Skocz do zawartości
penczol

Kombinacja pamięci TridentZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po instalacji pamięci ram w konfiguracji jak poniżej wszystko będzie działać prawidłowo?

 

2x8GB F4-3000C15D-16GTZ

 

https://www.gskill.com/specification/165/168/1536198935/F4-3000C15D-16GTZ-Specification

 

oraz

 

2x8GB F4-3000C15D-16GTZR

 

https://www.gskill.com/specification/165/166/1536652295/F4-3000C15D-16GTZR-Specification

 

Aktualnie posiadam 2 kości F4-3000C15D-16GTZ i chciałem rozbudować pamięć o kolejne 16GB jednak ten model nie jest już nigdzie dostępny w sprzedaży w związku z tym musiałbym kupić F4-3000C15D-16GTZR.

Ich różnica to Tested Latency, które wynosi 15-15-15-35 oraz 15-16-16-35. Czy to nie wywoła jakiegoś konfliktu?

 

Dodam iż pracuje na płycie głównej MSI Z370 TOMAHAWK

 

https://www.msi.com/Motherboard/Z370-TOMAHAWK/Specification

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać. Na tej płycie głównej jeszcze coś tam podrasujesz te kości i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. złożyłem właśnie zamówienie natomiast żaden ze mnie ekspert jeśli

chodzi o pamięci RAM więc mam jeszcze kilka pytań.

 

Które z podanych przeze mnie pamięci są szybsze?

 

Czy w obecnej sytuacji jest jakikolwiek sens sprzedać moje stare kości i wymienić je

na kolejne 2 sztuki F4-3000C15D-16GTZR tak aby wszystkie 4 kości były identyczne?

 

Co dokładnie miałbym podrasowywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci tyle ramu? Jak obróbka czy coś to ok, ale jak tylko do grania, to słaby pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zainstalowałem dodatkową pamięć ram i mam problem ponieważ przy ustawieniu w BIOSie opcji XMP płyta główna po starcie wyrzuca błąd overclockingu i startuje przy ustawieniach domyślnych. Bez XMP system, normalnie się podnosi i widzi 32GB RAMu natomiast wtedy pamięci działają jedynie na 2333MHz. Próbowałem różnych konfiguracji kości:

 

2xGTZ - channel A / 2x GTZR channel B

2xGTZR - channel A / 2XGTZ channel B

1xGTZ + 1xGTZR - channel A / 1xGTZ + 1xGTZR - channel B

 

Za każdym razem dzieje się dokładnie tak samo. Dodam iż spróbowałem odpalić system tylko na nowych pamięciach (GTZR) i wtedy XMP działa normalnie tak jak przy starych ramach (GTZ).

Czyżby wychodziło na to, że moje podejrzenia były słuszne i płyta główna widzi konflikt pomiędzy tymi dwoma modelami?

 

Ps. AndrzejTrg: komputer nie tylko do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...