Skocz do zawartości
qgroszekq

Pamięć RAM do Asus M5A78L-M/USB3

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, chciałem prosić o pomoc w dobraniu ramu do tej płyty głównej : Asus M5A78L-M/USB3. Aktualnie siedzi w niej 2x 2gb ddr3 hyperx Kingstona 1600MHz. Z tego co widziałem są jeszcze wolne dwa porty i pytanie czy mogę po prostu dorzucić jedną kość 8gb ? Czytałem też o tym, że lepiej aby dokładać podwójnie czyli np.2x4gb lub 2x8gb i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na jedną całą kość 8gb. Drugie pytanie czy wgl mogę pozwolić sobie na dołożenie innych kości ramu do tych, które aktualnie się znajdują w sprzęcie ?

System windows 10 64bit więc powinien odczytać większą ilość ramu a z tego co się już zorientowałem maksymalnie dla tej płyty głównej to az 32gb. Pozdrawiam :)

Edytowane przez qgroszekq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomysłem jest wrzucenie 2x8GB DDR3 1600/1866 MHz zamiast bawić się w 2x2GB i dokładanie 8GB w jednym module(w tym przypadku może się udać).

Nigdy nie miej tylko jednego modułu na płycie,będziesz miał single channel zamiast duala i tracisz na wydajności procesora i ogólnie komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Mam możliwość kupna w fajnej cenie adata xpg 1600MHz w dualu po 4gb. Czy w takim przypadku mogę dorzucić to do moich hyperxów i pracowałoby to w miarę sensownie ?

(2x2gb hyperx + 2x4gb adata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współpracować raczej będą,płyta najprawdopodobniej ustawi parametry według słabszych pamięci(w sensie timingi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wieczorem przekonamy się jak to będzie działać. Wydaje się, że powinno współpracować.

Mają identyczne parametry poza napięciem (hyperx ma 1,65 V ; adata ma 1,5 V ) także mam nadzieje, że pc troche lepiej będzie pracować w kryzysowych sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają identyczne parametry poza napięciem (hyperx ma 1,65 V ; adata ma 1,5 V )

W razie potrzeby ustawisz DRAM Voltage na 1,65 V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...