Skocz do zawartości
Meow89

Sony KD-55XG9505 a czarne pasy po bokach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zepsuł mi się stary telewizor Sony 43" i planuje zakup nowego, padło na Sony KD-55XG9505 i teraz moje pytanie, w tamtym TV była "rozdzielczość 1920x1080" a, w tym co chcę kupić jest "3840 x 2160" i czy jak go kupię będą występowały czarne pasy po bokach przy "naziemnej telewizji cyfrowej" bo tylko taką posiadam, czy jakoś się ta rozdzielczość skaluje do mniejszej, czy może można ją ustawić tak jak to jest w monitorach?

Bo jak oglądałem na tym poprzednim TV starsze odcinki "kiepskich" oraz starsze programy na TV Kultura i Historia to takowe występowały.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zepsuł mi się stary telewizor Sony 43" i planuje zakup nowego, padło na Sony KD-55XG9505 i teraz moje pytanie, w tamtym TV była "rozdzielczość 1920x1080" a, w tym co chcę kupić jest "3840 x 2160" i czy jak go kupię będą występowały czarne pasy po bokach przy "naziemnej telewizji cyfrowej" bo tylko taką posiadam, czy jakoś się ta rozdzielczość skaluje do mniejszej, czy może można ją ustawić tak jak to jest w monitorach?

Bo jak oglądałem na tym poprzednim TV starsze odcinki "kiepskich" oraz starsze programy na TV Kultura i Historia to takowe występowały.

 

Pozdrawiam

Full HD to dokładnie skala czterokrotnie większa przy 4K (4 x 1920x1080 = 3840 x 2160). Nie ma obaw bo proporcje zostaną takie same i na 4K oraz z FullHD z kablówki będzie po prostu powiększony ale format będzie 1:1 czyli bez pasów, rozjechania, rozciągnięcia nieforemnego itp.

 

69718931-compare-new-digital-video-standard-3840x2160-4k-ultra-hd-vs-full-hd-1920x1080.jpg

Edytowane przez BluFox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze filmy i seriale nadawane w proporcjach 4:3 możesz sobie rozciągnąć na cały ekran na praktycznie każdym telewizorze, na starym pewnie też. Według mnie wygląda to nienaturalnie, no ale co kto lubi.

Edytowane przez vault

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do naziemnej tv to kup jakąś Mantę za tysiaka a nie taki telewizor.

Naziemna zaraz będzie nadawać w 4K, a TV kupuje się na dłużej, może za 4 lata kupi sobie konsole? Krótkowzroczność u ciebie jak zwykle na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...