Skocz do zawartości
Aro1991

Aune S6 pro - opis wrażeń

Rekomendowane odpowiedzi

Opis wrażeń z odsłuchu Aune S6 pro.

 

Dawniej miałem integre Aune S16 przez niedługi czas, byłem ciekaw czy tak pozytywnie zaskoczy mnie również model S6 pro.

 

Integra robi pozytywne ważenie jeżeli chodzi o budowę, podoba mi się górna pokrywa, jest taka miła w dotyki, delikatnie szorstka, cała obudowa nigdy się nie nagrzewała, wyświetlacz jest dobrej jakości, a raczej bardziej zaletą jest dobra rozdzielczość ekranu.

Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania kabla zasilającego, ale lekkim minusem będzie tu brak wymiennych op-ampów.

 

Aune S6 pro testowałem w różnych konfiguracjach:

Jakość DACa, jakość DAC+AMP na słuchawkach.

słuchałem jako DAC łącząc go z wzmacniaczem słuchawkowym xDuoo TA-20.

Porównywałem Aune względem innego combo xDuoo TA-20 + Kenwood DM7090.

 

Więc opis wrażeń będzie w kilku etapach.

 

Mój sprzęt: kolumny NHT 1.5, wzmacniacz Luxman L-190, źródło Aune S6 pro, Kenwood DM7090, przewody domofonowe, RCA DIY, pliki FLAC, MP320 puszczane z laptopa.

Słuchawki pod czas testów: Beyerdynamic DT880 chrome, DT150, Hifiman HE560v2.

 

Aune S6 pro jako DAC+AMP.

 

po około 3 tygodni testów, słuchania w utworach klimatów rockowych, popowych, różnej maści elektroniki, trance, z czystym sumieniem stwierdzam, że granie jest bardzo przestrzenne, szczególnie szerokość sceny jest na duży plus, głębia czy wysokość jak najbardziej dobra, zazwyczaj bliższe plany są osadzone z lekkim dystansem, zazwyczaj mamy odczucie naprawdę obcowania w sporej przestrzeni.

S6pro gra raczej neutralnie, mógł bym nieco nagiąć górę pasma jako lekko przyciemniona, bardzo przyjemna w odbiorze.

Bardzo dobrze grały DT150 sparowane z S6pro, dostawały trochę więcej powietrza, oddechu bez zamulania, góra pasma była bardzo dobra, nic specjalnie nie wywoływało złych emocji, a raczej tych słuchawek nie łączył bym z mało przestrzennym, ofensywnym jasnym źródłem.

 

Niskie tony nie były specjalnie mocne w odsłuchu na 3 modelach słuchawek, zazwyczaj nieco zaokrąglone, ułożone, kulturalne, dobrze rozciągnięte na scenie, czasem można było zauważyć nawet bardziej poważny charakter grania, raczej dół pasma nie był najważniejszym elementem a dopełnieniem pasma, zaliczył bym to do szybszych, zwinnych, precyzyjnych uderzeń.

Nie były to wyraźnie masywne, długie, mocne niskie tony.

 

Średnie tony wyraźne, naturalne, wokale brzmiały bardzo poprawnie, przejrzyście, wciągająco, dosyć gładko, miały zaokrąglone kontury.

Bardzo dobrze wokale radziły sobie z sybilantami, ogólnie to mocna strona integry Aune.

Czy czegoś brakowało w średnicy? o tym później.

 

Góra pasma lekko przyciemniona, naturalna, tworzy porządną przestrzeń, co ciekawe to wysokie tony jakie słyszałem były chyba najlepszej jakości jakie było mi dane słyszeć testując integry, przetworniki DAC.

Więc było bardzo przyjemne, dalekie od ostrości, bardzo przyzwoicie unikały sybilantów.

Charakter był łagodny, miły dla ucha, gładki, w żadnym wypadku nie ofensywny, agresywny.

 

Aune bardzo dobrze zgrywało się z testowanymi słuchawkami, najbliżej agresywnego grania były HE560, ale i tak udało się je dosyć prawidłowo wysterować.

 

Przez niektórych charakter Aune można było nazwać nudnym, sama interga łącząc ją z słuchawkami stara się je złagodzić, uspokoić, wygładzić, dodać przestrzeni przy czym granie jest dodatkowo szczegółowe.

Fajna też była precyzja, stereofonia.

 

Aune S6 pro + xDuoo TA-20.

 

Wzmacniacz xDuoo podłączyłem kablami RCA ustawiając line out w Aune, w tym wypadku Aune robiło jako DAC gdy xDuoo był wzmacniaczem.

 

Na stokowych lampach:

 

Dźwięk trochę bliższy, mniej przestrzenny, całkiem niezła głębia lecz bliżej osadzona.

Niestety czasem sybilanty potrafiły mocniej zakłóć uszy, barwa bardziej nastawiona na dociążone granie, nieco cieplejsza średnica, wysokie hmmm... tu ciężko powiedzieć, też niby przyciemnione, ale czasem potrafiły ostrzej coś zagrać przez bliskie plany na scenie, całościowo bardziej gładki, zaokrąglony dźwięk.

Bardzo podobał mi się mocniej zagęszczony, spójny charakter grania.

Co było dla mnie zaskoczeniem to xDuoo dodawał realizmu do grania, dźwięk był bardziej wyraźny, najdalsze plany bardziej czytelne, namacalne, wyraźne.

Łatwo to można wytłumaczyć porównując granie za jakimś lekkim kocem lub przytkanymi uszami do odetkanych.

Według mnie było to jeszcze bardziej naturalne granie mimo, że trochę bardziej ciasne, bliskie na scenie.

 

Po zastosowaniu lepszych lamp RCA Black Plates Square Getter z lat 50.

 

Dźwięk nabrał jeszcze kultury, finezji, źródła pozorne grały z bardziej trójwymiarowym wybrzmiewaniem, scenicznie było nieco lepiej, ale dalej to nie scena wielkości S6pro.

Bardzo dobra precyzja, spójność, wypełnienie.

Wyraźny, naturalny, namacalny, dynamiczny dźwięk.

Wokale miały więcej podawanych emocji,

Ogólnie pisząc to krok do przodu względem samego wzmacniacza od Aune.

 

Aune S6 pro vs Kenwood DM7090 + xDuoo TA-20

 

Pisząc krótko i zwięźle to Aune wybroniło się bardzo dobrze z tej rywalizacji.

Ogólnie to S6 pro grało bardziej łagodnie, spokojnie, lepsze wysokie tony, lepsza przestrzeń, zazwyczaj bardziej oddalone plany.

xDuoo z Kenwoodem grał bardziej ciasno, za to lepsza mikro dynamika?

Bardziej wyraźny, namacalny dźwięk.

Zaokrąglone kontury, gładki przekaz lecz nie koniecznie tak przyjemny jak wyższe trony z Aune.

Wokale nieco lepsze w duecie xDuoo z Kenwoodem, były bardziej gęste, namacalne, więcej emocji w odgrywaniu głosu.

Ciężko mi powiedzieć który zestaw grał bardziej selektywnie, z 1 strony Aune było bardziej przestrzenne ale xDuoo i Kenwood potrafił zagrać chyba bardziej spójnie.

 

Co kto woli, tu trzeba iść na kompromisy.

 

Po dawnym zachwycie nad S16 Aune zrobiło coś równie lub jeszcze lepszego, naprawdę sprzęt wart uwagi, szkoda mi tylko, że nie mamy tu żadnych opcji do zmiany dźwięku jak na przykład mają to wzmacniacze lampowe.

Dźwięk bardzo dobry, bez większych słabości w żadnym wypadku.

 

Z podziękowaniami dla forumowicza "F7" za podesłanie tego zacnego sprzętu.

post-288618-15825871746179_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...