Skocz do zawartości
Pioy

Premiery 2020 - czy już czekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę może od małego offtopicu: mam wrażenie, że po premierze 5600xt cena 2060 (i wzwyż) wzrosła zamiast spaść. Przynajmniej jeśli chodzi o takie regularne oferty.

 

Ale ja nie o tym chcę. Wiadomo, że jeszcze przed końcem 2020 pojawią się nowe GPU. Zakładam że jednak będą jakieś większe ruchy cena/wydajność, bo jak nie to pojawia się też nowe konsole... Czy zatem waszym zdaniem jest sens kupna nawet tych GPU które obecnie są przeceniane (wszelakie 1660, Polarisy), czy jak ktoś ma na czym grać choćby kiepsko to warto się (już) wstrzymać? Wydaje mi się, że poza argumentem wakacyjnego grania (dla tych co mają wakacji parę mc, nie 2 tygodnie xD) to nie za bardzo ma sens nawet taki przeceniony 1660s/ti. Pod koniec roku będziemy żałowali jego kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ogląda telewizję to powinien wiedzieć, że nie tylko kurs dolara, pazerność sprzedawców i konkurencja ma wpływ na ceny.

Wirus szaleje i o Ile Będzie Drożej nie wie nikt.

Ale jeśli do kryzysu związanego z Zarazą doliczysz wcześniejsze elementy, które wymieniłem, to Będzie Drogo!

Spójrz na ceny dysków, pamięci itp.

Tera trzeba liczyć na przeżycie.

Zdrowia wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto się wstrzymać jak masz na czym grać (trym bardziej, że najciekawsze gry tego roku i tak przed jesienią nie wyjdą). Wyjdą nowe karty, do tego konkurencja w postaci konsol więc na pewno za tę samą cenę dostaniesz wyższą wydajność, a o ile to już zależy od bardzo wielu czynników i trudno spekulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kula plazmowa mówi że ceny będą:

2300zł kosztował model trzeci od góry tj (rtx2060) + 200zł sklepy to +/- 400zł więcej a rodzynki jeszcze więcej.Policz ile będą kosztowały modele wyższe 30XX.

Radzę odłożyć pieniążki na nową gen. konsol niż myśleć o karcie graficznej ;)

Cenami zbliżamy się do granic możliwości finansowych zwykłego użytkownika i skubanie go z ostatnich pieniędzy,bo jeśli ktoś uparcie chcę wydać tyle siana na kartę lub też weźmie taką kartę na raty,to moim zdaniem nie jest normalny.Nie piszę tu o ludziach nadzianych.

 

Dopiszę bo nie należy zapominać o ludziach których nie stać na to co my posiadamy teraz w sygnaturach i jest to smutne.

Edytowane przez prooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nv się nie opanuje z podbijaniem cen, to mogą słono za to zapłacić za pazerność w przyszłości. Kompy, to nigdy nie były tanie zabawki, ale to co się ostatnio odwala z cenami jest już przegięciem. Sam byłem zmuszony przepłacić 300zł za kartę, ale to w związku z crypto szajsem. Zieloni zobaczyli, że ludzie kupują i tak i coś im w główkach przeskoczyło. Tylko czekam aż za kolejną xx70 zawołają 3k :E. W jakimś punkcie i miejscu to pęknie i skończy się eldorado nvidii.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś punkcie i miejscu to pęknie i skończy się eldorado nvidii.

Jak ludzie tak dalej będą kupować,to nigdy nie pęknie.

Ja nie dokładam do tego zjawiska,dla mnie to już przesada dać za kartę z średniego segmentu 1,5k i więcej cebulionów

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą kupować ale kto? ten zakup będzie zarezerwowany dla bogatych i popyt zmaleje.Producenci będą nas karmili kotletami obciętymi parametrami byle nam zawrócić w głowach,za to z ceną niższą i takim sposobem mogą bałamucić ludzi.Ale zostaje jeszcze ryneczek wtórny :)

Dziś kupno karty dla użytkowników grających w FHD to pewna rezerwa zabawy na kilka lat bo ci drudzy w wyższej rozdzielczości na pewno zmienią szybko kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wróżę że nowa seria będzie dopiero w przyszłym roku, z powodu wirusa NV wyprzeda wszystkie swoje zaległe stany magazynowe RTXów po wyższych cenach niż przed nowym rokiem.

Nie muszą się spieszyć nie muszą nic udowadniać, mają kasę i brak konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o rtx 30x0 jest przyklejony specjalny temat KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie - komputery mają konkurencję także w postaci konsol. A do gier nie-AAA nie potrzeba super GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać już i masz kase to kupuj szkoda czasu na czekanie - w przyszłości wiadomo że będzie wydajniej

bardzo żadko w it zdarza sie produkt w stylu i7 2600 który starczy na lata

a czasu z wiekiem coraz mniej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj większość myśli, że Nvidia sprzedaje karty tylko w CebuPolsce .... będą RTX3070 za 3tyś, spokojnie nabywców znajdą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nv się nie opanuje z podbijaniem cen, to mogą słono za to zapłacić za pazerność w przyszłości. Kompy, to nigdy nie były tanie zabawki, ale to co się ostatnio odwala z cenami jest już przegięciem. Sam byłem zmuszony przepłacić 300zł za kartę, ale to w związku z crypto szajsem. Zieloni zobaczyli, że ludzie kupują i tak i coś im w główkach przeskoczyło. Tylko czekam aż za kolejną xx70 zawołają 3k :E. W jakimś punkcie i miejscu to pęknie i skończy się eldorado nvidii.

Gdybanie o "bańce" niczym bańka mieszkaniowa, ludzie kupują dziurę w ziemi za ~10k zł/m2, a Ty chcesz żeby ceny się zatrzymały? :E

Przy bardzo możliwej inflacji pod koniec roku na poziomie 6% to prędzej dolara wysadzi i zobaczysz xx70 za 3k ;)

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj większość myśli, że Nvidia sprzedaje karty tylko w CebuPolsce .... będą RTX3070 za 3tyś, spokojnie nabywców znajdą...

M$ i Sony też sprzedają konsole worldwide. Dla mnie to jest naprawdę sytuacja, gdzie konsola potrafi przekonać nawet #PCMR. W cenie GPU dostajesz konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj większość myśli, że Nvidia sprzedaje karty tylko w CebuPolsce .... będą RTX3070 za 3tyś, spokojnie nabywców znajdą...

Karty bardzo zdrożały i ludzie kupowali to teraz 3070 może 3tyś to przesada ale po 2700 najtańsze mogli by dać to by było ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty bardzo zdrożały i ludzie kupowali to teraz 3070 może 3tyś to przesada ale po 2700 najtańsze mogli by dać to by było ciekawe :)

Czyli twierdzisz że będzie powtórka z rozrywki? Bo tak mniej więcej kosztowała dobra wersja rtx 2070. Chyba że mówisz o cenie wersji Nvidia GeForce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2300zł kosztowały najtansze rtx 2070 na premiere gigabyte windforce i msi armour nie wiem czy któreś jeszcze a 2700zł lepsze to teraz do kazdej dodaj 300-400zł i takie bedą ceny ,proste :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam na premierę kupiłem swoją sztukę za 2299zł, później podrożały. O dostepności i czasie oczekiwania kilku tygodni nie wspomnę. Na szczęście ominęła mnie atrakcja z wadą fabryczną i padającymi kartami. Więc okolice 3tyś za nieco lepszą wersję 3070 są bardzo realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cenami zbliżamy się do granic możliwości finansowych zwykłego użytkownika i skubanie go z ostatnich pieniędzy,bo jeśli ktoś uparcie chcę wydać tyle siana na kartę lub też weźmie taką kartę na raty,to moim zdaniem nie jest normalny.Nie piszę tu o ludziach nadzianych."

 

Ja trzy miesiące temu wziąłem RTX 2070S na raty i twoim zdaniem nie jestem normalny,bo co ? Bo mierzysz mnie swoja miarą którą uwarzasz za na pewno sluszną? Dlaczego nie miałem kupic tej karty,bo powinienem czekac nie wiadomo do kiedy i zaciskac zęby do tego czasu ? Konsole sobie sam kup i wydawaj 260zl za kazda nową grę,bo 10 takich gier to równowartość dzisiaj dobrej karty grafiki.Chcialem to kupilem,bedzie trzeba to zmienie na rtx 3070

 

Dla mnie to trzeba byc nienormalnym gdy wierzy sie we własny bełkot,który raczej wynika z frustracji ze nie mamy tego co chcilibyśmy mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3070 też bedziesz raty płacił to kiedy sie z tego g...a wykopiesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frisss zważaj na słowa. Człowiek może mieć kilka kredytów i nic Ci do tego. Jedynie co możesz zasugerować to że jest to mało opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież mu nie powiedziałem ze nie może brać kredytów , no ale skoro sie przyznał to moge mówić o tym co chce :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież mu nie powiedziałem ze nie może brać kredytów , no ale skoro sie przyznał to moge mówić o tym co chce :cool:

Zwykłe chamstwo i grubiaństwo koleś...

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cenami zbliżamy się do granic możliwości finansowych zwykłego użytkownika i skubanie go z ostatnich pieniędzy,bo jeśli ktoś uparcie chcę wydać tyle siana na kartę lub też weźmie taką kartę na raty,to moim zdaniem nie jest normalny.Nie piszę tu o ludziach nadzianych."

 

Ja trzy miesiące temu wziąłem RTX 2070S na raty i twoim zdaniem nie jestem normalny,bo co ? Bo mierzysz mnie swoja miarą którą uwarzasz za na pewno sluszną? Dlaczego nie miałem kupic tej karty,bo powinienem czekac nie wiadomo do kiedy i zaciskac zęby do tego czasu ? Konsole sobie sam kup i wydawaj 260zl za kazda nową grę,bo 10 takich gier to równowartość dzisiaj dobrej karty grafiki.Chcialem to kupilem,bedzie trzeba to zmienie na rtx 3070

 

Dla mnie to trzeba byc nienormalnym gdy wierzy sie we własny bełkot,który raczej wynika z frustracji ze nie mamy tego co chcilibyśmy mieć.

Madrze napisane :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...