Skocz do zawartości
BRB Nexus

MSI B450 TOMAHAWK MAX - aktualizacja BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kochany sklep oczywiście miał gdzieś, że napisałem by zaktualizowali mi BIOS (taka opcja jest darmowa przy zamówieniu PC wraz z montażem) więc dostałem komputer z najstarszą wersją BIOSU, na której podobno są problemy ze skaczącymi napięciami na ryzenach 3xxx, sam posiadam ryzena 3600. BIOS jest fatalny, w najnowszej wersji podobno boot time znacznie się zmniejszył, więc chciałem zaktualizować go. Tylko jak? Nigdy tego nie robiłem i boję się że coś uszkodzę.

Ma ktoś może tą płytkę i powie co zrobić krok po kroku, jak najbardziej szczegółowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy inny. W skrócie: Wrzucasz plik na pendrive, wchodzisz do biosu, szukasz opcji w stylu "flash bios", wybierasz pendraka i plik, wciskasz enter i czekasz aż aktualizacja dobiegnie końca.

 

https://www.youtube.com/watch?v=vfG5um2plxo

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<1min szukania, ile zajęło tworzenie nowego tematu?

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<1min szukania, ile zajęło tworzenie nowego tematu?

..

mam ten film już, ale tam nie jest pokazane jak formatować pendrive, czytałem ze do FAT32, ale na szybkim formatowaniu czy nie?? I moze pojsc coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam nie jest pokazane jak formatować pendrive, czytałem ze do FAT32, ale na szybkim formatowaniu czy nie??

Serio???:E to moze jeszcze jeden temat "jak formatować pendrive"

 

Uprzedzę, bo jeszcze założysz -fat32 -szybkie :E

I moze pojsc coś nie tak?

jak Ci prądu braknie w trakcie, to może pójść coś nie tak

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio???:E to moze jeszcze jeden temat "jak formatować pendrive"

 

Uprzedzę, bo jeszcze założysz -fat32 -szybkie :E

 

jak Ci prądu braknie w trakcie, to może pójść coś nie tak

Dobra, ale mam zamysł założyć nowy temat pt. "czemu szybkie a nie wolne formatowanie?" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale mam zamysł założyć nowy temat pt. "czemu szybkie a nie wolne formatowanie?" xD

A ja poszerzyć grono ignorowanych. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obecnie bios, masz jakieś z nim problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<1min szukania, ile zajęło tworzenie nowego tematu?

..

 

1 minuta mówisz. A co gdyby to był Gigabyte z biosem nie obsługującym 3Gen.? Bo nie wiem czy wiesz, ale jest jeszcze masa osób które kupują B450/X470 bez aktualizacji i się dziwią, że im nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obecnie bios, masz jakieś z nim problemy?

7C02v30 czyli najstarszy możliwy. Dopiero PC uruchomiłem po raz pierwszy, bo dzisiaj przybył dopiero, więc nie widzę problemów. Czytałem jednak, że stare wersje biosu na płytach b450 od msi mają problemy ze skaczącymi napięciami na CPU od AMD, a dokładniej serii 3000, ja mam 3600. W hwinfo64 na spoczynku mam 0,912 V na CPU i ok 30 st C, przy zegarach 2200 mhz, ruszę myszką to skacze na 1,450V, temp do 53 st C i zegary na 4150 mhz.

Na nowym BIOSie podobno jest z tym stabilniej i system wczytuje się dużo krócej, więc dlatego update chciałem zrobić

 

A ja poszerzyć grono ignorowanych. :E

Poszerzaj sobie. Nigdy nie robiłem żadnej aktualizacji BIOS, naczytałem się że jak coś pójdzie nie tak to płyta na reklamacje idzie więc się boję i chcę do tematu podejść bardzo ostrożnie, żeby potem nie było że wykonam w 2 min a potem kilka miesięcy na reklamacjach. Dlatego pytam się o każdą pierdołę by mieć pewność że wszystko będzie git. Ale na tym forum nie może już być takich pytań, to jakie mogą być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To warto aktualizować ale ogólnie Ryzeny 3000 i tak warto ustawić na sztywno, zegar/napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszerzaj sobie. Nigdy nie robiłem żadnej aktualizacji BIOS, naczytałem się że jak coś pójdzie nie tak to płyta na reklamacje idzie więc się boję i chcę do tematu podejść bardzo ostrożnie, żeby potem nie było że wykonam w 2 min a potem kilka miesięcy na reklamacjach. Dlatego pytam się o każdą pierdołę by mieć pewność że wszystko będzie git. Ale na tym forum nie może już być takich pytań, to jakie mogą być?

Tyle ze to nie jest powód do trollowania tematami "jak zrobić format i dla czego szybkie nie wolne".

 

NIe ma się czego bac, jak wgrasz zły plik, na zły system plików czy cokolwiek źle to BIOS Ci nie wykryje możliwości aktualizacji.

 

1 minuta mówisz. A co gdyby to był Gigabyte z biosem nie obsługującym 3Gen.? Bo nie wiem czy wiesz, ale jest jeszcze masa osób które kupują B450/X470 bez aktualizacji i się dziwią, że im nie działa.

Przecież w tytule tematu jest podana nazwa płyty.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze to nie jest powód do trollowania tematami "jak zrobić format i dla czego szybkie nie wolne".

 

NIe ma się czego bac, jak wgrasz zły plik, na zły system plików czy cokolwiek źle to BIOS Ci nie wykryje możliwości aktualizacji.

 

 

Przecież w tytule tematu jest podana nazwa płyty.

Tak chciałem to ująć w żartobliwy sposób po prostu :D Ja naprawdę nie wiem czym różni się szybkie od wolnego formatowania, więc zapytałem. Chciałem wiedzieć które lepiej zrobić i dlaczego. Na temat update BIOS jestem wyczulony bo niby jest to bardzo ryzykowny krok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hwinfo64 na spoczynku mam 0,912 V na CPU i ok 30 st C, przy zegarach 2200 mhz, ruszę myszką to skacze na 1,450V, temp do 53 st C i zegary na 4150 mhz.

Na nowym BIOSie podobno jest z tym stabilniej i system wczytuje się dużo krócej, więc dlatego update chciałem zrobić

Nowy bios nic nie zmieni, ja tez aktualizowałem i temp tak samo skacze jak wcześniej. Boot może się skrócił o 5s ale i tak jest dłuższy niż na 10 letnim komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minuta mówisz. A co gdyby to był Gigabyte z biosem nie obsługującym 3Gen.? Bo nie wiem czy wiesz, ale jest jeszcze masa osób które kupują B450/X470 bez aktualizacji i się dziwią, że im nie działa.

A piszemy co by było gdyby czy odnosimy się do konkretnego tematu? :Crash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Bios w Tomahawk MAX-ze względu na to, że jest 256Mbitowy ma interfejs graficzny ładnie wykonany albo jak w wersji 128Mb bez MAXa słabiutko wyglądający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne?

Płyta z dopiskiem MAX ma Click Bios 5,a płyta bez tego dopisku GSE Lite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...