Skocz do zawartości
du_gi

Intel 3770k -> AMD 3600(x)

Rekomendowane odpowiedzi

Niepotrzebnie przekręcacie. @Looke85 palnął ostro, bo to jest czysta fantazja, że ryzen 3600x jest niby słabszy od 3770k po oc. Dowody, testy może jakieś? I nie trzeba nic dodawać o jakiś maksymalnie wykręconych sprzętach. Nie twierdzę, że na 3770k nie da się teraz grać, bo jeszcze się da, tutaj chodzi o to co dokładnie podkreślił @Doamdor

miałem i7 3770K postawionego na 4,5Ghz, i w grach R5 3600x którego testowałem (składałem taki zestaw dla klienta) nie był ani trochę szybszy, a gry ciągnące jeden wątek były wolniejsze.

W jakich grach, jak to było testowane i gdzie?

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych grach to jest całkiem możliwe

 

Taki 6700/7700k podkręcony do 4,8 Ghz będzie miał wydajność obecnych topowych Inteli wszędzie tam gdzie soft nie wykorzystuje więcej niż te 4 wątki.

 

Poprzednie Intele nie są aż tak dużo słabsze zegar w zegar (w końcu szydera o kilku % ipc na generację się nie wzięła z nikąd).

 

Generalnie można przyjąć , że dobrze wykręcony i7 Skylake daje wyniki nieco niższe niż stockowy 3600 w nowych grach

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3547-amd-r5-1600-af-cpu-review-best-cpu-under-100

 

 

PS. Spróbuję zrobić test mój 6700k vs 3900x w weekend - zobaczymy jakie będą przyrosty w różnych grach (chociaż Ubi i EA nie kupuję ze względów wyznaniowych, więc próbka będzie dość specyficzna )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, kolejny. Jeszcze raz - rozmawiamy o 3770k 4.5ghz na ddr3 vs 3600x - gdzie stary ivy nie tylko nie był słabszy, ale wręcz szybszy :E. Nadal nikt mi nie pokazał w jakiej konkretnie grze ten intel będzie szybszy od ryzena. Dajcie nawet jakieś zabugowane guano przedpotopowe jako gierkę, ale pokażcie mi taki wiarygodny test :cool:. Powiem wprost - takiego testu nie znajdziecie, jak już to spartolony. A nawet jeśli znalazłaby się taka pokraczna gra, to jakie to ma odzwierciedlenie ogólnej wydajności w grach? Żadne. @Looke85 palnął farmazon i teraz widać nie ma odwagi cywilnej by się z tego wycofać, tylko rzuca głodne kawałki o fanbojach i ucieka z dyskusji, którą sam wywołał. Najlepsze jest to, że taki ze mnie straszny fanboj, że ostatnie 12 lat miałem 3 procki intela i żadnego amd. Dopiero niedawno kupiłem 3700x.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak czytam komentarze, to mam wrażenie, że ludzie nigdy nie mieli/nie grali na innych procesorach, niż minimum sześciordzeniowe:-) Nagle wszystkie inne stały się kompletnie niegrywalne.

Tutaj nikt nie odpowiada na zadane pytanie przez autora tematu, tylko każdy patrzy przez pryzmat swojego wykręconego do granic możliwości sprzętu, jakby to był standard, poniżej którego nie można grać...

Ciekawe, jak grali ci wszyscy statystycy, nim zaczeli używać programów do diagnostyki FPS. Pewnie im oczy krwawiły:-)

 

True. Dlatego każdemu polecam pooglądać testy na yt, zamiast czytać fora, gdzie ostatnio się przewija, że bez 6/8 rdzeni i rtx 2070 nie podchodź do grania, bo chrupie i grać się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True. Dlatego każdemu polecam pooglądać testy na yt, zamiast czytać fora, gdzie ostatnio się przewija, że bez 6/8 rdzeni i rtx 2070 nie podchodź do grania, bo chrupie i grać się nie da.

 

Ostatnio sporo przewija się takich specjalistów, co nigdy żadnego testu nie przeprowadzili, wyników nie przedstawili, a sugerują się testami z youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez 6/8 rdzeni i rtx 2070 nie podchodź do grania, bo chrupie i grać się nie da.

 

Oczywiście mówimy o specyfikacji do 1080p/low/60fps:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, kolejny. Jeszcze raz - rozmawiamy o 3770k 4.5ghz na ddr3 vs 3600x - gdzie stary ivy nie tylko nie był słabszy, ale wręcz szybszy :E. Nadal nikt mi nie pokazał w jakiej konkretnie grze ten intel będzie szybszy od ryzena. Dajcie nawet jakieś zabugowane guano przedpotopowe jako gierkę, ale pokażcie mi taki wiarygodny test :cool:. Powiem wprost - takiego testu nie znajdziecie, jak już to spartolony. A nawet jeśli znalazłaby się taka pokraczna gra, to jakie to ma odzwierciedlenie ogólnej wydajności w grach? Żadne. @Looke85 palnął farmazon i teraz widać nie ma odwagi cywilnej by się z tego wycofać, tylko rzuca głodne kawałki o fanbojach i ucieka z dyskusji, którą sam wywołał. Najlepsze jest to, że taki ze mnie straszny fanboj, że ostatnie 12 lat miałem 3 procki intela i żadnego amd. Dopiero niedawno kupiłem 3700x.

Napiszę Ci tylko gry abyś sam mógł sprawdzić bo przecież wiesz lepiej co testowałem: (ustawienie oczywiście fullHD i wszystko na maxa):

- ManTT + Intel

- Ride 2 + Intel

- CS:GO + Intel

- Project Cars 2 - różnica rzędu 5 FPS na plus dla AMD przy FPS rzędu 95 klatek

- BF5 tutaj min FPS na plus dla AMD natomiast maks i średni znowu +/- 7 klatek przy poziomie 83-85. Im starszy BF tym lepiej Intel, test na 1 i 4.

- Farcry NEW Dawn ciekawostka taka że Intel szybszy na wąskich scenach, otwarte sceny krajobrazu AMD szybszy, znowu skoki +/- 10%

- The Division i pierwsza i druga część tutaj AMD ale znowu temat taki że scena ma znaczenie i efekty. W pierwszej cześć śnieg dobija każdy zestaw. Znwou różnica 4-5 fps.

- Observer - Intel

- Praca systemu samego - AMD ale to już pisałem

- Oczywiście wszystkie syntetyki AMD ale to żadne odkrycie.

 

Nigdzie nie napisałem że Intel jest bezwzględnie szybszy, napisałem wyraźnie że tytułu jedno wątkowe radzą sobie tak samo lub szybciej. Nie wycofam się z tego co powiedziałem, bo nie mam z czego. Ma prawo do wałsnego zdania i testu. Może popełniłem błąd w teście, może była różnica w sprzęcie która wpływała na wydajność a wy się zachowujecie jak bym wam pół rodziny wybił. Przekazałem swoje opinie, poinformowałem użytkownika o testach, mało tego nikt z was nie spróbował tych testów a się wypowiada. I najważniejsze użytkownik posiada i7 3770k chce poprawy, parametrów w fullHD a ma proca w stocku. I nie musi odrazu kasy wydawać, tym bardziej że w jego wypadku wymiana grafy da więcej niż wymiana proca na R5 3600.

Edytowane przez Looke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Już po samym csgo widać, że twoje testy są raczej średnio wiarygodne, no chyba, że chcesz nas przekonać, że trupek 3770k jest na poziomie 8700k po oc :E, bo jak widzisz wedle labowych testów:

oc_nv_csgo.png

także, może sobie jednak lepiej odpuść :).

Nikt specjalnie nie będzie teraz kupował 3770k, żeby udowodnić ci, ze się mijasz z prawdą, bo to jest oczywiste - racji w tej sprawie nie masz. Na 3770k da się jeszcze grać - ok, ale 3600x jest procesorem wydajniejszym - jedno i wielowątkowo.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jak będę miał czas przerzucę kartę do i7 3770k bo jest teraz u mojego ojca kompie i zrobię zrzut ekranu. W CS:Go w 1440p 3770k gtx 1080 miałem coś koło 108 klatek. Druga sprawa jeszcze jedno test 3770k jest na win 8.1 5 3600 na win10 u mnie przynajmniej.

 

Zresztą tu ktoś YT testuje:

drugi film jest ze słabszym zestawem tak jak pierwszy. Oczywiście możemy podważyć wiarygodność tych filmów. Edytowane przez Looke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Looke85

Chcesz, to rób. Ale pomyśl sobie na spokojnie - jeśli w takim csgo ryzen 3600x niewiele ustępuje nowym intelom o znacznie wyższym zegarze, to jakim cudem 3770k od 3600x ma być szybszy jak wyszło z twoich testów w tej grze? Weź to na logikę. Najprostsze wyjaśnienie - testy nie były przeprowadzone prawidłowo i tyle. Nie idź w zaparte.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS:GO to jest najlepszy typowy test na jeden wątek liczący wydajność od zegara, i mając wersję K, można dużo zmienić, nie wydając dodatkowej kasy. Sprawa numer dwa chciałem mojego i7 3770k ciągnąć wyżej, ale niestety nie dało rady, na dużym napięciu dobiłem do 4,6 na wszystkich rdzeniach i np. w 3Dmark nic to nie dało, w grach 100Mhz potrafiło dać 2-3 FPS śr. A taki 3D mark pokazuje owszem wyższość AMD, bo:

  • FS R5 3600X (6x4127Mhz) + Crucial Sport LT 3000Mhz CL16 + GTX1080 (1980Mhz) - 19650 score
  • FS i7 3770k (4x4500Mhz) + G-Skill TZ 2400MHZ CL10 + GTX1080 (1980Mhz) - 17005 score (ubity przez proca)

Wyniki wyżej oczywisty a żadnego odniesienia w grach, poza śr. FPS i min FPS.

Edytowane przez Looke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark się dobrze skaluje z rdzeniami

 

@Looke85

Chcesz, to rób. Ale pomyśl sobie na spokojnie - jeśli w takim csgo ryzen 3600x niewiele ustępuje nowym intelom o znacznie wyższym zegarze, to jakim cudem 3770k od 3600x ma być szybszy jak wyszło z twoich testów w tej grze? Weź to na logikę. Najprostsze wyjaśnienie - testy nie były przeprowadzone prawidłowo i tyle. Nie idź w zaparte.

 

Na logikę to testują w różnych miejscach testowych. Kiedyś był fajny artukuł na elekto-giełdzie który to pokazywał jak wyniki się zmieniały w zależności od miejsca gdzie był robiony pomiar.

A tak pozatym to nie wiemy jakie były ustawienia pamięci tego testowanego Ryzena - ten z PCLaba ma pamięci wymaksowane.

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jak będę miał czas przerzucę kartę do i7 3770k bo jest teraz u mojego ojca kompie i zrobię zrzut ekranu. W CS:Go w 1440p 3770k gtx 1080 miałem coś koło 108 klatek. Druga sprawa jeszcze jedno test 3770k jest na win 8.1 5 3600 na win10 u mnie przynajmniej.

 

Zresztą tu ktoś YT testuje:

drugi film jest ze słabszym zestawem tak jak pierwszy. Oczywiście możemy podważyć wiarygodność tych filmów.

 

Zapuść mapę benchmark i wklej wyniki z podkręconym 3770k. Łap dla porównania podkręconego 3600 na niskich w 1080p1280x1024:

 

vjgs1kptpmsd.jpg

Edytowane przez HiT92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega novi z forum przytaczał testy jakie robił miedzy 9600k a Ryzenem 3600 np w CS GO w 1080p a nie w 1440p, do tego ostro podkręcał RAM. Ukazał jak to wygląda, więc jakim cudem nagle 3770k miałby być na poziomie 9600k po OC czy nawet na poziomie Ryzena, który też swoje poprawił.

 

Zgodzę, że poprzednie Ryzeny 1000/2000 były słabsze jednowątkowo i starsze Intele nie ustępowały, ale nowe Ryzeny 3000 już są lepsze pod tym względem, plus podbijasz RAM i nie ma bata, żeby taki 3770k miał dorównać 3600, czy nowszym intelom, jak to jest tu zasugerowane. :hmm:

 

Sam zmieniałem sprzęt z 3570k bez OC bo płyta nie pozwalała, potem Xeon 4/8 ale to wszystko z 1600mhz, do tego RX 570, 4 rdzenie zapchane w takim Division2, słabe 8 wątków nie wiele pomagało. W takim AC3 gdzie starsza wersja- nie remaster, cisnęła max 1 wątek to miałem 30fps, a grafa chodziła na ok 45% bo się nudziła, po zmianie na Ryzena 30+fps przybyło... i miałem grubo ponad 60fps, a grafa odżyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie nadal jedna rzecz, ciągle piszecie jak bym powiedział ze i7 3770k w każdej grzej jest lepszy, ze jest bezwzględnie lepszy niż r5 3600. Przypominam tym którzy nie czytają ze zrozumieniem, że po pierwsze napisałem w niektórych tytułach i przeważnie starszych, oraz napisałem że JA uważam że wymiana proca na R5 3600 w przypadku oryginalnego zapytanie użytkownika jest bez sensu bo nie wykorzystuje on tego że ma wersje K z której może dużo więcej wycisnąć. Użytkownik wyraźnie napisał że chce stabilnych 60 w ustawieniach High/Ultra. Więc po jaką cholerę próbujecie mnie przekonać że R5 3600 jest lepszy od i7 3770k skoro tak jest (wiem to!), ale w tej konkretnej sytuacji którą omawiamy, nie w każdym momencie przewaga jest widoczna i warta wydania kolejnej kasy????!!!! Mam wrażenie że nie czytacie ze zrozumiem, a jedynie wszyscy są uparcie zawzięci o wojnę na temat wydajności AMD vs. Intel, i ten temat wzięli za taki wątek. Ja odpowiedziałem na pytanie twórcy tematu, że uważam że to nie ma sensu podając konkretne argumenty, z własnych testów. Niech to wreszcie do was dotrze. Wrzuciłem filmy w których i7 3770 jest wystarczający co do wymagań użytkownika a gdzie ten K z dobrym OC. Ogarnijcie się.

 

@Reddzik - czytałeś moje posta? Przecież pisałem że w Division AMD jest lepszy. w AC3 testowałem na tym samym Windowsie, w związku z lukami intela, i zmianami obsługi AMD w czasie może się wiele zmienić.

@HiT92 - jak będę miał jak z ciekawości ogarnę ten test. natomiast na pewno przegram i7 3770k z jednego powodu masz postawiony na 4,3Ghz , i7 miałem 4,5Ghz ponieważ R5 3600 ma mocniejszy wątek powinien wyjść lepiej, pytanie ile.

Edytowane przez Looke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w poście #5 napisałem autorowi, że wymiana raczej nie ma sensu.

Robienie benchów w CS, AC itd. pokaże to, co wszyscy raczej wiemy - Ryzen 5 3600 @4,2 GHz z dobry ramem vs. i7 3770k @4,5ghz z dobrym ramem:

- Ryzen będzie trochę lepszy w tytułach stawiających na wydajność jednowątkową (jak np. CS:GO, Far Cry 5, starsze gry serii Total War; i cała masa starszych gier).

- Ryzen będzie zdecydowanie lepszy w tytułach stawiających na wielowątkowość (AC:O; Division 2, Civilizacja VI, Anno 1800 DX12, Tomb Raidery DX12, wszystkie gry na Vulkanie).

 

Natomiast fajnie byłoby się zastanowić, jakie to ma znaczenie dla autora, skoro w takim Wolfenstine Youngblood miałby z i7 3770k ze 250fps, a z Ryzenem 350fps (oczywiście, gdyby karta nie ograniczała FPS) - w obu przypadkach jest to aż nadto, nawet, gdyby miał monitor 144hz.

 

Gry, w których i7 3770k mógłby stanowić realne ograniczenie (nim to GPU będzie ograniczeniem) w sumie wymieniłem powyżej: AC:O; Division 2, Civilizacja VI, Anno 1800 DX12, Tomb Raidery DX12, nowe Total Wary) i to nie w każdym miejscu - bo w grach z otwartym światem, tylko chyba w miastach. W pozostałych produkcjach procesory bezproblemowo zapewnią 60FPS albo GPU będzie ograniczeniem.

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci tylko gry abyś sam mógł sprawdzić bo przecież wiesz lepiej co testowałem: (ustawienie oczywiście fullHD i wszystko na maxa):

- ManTT + Intel

- Ride 2 + Intel

- CS:GO + Intel

- Project Cars 2 - różnica rzędu 5 FPS na plus dla AMD przy FPS rzędu 95 klatek

- BF5 tutaj min FPS na plus dla AMD natomiast maks i średni znowu +/- 7 klatek przy poziomie 83-85. Im starszy BF tym lepiej Intel, test na 1 i 4.

- Farcry NEW Dawn ciekawostka taka że Intel szybszy na wąskich scenach, otwarte sceny krajobrazu AMD szybszy, znowu skoki +/- 10%

- The Division i pierwsza i druga część tutaj AMD ale znowu temat taki że scena ma znaczenie i efekty. W pierwszej cześć śnieg dobija każdy zestaw. Znwou różnica 4-5 fps.

- Observer - Intel

- Praca systemu samego - AMD ale to już pisałem

- Oczywiście wszystkie syntetyki AMD ale to żadne odkrycie.

 

Nigdzie nie napisałem że Intel jest bezwzględnie szybszy, napisałem wyraźnie że tytułu jedno wątkowe radzą sobie tak samo lub szybciej. Nie wycofam się z tego co powiedziałem, bo nie mam z czego. Ma prawo do wałsnego zdania i testu. Może popełniłem błąd w teście, może była różnica w sprzęcie która wpływała na wydajność a wy się zachowujecie jak bym wam pół rodziny wybił. Przekazałem swoje opinie, poinformowałem użytkownika o testach, mało tego nikt z was nie spróbował tych testów a się wypowiada. I najważniejsze użytkownik posiada i7 3770k chce poprawy, parametrów w fullHD a ma proca w stocku. I nie musi odrazu kasy wydawać, tym bardziej że w jego wypadku wymiana grafy da więcej niż wymiana proca na R5 3600.

 

 

Zastanawia mnie nadal jedna rzecz, ciągle piszecie jak bym powiedział ze i7 3770k w każdej grzej jest lepszy, ze jest bezwzględnie lepszy niż r5 3600. Przypominam tym którzy nie czytają ze zrozumieniem, że po pierwsze napisałem w niektórych tytułach i przeważnie starszych, oraz napisałem że JA uważam że wymiana proca na R5 3600 w przypadku oryginalnego zapytanie użytkownika jest bez sensu bo nie wykorzystuje on tego że ma wersje K z której może dużo więcej wycisnąć. Użytkownik wyraźnie napisał że chce stabilnych 60 w ustawieniach High/Ultra. Więc po jaką cholerę próbujecie mnie przekonać że R5 3600 jest lepszy od i7 3770k skoro tak jest (wiem to!), ale w tej konkretnej sytuacji którą omawiamy, nie w każdym momencie przewaga jest widoczna i warta wydania kolejnej kasy????!!!! Mam wrażenie że nie czytacie ze zrozumiem, a jedynie wszyscy są uparcie zawzięci o wojnę na temat wydajności AMD vs. Intel, i ten temat wzięli za taki wątek. Ja odpowiedziałem na pytanie twórcy tematu, że uważam że to nie ma sensu podając konkretne argumenty, z własnych testów. Niech to wreszcie do was dotrze. Wrzuciłem filmy w których i7 3770 jest wystarczający co do wymagań użytkownika a gdzie ten K z dobrym OC. Ogarnijcie się.

 

@Reddzik - czytałeś moje posta? Przecież pisałem że w Division AMD jest lepszy. w AC3 testowałem na tym samym Windowsie, w związku z lukami intela, i zmianami obsługi AMD w czasie może się wiele zmienić.

@HiT92 - jak będę miał jak z ciekawości ogarnę ten test. natomiast na pewno przegram i7 3770k z jednego powodu masz postawiony na 4,3Ghz , i7 miałem 4,5Ghz ponieważ R5 3600 ma mocniejszy wątek powinien wyjść lepiej, pytanie ile.

 

 

Już w poście #5 napisałem autorowi, że wymiana raczej nie ma sensu.

Robienie benchów w CS, AC itd. pokaże to, co wszyscy raczej wiemy - Ryzen 5 3600 @4,2 GHz z dobry ramem vs. i7 3770k @4,5ghz z dobrym ramem:

- Ryzen będzie trochę lepszy w tytułach stawiających na wydajność jednowątkową (jak np. CS:GO, Far Cry 5, starsze gry serii Total War; i cała masa starszych gier).

- Ryzen będzie zauważalnie lepszy w tytułach stawiających na wielowątkowość (AC:O; Division 2, Civilizacja VI, Anno 1800 DX12, Tomb Raidery DX12, wszystkie gry na Vulkanie).

 

Natomiast fajnie byłoby się zastanowić, jakie to ma znaczenie dla autora, skoro w takim Wolfenstine Youngblood miałby z i7 3770k ze 250fps, a z Ryzenem 350fps (oczywiście, gdyby karta nie ograniczała FPS) - w obu przypadkach jest to aż nadto, nawet, gdyby miał monitor 144hz.

 

Gry, w których i7 3770k mógłby stanowić realne ograniczenie (nim to GPU będzie ograniczeniem) w sumie wymieniłem powyżej: AC:O; Division 2, Civilizacja VI, Anno 1800 DX12, Tomb Raidery DX12, nowe Total Wary) i to nie w każdym miejscu - bo w grach z otwartym światem, tylko chyba w miastach. W pozostałych produkcjach procesory bezproblemowo zapewnią 60FPS albo GPU będzie ograniczeniem.

 

 

 

gry.png

 

https://pclab.pl/art65154.html

 

pc_c.png

pc_r.png

tw.png

b4.png

fc4.png

csgo.png

 

 

 

Nawet nie będę komentował powyższych bajkopisarzy, bo są oderwani od rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet nie będę komentował powyższych bajkopisarzy, bo są oderwani od rzeczywistości.

To może z konkretami, co jest "bajkopisarstwem" w moim poście?

I gdzie, w tych tabelkach masz Ryzen 5? Może chociaż jakiś analogiczny test - z taką samą procedurą testową?

 

Jak na razie to nawrzucałeś tabelek, w których wyraźnym ograniczeniem jest GPU i które ani nie zaprzeczają temu co napisałem, a w sumie po części potwierdzają - przynajmniej tę cześć, że i7 3770k częściej napotka na ścianę GPU, niż zejdzie poniżej 60 fps.

 

Swoją drogą, testy CPU bez min fps lub, lepiej 1%low itd...

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z konkretami, co jest "bajkopisarstwem" w moim poście?

I gdzie, w tych tabelkach masz Ryzen 5? Może chociaż jakiś analogiczny test - z taką samą procedurą testową?

 

Jak na razie to nawrzucałeś tabelek, w których wyraźnym ograniczeniem jest GPU i które ani nie zaprzeczają temu co napisałem, a w sumie po części potwierdzają - przynajmniej tę cześć, że i7 3770k częściej napotka na ścianę GPU, niż zejdzie poniżej 60 fps.

 

Swoją drogą, testy CPU bez min fps lub, lepiej 1%low itd...

 

 

oc_nv_csgo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oc_nv_csgo.png

Rozumiem, że to kropka w kropkę ta sama procedura testowa (z tymi samymi pamięciami ddr4 dla inteli oraz ryzenów; gdzie proce, które były w tamtych testach)?

Nadal - Co z tego co napisałem jest nieprawdą? Że ryzen będzie lepszy od i7

 

Pewnie złamie regulamin, czy coś (załóżmy, że 3770k prawie = 4770k):

 

f9c0578d023d.jpg

 

34e702eeba63.jpg

 

Najciekawsze - Control bez DXR i DLSS

21203352821e.jpg

 

Control z DXR i DLSS (wpływ DXR i DLSS na CPU - w BF V jest podobny)

094d95b7f565.jpg

 

4866f60f65fb.jpg

 

EDIT - źle dałem screen do control

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to kropka w kropkę ta sama procedura testowa (z tymi samymi pamięciami ddr4 dla inteli oraz ryzenów; gdzie proce, które były w tamtych testach)?

Nadal - Co z tego co napisałem jest nieprawdą? Że ryzen będzie lepszy od i7

 

Pewnie złamie regulamin, czy coś (załóżmy, że 3770k prawie = 4770k):

 

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f9c0578d023d.jpg

 

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/34e702eeba63.jpg

 

Najciekawsze - Control bez DXR i DLSS

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/21203352821e.jpg

 

Control z DXR i DLSS (wpływ DXR i DLSS na CPU - w BF V jest podobny)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/094d95b7f565.jpg

 

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4866f60f65fb.jpg

 

EDIT - źle dałem screen do control

 

 

Bez komentarza, EOT. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza, EOT. :)

Bezpieczniej bym powiedział, że wyniki są gdzieś pośrodku pomiędzy i7 2600k a 4770k.

 

Ustalmy kilka faktów, nim się pobijecie:-)

Ryzen 3600 jest wydajniejszy bezdyskusyjnie.

To było trafne podsumowanie:

- Ryzen będzie trochę lepszy w tytułach stawiających na wydajność jednowątkową

- Ryzen będzie zauważalnie lepszy w tytułach stawiających na wielowątkowość

 

W takim CS to jest to 169 vs 230fps. Wybór zależy od wymagań, bo obie wartości są do przyjęcia.

 

Tematem było granie w 1440p, ustawienia wysokie/ultra min 60fps. Tu również oba procesory się sprawdzą.

 

Ryzen poradzi sobie za to o wiele lepiej w grach multi, gdzie przyda się więcej wątków i minimalny fps 1% będzie stabilniejszy. Ale to kwestia już tego, w co kto gra. Jak ktoś gra w gry single player oba procki się sprawdzą.

 

Wydajność w grach: 3770k po oc jest gdzieś pomiędzy ryzenem 2600 a 2600x... Czy to mało... Zależy, kto czego oczekuje. Skok wydajności między 2600x (=3770k oc) a 3600 jest odczuwalny, ale czy wart tej ceny.. kwestia gustu i grubości portfela ;-).

 

Wykresy wydajności w 1440p/ultra trochę się spłaszczają, bo procesor nie gra tu już głównej roli:

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/16.html

 

A przypomnę raz jeszcze, tematem postu jest granie w 1440p ultra:-)

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza, EOT. :)

Rozumiem, że wygoda internetowej dysputy daje "przewagę" i tę możliwość skwitowania czegoś "EOT", ale kiedy się komuś coś zarzuca, to należy tego dowieść/uargumentować.

Tak samo, dla mnie "EOT" może być porównywanie testów z rożnych okresów, przeprowadzanych przy użyciu nieco odmiennej metodyki.

Tym bardziej spodziewałbym się tego po osobie, która ma 65431 postów.

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mial ci odpowiedzic jak takie glupoty wklejasz :o

No powiedzmy ze I7 3770K@4.5ghz to poziom 4770K stok

od i7 4970K stock odejmij 10%

Tamte wklejone bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak mial ci odpowiedzic jak takie glupoty wklejasz :o

No powiedzmy ze I7 3770K@4.5ghz to poziom 4770K stok

od i7 4970K stock odejmij 10%

Tamte wklejone bez komentarza

Np. oczekiwałbym, że jeżeli ktoś pisze, że gadam "głupoty i bzdury", to żeby wskazał, co jest głupotą i bzdurą w tym poście:

 

Robienie benchów w CS, AC itd. pokaże to, co wszyscy raczej wiemy - Ryzen 5 3600 @4,2 GHz z dobry ramem vs. i7 3770k @4,5ghz z dobrym ramem:

- Ryzen będzie trochę lepszy w tytułach stawiających na wydajność jednowątkową (jak np. CS:GO, Far Cry 5, starsze gry serii Total War; i cała masa starszych gier).

- Ryzen będzie zdecydowanie lepszy w tytułach stawiających na wielowątkowość (AC:O; Division 2, Civilizacja VI, Anno 1800 DX12, Tomb Raidery DX12, wszystkie gry na Vulkanie).

 

Natomiast fajnie byłoby się zastanowić, jakie to ma znaczenie dla autora, skoro w takim Wolfenstine Youngblood miałby z i7 3770k ze 250fps, a z Ryzenem 350fps (oczywiście, gdyby karta nie ograniczała FPS) - w obu przypadkach jest to aż nadto, nawet, gdyby miał monitor 144hz.

 

Gry, w których i7 3770k mógłby stanowić realne ograniczenie (nim to GPU będzie ograniczeniem) w sumie wymieniłem powyżej: AC:O; Division 2, Civilizacja VI, Anno 1800 DX12, Tomb Raidery DX12, nowe Total Wary) i to nie w każdym miejscu - bo w grach z otwartym światem, tylko chyba w miastach. W pozostałych produkcjach procesory bezproblemowo zapewnią 60FPS albo GPU będzie ograniczeniem.

 

Bo przecież tego postu dotyczył komentarz. Ja też może mam złe podejście do forum - gdy z kimś piszę, to staram się do tego podejść, tak, jakby z nim rozmawiał twarzą w twarz.

Test, który wkleiłeś, pokazuje raczej dokładnie to samo.

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...