Skocz do zawartości
du_gi

Intel 3770k -> AMD 3600(x)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Zastanawiam się ostatnio nad sensem zmiany platformy i procesora na AMD i realnych z tego tytułu korzyści.

Czy któryś z kolegów mógłby wskazać właściwą drogę?

 

Jeśli przyrost fpsów nie będzie spektakularny, to może chociaż mniej prądu zeżre taki zestaw?

 

Reszta podzespołów w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest twoim celem? Ogólnie zmiana na nowsza platformę przyniesie przyrost mocy i ew. łatwiejsza rozbudowe. Moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię czasem pograć na wyższych ustawieniach.

Stabilne 60fps bez zadyszki w 1440p jest mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze się nie przesiadłeś na 3600, dobrze byłoby nabyć takie pamięci https://proline.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-16gb-2x8gb-ddr4-3000-cl15-gray-bls2k8g4d30aesbk-p1383148 , które bardzo dobrze się podkręcają, płyta wystarczy B450 za 400-450zł.

 

 

Co do fps 1%, to Ryzen 3600 w tej kwestii dobrze wypada i o stabilne 60 fps martwić się nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię czasem pograć na wyższych ustawieniach.

Stabilne 60fps bez zadyszki w 1440p jest mile widziane.

Pytanie w co grasz i czy zauważyłeś jakieś spadki ostatnio, w czymś nowym?

Kolejne pytanie - jaki masz RAM (cpu oraz ram to jedność :)?

Jeżeli tylko gry i nie zauważyłeś ostatnio spadków...

to chyba nie ma sensu - więcej da ci nowe GPU (żeby zobaczyć realny przyrost w stosunku do 980ti, pewnie musiałbyś sięgnąć 2070 super lub coś lepszego), w szczególności w 1440p i w kwestii poboru prądu :). CPU byłby kolejny na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę chciałbym z dobrym audio. https://www.x-kom.pl/p/441252-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-pro-carbon-ac.html

Bo Xonar jest na pci.

Ramy mam już kupione, właśnie Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray, bo był wysyp promocji na nie ostatnio.

 

Przyplątał się też dysk na NVMe m.2 Samsung 970 evo, więc na nim postawię system.

Lekkie chrupnięcia się zdarzają. Wtedy schodzę na fullhd.

Edytowane przez du_gi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1440p więcej dała byś zmiana karty niż procesora, ale jak już masz część gratów to przeskakuje na R5 3600. Za obecne rzeczy coś jeszcze dostaniesz i kolejny krok to uograde GPU. Już od modelu 1080/2060s wzwyż będzie skok.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1440p więcej dała byś zmiana karty niż procesora, ale jak już masz część gratów to przeskakuje na R5 3600. Za obecne rzeczy coś jeszcze dostaniesz i kolejny krok to uograde GPU. Już od modelu 1080/2060s wzwyż będzie skok.

Pascala bym już nie polecał, to seria która ma 4 lata. Moim zdaniem GPU to osobny temat :P bo wszystko zależy od oczekiwan i budżetu autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GPU na pewno się wstrzymam. Ale jak fundusze pozwolą to celował bym w GTX 2060(super). Na razie trzeba przeskoczyć na inną platformę. I tak już długo wytrzymałem na tym sprzęcie. Szkoda mi się będzie go pozbyć. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam tą zmianę proca na trochę bez sensu, miałem i7 3770K postawionego na 4,5Ghz, i w grach R5 3600x którego testowałem (składałem taki zestaw dla klienta) nie był ani trochę szybszy, a gry ciągnące jeden wątek były wolniejsze. Na plus dla nowej platformy na AMD którą odrazy zauważyłem to responsywność systemu. Naprawdę można robić więcej rzeczy na raz. R5 3600X pokażę w grach coś więcej gdy wreszcie gry będą potrafiły dobrze adresować zadanie dla wielu wątków. i7 3770K na 4,2-4,5ghz w tej chwili do gier ogarnie temat, miałem go sparowanego z 1080, wiec wybór jak wyżej radzą RTX2060 jest dobrym pomysłem.

Nie wykorzystuje możliwość proca w wersji K a chcesz zapłacić za nowy, trochę to dla mnie dziwnie. W 1440p na ultra BF powyżej 80kl. Prostsze gry 110kl. Problem miałem w Wiedzminie spadło czasem na 45kl. ale też wszystko na full, i w TombRiderze. Czemu w stopce masz i7 3770K @ 3,5Ghz skoro sam boost jest 3,9? a 4ghz robi każda sztuka na wszystkich rdzeniach.

Edytowane przez Looke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Looke85 za głos rozsądku. ?

A jak bym go tak oskalpował i wymienił ihs?

W nowym zestawie chodziło by bardziej o poprawienie stabilności i zbicie temperatur razem z obniżeniem prądożerności. Nie znalazłem testów w poborze prądu, niestety. A myślę że leciwa 980ti w tym nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem teraz jest dobry czas na zmiane platformy. Swój procek pchniesz za 400zł Jak nie chcesz wydawać za wiele to Ryzen 1600AF to granica 470zł więc dopłata 70zł za nowy procek z gwarancja i możliwością późniejszej rozbudowy np. na 8/16.

I trzeba dodać że Ryzen zapewnia lepszy FPS minimalny więc dolna płynność ze strony procka ci się poprawi, niestety łatki na Spectre i Meltdown potrafią dać się we znaki i ubijają troche wydajność.

Zresztą już kupiłeś ram więc możesz się przesiadać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to spojrzeć.

Co prawda wychodzą gry które zaczynają korzystać z większej ilości rdzeni niż 4 aczkolwiek ile tych gier jest??

Do grania w FHD czy nawet 2k spokojnie to co ma mu starczy.

Intel seriami 2xxx , 3xxx, 4xxx wyrobił sobie markę gdyż te procesory odpowiednio podkręcone wciąż robią fajną robotę.

Ryzeny mają większą ilość rdzeni i świetną cenę ale w niektórych testach widać było że nie są tak zoptymalizowane pod gry jak być powinny.

 

Jeśli masz hajs i twój sprzęt ma jeszcze wartość to można to sprzedać i zakupić platformę pod ryzena.

Ewentualnie zakupić dobre chłodzenie i spróbować podkręcić tą i7 na wszystkich rdzeniach + dołożyć lepszą kartę graficzną.

 

Sam siedzę na 4790k 4.8ghz i EVGA 1080 i wszystko w FHD chodzi bez zająknięcia...

Przemyśl też sobie to w jakie gry grasz i czy wymagana do tego jest zmiana platformy . Jeśli jesteś osobą która ciśnie w coraz to nowsze gry to tak natomiast jeśli często wracasz do starych ogranych tytułów to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam tą zmianę proca na trochę bez sensu, miałem i7 3770K postawionego na 4,5Ghz, i w grach R5 3600x którego testowałem (składałem taki zestaw dla klienta) nie był ani trochę szybszy, a gry ciągnące jeden wątek były wolniejsze. Na plus dla nowej platformy na AMD którą odrazy zauważyłem to responsywność systemu. Naprawdę można robić więcej rzeczy na raz. R5 3600X pokażę w grach coś więcej gdy wreszcie gry będą potrafiły dobrze adresować zadanie dla wielu wątków. i7 3770K na 4,2-4,5ghz w tej chwili do gier ogarnie temat, miałem go sparowanego z 1080, wiec wybór jak wyżej radzą RTX2060 jest dobrym pomysłem.

Nie wykorzystuje możliwość proca w wersji K a chcesz zapłacić za nowy, trochę to dla mnie dziwnie. W 1440p na ultra BF powyżej 80kl. Prostsze gry 110kl. Problem miałem w Wiedzminie spadło czasem na 45kl. ale też wszystko na full, i w TombRiderze. Czemu w stopce masz i7 3770K @ 3,5Ghz skoro sam boost jest 3,9? a 4ghz robi każda sztuka na wszystkich rdzeniach.

 

 

Jesteś oderwany od rzeczywistości.

 

 

3770K 4,4GHz

Cinebench R15

CPU: 799

CPU Single Core: 163

 

https://www.youtube.com/watch?v=YLSq20JaUfA

 

 

3770K 4,7GHz

Cinebench R15

CPU: 845

CPU Single Core: 173

 

https://www.youtube.com/watch?v=KMcXLtEVJBk

 

 

 

Ryzen 3600 3,65GHz 0,9V

 

7c174308c3532ec3.png

 

 

 

Ryzen 3600 4,3GHz 1,187V

Cinebench R15

CPU: 1733

CPU Single Core: 203

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję Looke85 za głos rozsądku. ?

A jak bym go tak oskalpował i wymienił ihs?

W nowym zestawie chodziło by bardziej o poprawienie stabilności i zbicie temperatur razem z obniżeniem prądożerności. Nie znalazłem testów w poborze prądu, niestety. A myślę że leciwa 980ti w tym nie pomaga.

 

 

Nie wierz we wszystko co ludzie piszą.

3770k jest już słabym procesorem i porównywanie go do ZEN2 nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię czasem pograć na wyższych ustawieniach.

Stabilne 60fps bez zadyszki w 1440p jest mile widziane.

Do takich ustawień spokojnie wystarczy ci twój 3770k, po oc.

Sam grałem na i7 2600 (bez K) i większej tragedii nie było. Gorzej jest w grach multi, gdzie liczy się wyższy i stabilniejszy FPS, niż 60kl/s.

Jeżeli nie grasz w cinebench jak kolega wyżej:-), nie zauważysz różnicy przy monitorze 60hz.

 

Co do zużycia energii: tu masz wyniki po OC (3770k też tam jest) i tragedii nie ma:

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge?page=0,39

więc za wiele nie zaoszczędzisz energetycznie, przechodząc na Ryzena.

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich ustawień spokojnie wystarczy ci twój 3770k, po oc.

Sam grałem na i7 2600 (bez K) i większej tragedii nie było. Gorzej jest w grach multi, gdzie liczy się wyższy i stabilniejszy FPS, niż 60kl/s.

Jeżeli nie grasz w cinebench:-), nie zauważysz różnicy przy monitorze 60hz.

 

Co do zużycia energii: tu masz wyniki dla 2600k, po OC (3770k ma nawet nieco niższy pobór) i tragedii nie ma:

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge?page=0,39

więc za wiele nie zaoszczędzisz energetycznie, przechodząc na Ryzena.

 

 

 

Do niestabilnych 60fps oczywiście, że 3770k wystarczy, tak samo 1600AF z wolnymi pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niestabilnych 60fps oczywiście, że 3770k wystarczy, tak samo 1600AF z wolnymi pamięciami.

wiem, że dotknęła cię choroba 1% FPS, ale na 3770k w grach nie multi pogra bez problemu, zwłaszcza po OC, w 60FPS.

Nie wpadajmy w jakieś paranoje. Bo niedługo będzie do tego potrzebny 3950x...

Wyłącz czasem OSD z riva tunera/afterburnera i po prostu pograj bez podglądu FPS...

I jeszcze do innych piszesz, że są oderwani od rzeczywistości, podając w dyskusji o grach wyniki z cinebench..

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że dotknęła cię choroba 1% FPS, ale na 3770k w grach nie multi pogra bez problemu, zwłaszcza po OC, w 60FPS.

Nie wpadajmy w jakieś paranoje. Bo niedługo będzie do tego potrzebny 3950x...

Wyłącz czasem OSD z riva tunera/afterburnera i po prostu pograj bez podglądu FPS...

I jeszcze do innych piszesz, że są oderwani od rzeczywistości, podając w dyskusji o grach wyniki z cinebench..

 

Poczytaj czym jest 1% fps i jaki ma wpływ na to co dzieje się na ekranie monitora.

 

Jeżeli nie rozumiesz czym jest renderowanie, to czas najwyższy się dokształcić.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj czym jest 1% fps i jaki ma wpływ na to co dzieje się na ekranie monitora.

nie muszę czytać ani udowadniać tobie, że wiem, co to jest, bo to nie ma nic wspólnego z tą dyskusją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj czym jest 1% fps i jaki ma wpływ na to co dzieje się na ekranie monitora.

 

Jeżeli nie rozumiesz czym jest renderowanie, to czas najwyższy się dokształcić.

a ja polecam, żebyś po prostu kiedyś pograł w gry, a nie podważał czyjąś wiedzę...

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś oderwany od rzeczywistości.

 

 

3770K 4,4GHz

Cinebench R15

CPU: 799

CPU Single Core: 163

 

https://www.youtube.com/watch?v=YLSq20JaUfA

 

 

3770K 4,7GHz

Cinebench R15

CPU: 845

CPU Single Core: 173

 

https://www.youtube.com/watch?v=KMcXLtEVJBk

 

 

 

Ryzen 3600 3,65GHz 0,9V

 

7c174308c3532ec3.png

 

 

 

Ryzen 3600 4,3GHz 1,187V

Cinebench R15

CPU: 1733

CPU Single Core: 203

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie wierz we wszystko co ludzie piszą.

3770k jest już słabym procesorem i porównywanie go do ZEN2 nie ma najmniejszego sensu.

 

Wyjaśnij mi tylko jedno, jak wynik w Cinebench ma się do realnej wydajności w grach?? Kolega zadał pytanie odnośnie gier, wypowiedziałem się ponieważ posiadałem oba zestawy. Nie twierdzę że i7 3770k jest lepszy a jedynie że spokojnie wystarczy a druga sprawa ma wersję K z której pełnych możliwości nie skorzystał. To nie ja jestem oderwany od rzeczywistości, pora też zacząć czytac ze zrozumieniem.

Edytowane przez Looke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi tylko jedno, jak wynik w Cinebench ma się do realnej wydajności w grach?? Kolega zadał pytanie odnośnie gier, wypowiedziałem się ponieważ posiadałem oba zestawy. Nie twierdzę że i7 3770k jest lepszy a jedynie że spokojnie wystarczy a druga sprawa ma wersję K z której pełnych możliwości nie skorzystał. To nie ja jestem oderwany od rzeczywistości, pora też zacząć czytac ze zrozumieniem.

 

Przedstawia wydajność procesora dla 1 rdzenia, jak i wielu rdzeni.

 

Ja uważam tą zmianę proca na trochę bez sensu, miałem i7 3770K postawionego na 4,5Ghz, i w grach R5 3600x którego testowałem (składałem taki zestaw dla klienta) nie był ani trochę szybszy, a gry ciągnące jeden wątek były wolniejsze. Na plus dla nowej platformy na AMD którą odrazy zauważyłem to responsywność systemu. Naprawdę można robić więcej rzeczy na raz. R5 3600X pokażę w grach coś więcej gdy wreszcie gry będą potrafiły dobrze adresować zadanie dla wielu wątków. i7 3770K na 4,2-4,5ghz w tej chwili do gier ogarnie temat, miałem go sparowanego z 1080, wiec wybór jak wyżej radzą RTX2060 jest dobrym pomysłem.

Nie wykorzystuje możliwość proca w wersji K a chcesz zapłacić za nowy, trochę to dla mnie dziwnie. W 1440p na ultra BF powyżej 80kl. Prostsze gry 110kl. Problem miałem w Wiedzminie spadło czasem na 45kl. ale też wszystko na full, i w TombRiderze. Czemu w stopce masz i7 3770K @ 3,5Ghz skoro sam boost jest 3,9? a 4ghz robi każda sztuka na wszystkich rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2020. Silny pojedynczy rdzeń, niczym jądro niebieskiego reaktora atomowego, dalej tkwi w świadomości ludzi :E

Kręcone i7-3770K, ok, i co dalej? Ramy 1600?

Standardy na MoBo sprzed 10lat?

Dżizas...

 

Mam i7-4770, i nie ma on żadnego startu do R5 1600X obniżonego do 3GHz, a co dopiero do R5 3600 kręconego.

i7 ciągle coś chrupie, czuć, że staroć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się poddaje, mówie o fizycznym teście który przeprowadziłem a nie syntetyku tym bardziej że od tej strony akurat AMD sobie lepiej radzi. Jak ktoś to ładnie opisał nikt nie gra w Cinebench. Silny pojedyńczy rdzeń nie nadal tkwi w świadomości, tylko realnie za mało gier wykorzystuje fakt większej ilości wątków. Napisałem wyraźnie, oczywiście że Rayzen jest nowszy szybszy itd. ale ma to odniesienia w grach?. Optymalizacja dla AMD nadal leży. i7 staroć owszem, ale wybacz mi nic nie chrupało. Miałem i3770k, g-skille 16GB 2400, gtx 1080 i dawało radę dobrze pograć. I to jest to o co kolega pytał, a nie wywód na tym który w teście syntetycznym jest lepszy. Zwróćcie uwagę że kolega nie wybiera między 3770k a Rayzen'em 5 bo tego pierwszego już ma i w dodatku bez OC. Zresztą łatwo wydaje się pieniądze innych:) Sam zamieniłem 3770k na intela 9900k a nie Ryzen r9 3900x lub r7 3800x (oszczędzając kase) bo mimo wszystko Intel wypada lepiej w grach, a chciałem kompa tylko gier. Jak bym szukał kompa do wszystkiego za żadne skarby nie wziąłbym 9900k. Nie wypowiadam się już więcej bo widzę że, zawsze fani niebieskich mieli lekko nie równo, a teraz czerwoni idą równo za nimi. Jałowa dyskusja o wydajności proca zamiast o tym czego oczekiwał użytkownik zadający pytanie.

Edytowane przez Looke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak czytam komentarze, to mam wrażenie, że ludzie nigdy nie mieli/nie grali na innych procesorach, niż minimum sześciordzeniowe:-) Nagle wszystkie inne stały się kompletnie niegrywalne.

Tutaj nikt nie odpowiada na zadane pytanie przez autora tematu, tylko każdy patrzy przez pryzmat swojego wykręconego do granic możliwości sprzętu, jakby to był standard, poniżej którego nie można grać...

Ciekawe, jak grali ci wszyscy statystycy, nim zaczeli używać programów do diagnostyki FPS. Pewnie im oczy krwawiły:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało.
    • Powinni sprzedawać teraz w komputerowych jako gadżet PCMR
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...