Skocz do zawartości
bubi888

firefox na 6 kartach zżera 5 GB RAM-u

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pewien problem z firefoxem. Od jakiegoś miesiąca nagle firefox zaczął zżerać mi po 5gb ramu, kiedy jeszcze nie tak dawno pisałem artykuł i miałem otwarte 30 kart i takiego wyniku nie było. Mam otwarty standardowo facebook, jakieś allegro, ogłoszenia, google, nic co by zżerało tyle ramu. Mam adblocka tylko więc nie wiem w czym tkwi problem. Posiadam 8gb ramu, ddr3 2400 mhz, co powoduje, że firefox razem z systemem zaczyna mi dobijać do ponad 7gb co powoduje przycięcia. Zużycie procesora (i5 4670K) jest na poziomie 10%. Posiadam windows 10 pro. Pytam ponieważ ewentualnie po prostu dokupię trzecią kostkę 4 GB i tyle, a nie chce inwestować jak jest problem po stronie firefoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie, wychodzi 914 MB.

 

Przeinstaluj firefoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz sobie menedżer zadań Firefoxa (strona about:performance) i zobacz co tak dużo pamięci zżera. Jeśli po jakimś czasie znowu wyjdzie kilka GB, a wg danych w menedżerze strony zabierają ledwie kilkaset MB, to będzie to problem z samym FF i jego wyciekami pamięci (o czym mówi się od jakiegoś czasu w kontekście najnowszych wersji). Jeśli za to strony wypełnią znaczną część wykorzystywanej pamięci, to od razu będziesz wiedział, która konkretnie jest problematyczna. U mnie po kilku godzinach sama przeglądarka bierze ok. 800-1000MB, reszta to strony i dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/YiO4ANn

 

5 gb ramu, nawet procesor zaczął szaleć przy samej przeglądarce, a w kartach nic nie pisze, żeby coś miało tyle zżerać. Ram też szaleje, bo raz jest 3,5 gb ramu, a raz 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem u siebie:

menadżer zadań win10 - Firefox pobiera 2GB RAM

zakładka about:performance - łącznie około 350mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...