby zmniejszone kosztem wydajności. Laptop jest gamingowy więc najważniejsza jest tu wydajność a nie temperatura sama dla siebie.

 

Tak czy inaczej świetnym zabiegiem poprawiającym zarówno temperatury jak i wydajność jest undervolting procesora, opisany dokładnie tutaj: Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie informację (merytoryczne) chciałem usłyszeć. Czytam że jeden czy drugi laptop ma temperatury nie przekraczające 90 stopni. Zacząłem się więc zastanawiać że może to z moim jest coś nie tak. Inna sprawa że wysłałem screena z temperaturami do hp i stwierdzili że 97 (sporadycznie 98) stopni to jednak dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omeny mają bardzo agresywne chłodzenie - wydajność najważniejsza. zrób sobie Uv to zobaczysz ogromną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omeny mają bardzo agresywne chłodzenie - wydajność najważniejsza. zrób sobie Uv to zobaczysz ogromną różnicę.

 

mam od kilku dni omena 17 z i7 i gtx 1660 ti - powiem tak:

- laptop jest mega cichy, jak na swoje możliwości (tak samo "głośny" co mój stary msi gl72 z 1050, czyli naprawdę cichy), słyszalny, ale coś jak dmuchanie, a nie wycie

- miałem przez kilka dni omena 15, tego co autor posta - ku...a co to był za odkurzacz, masakra, pioruny w oczach żony i moja wściekłość. A temperatury - w the diviosion 2 (tylko to odpaliłem) 95-98 CPU,

- omen 17 - temp CPU (na ultra) the division 2 - max 80-83, grafa max 75, rdr2 CPU podobnie, nawet poniżej 80, a GPU nie ma 70. I do tego normalne chłodzenie. Bez problemu mogę grać, a żona oglądać np geriatryków z sanatroum. POLECAM OMENA 17. zobaczymy co będzie dalej, ale....miodzio. a omen 15, poprzedni model - buda do niskonapięciowych CPU. Czytałem, widziałem testy, ze omen 15 z 2019 zupełnie inny. Popatrzcie na budowę laptopów i umiejscowienie wiartolotów.

Edytowane przez bulonraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 z i7 i 970m i jest całkiem cichutko a gdy temperatura procka spada poniżej 35 stopni wentylatory się zatrzymują. Ojciec do niedawna miał 14 cali z pentiumem wymiana pasty nic nie dała temperatura 50 na pulpicie, przeglądarka 70 i wył głośniej niż moja 17. 17 są lepsze bo producent może sobie pozwolić na większy układ chłodzenia. Pisałeś, że laptop podróżuje więc masz 3 wyjścia: undervolting, zmiana na inny laptop słabszy lub z lepszym systemem chłodzenia (17 są większe i cięższe moja waży 2,5 kilo), oddanie go do serwisu. Ostatnie wyjście wydaje się najlepsze, ale musisz się liczyć z miesiącem bez laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop ma obsługę premium więc prawdopodobnie zostanę bez niego 2 tyg.

Jeśli chodzi o hałas to mam normalny szum porównywalny z tym co mam w stacjonarce

 

Wymieniając muszę dopłacić 1650 zł. Po takiej transakcji laptop wyniesie mnie 6950. Dużo

Dlatego poprosiłem Was o pomoc i radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 1650 to dość sporo i jeszcze nie masz gwarancji czy tamten laptop nie jest kradziony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podjąć ostateczną decyzję. Rozumiem że radzicie mi pozostać przy obecnym laptopie?

 

Ten który chcę zamienić nie jest kradziony i posiada komplet dokumentów tyle że jest wzięty w sieci plus

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...