Skocz do zawartości
Amphilyon

Smartfon do 1000 zł +/- (android)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podpowie ktoś jaki smartfon warto wybrać do kwoty 1000zł +/- ?

Czytałem trochę i przeglądałem różne ofert i często widzę polecane telefony xiaomi, szczególnie redmi 8 pro ? I jakieś motorole

 

Co do moich wymagań to jakoś nie mogę się przekonać do tych wielkich ekranów bo aktualnie mam 5,3 cala starego galaxy j5 (2016) już 4 lata, a te wszystkie nowości z nisko-średniej pólki zaczynają się od praktycznie 6 cali w górę, co może wkurzać i być mało poręczne i ledwo mieścić się do kieszeni...

 

Co do parametrów to zależy mi na:

-przyzwoitym aparacie

-androidzie bez irytujących syfów wgranych na start

-bateri o dobrej pojemności pod jakieś gry (minimum 4,000mha)

-minimum 4gb ram i aby zwyczajnie był wydajny

-możliwość szybkiego ładowania byłaby mile widziana

 

NFC, jakieś czytniki lini papilarnych mnie kompletnie nie interesują i dla mnie to zbędny bajer

 

Czy do kafla znajdę coś w tych czasach co nie jest tabliczką czekolady ala 6,2 cala i w górę ?

 

PS: Telefon ma mi służyć podobnie ze 3 lata minimum, bo w tej materii nie ciągnie mnie do nowości technologicznych

 

A jak nie ma nic godnego uwagi z tych mniejszych i pozostaja 6 cali+ to też słucham

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poparz np na taki huawei p30 pro, prawie 6.5cala a tylko cm większy, weź linijkę i popatrz, to wcale nie dużo. Tylko tak piszę, że teraz nie patrz na cale tylko na wymiary. Do 150 mm coś ktoś wymyśli, sam kiedyś szukałem małego telefonu i wybór padł na Sharpa s2(fajny telefon) teraz mam huawei p20 lite, też fajny i ma 148mm i wyświetlacz prawie 6 cali. Więc wychodzi że mm przekłada się na prawie 1.2cm, tak na przyszłość. Teraz cale, a wymiary to pratycznie dwie różne rzeczy. Pozdro

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten huawei chyba jako przyklad to jest mega drogi xd

Ogolem huawei nie chce, źle mi sie ta marka kojarzy

Jestem za xiaomi albo motorolą jakąś, bo to coś innego niż większość właśnie iphoneów, szajsungów i podobnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa przykład oczywiście :)

 

IPhony to zupełnie coś innego, ios vs android. Dla mnie np każdy telefon z androidem to jest to samo, nie ważna firma, miałem xiaomi, miałem Sharpa, teraz mam huawei i powiem Ci że to wszystko wygląda tak samo tylko że w innej obudowie. Szukasz małego telefonu, a chcesz zacytuję

"

Czy do kafla znajdę coś w tych czasach co nie jest tabliczką czekolady ala 6,2 cala i w górę ?" a masz na myśli Redmi 8 pro, który ma ponad 160 mm." w poprzednim poście wyjaśniłem cale, a wymiary.

 

Najlepiej wyjedź na byle lepsza stronę z polecanymi telefonami do 1000 zł, popatrz na wymiary i podaj tu. Jak mówię mam dalej Sharpa aquos s2, który ma 141mm, a huawei 148, a różnica w wielkości jest kolosalna. 161mm to już dla mnie cegła, a wcale małej ręki nie mam...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi mi a3. Jeszcze Ci zostanie parę stówek w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei p20

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj glos na mi a3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mi a3 ciekawy, ale ma 6,1 cala :P jeszcze spoko, pisza ze ekran niby niska rozdzielczosc jak zwykle HD, ale ponoc dzieki amoled tego tak nie widac

Cenowo widze okolo 850-900zł a w tej cenie jest chyba lepszy i drozszy o 100-150zl jakis tam redmi 8 pro (6,3 cala)

 

No chyba ze nie warto doplacac a te 0,2 cala + inne obudowy sprawiaja i tak ze ten a3 jest sporo mniejszy w ogolnym odbiorze ?

 

EDIT: ten redmi note 8 pro to praktycznie ta sama cena co ten mi a3 xd

 

Który lepiej brac?

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 zł jak napisał Petru https://www.komputronik.pl/product/531431/huawei-p20-64gb-dual-sim-czarny.html?utm_source=awin&utm_campaign=digidip&awc=10327_1582631812_744cfbe5ba0f0eeb613c7e2f7ec97baa

 

Nie spodoba się, odsprzedaż bez straty, lub z zyskiem i kupisz co innego. W tej cenie to nic lepszego nie znajdziesz.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś mały? Porównanie wielkości:

 

xCm1SCj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mi a3 ciekawy, ale ma 6,1 cala :P jeszcze spoko, pisza ze ekran niby niska rozdzielczosc jak zwykle HD, ale ponoc dzieki amoled tego tak nie widac

Cenowo widze okolo 850-900zł a w tej cenie jest chyba lepszy i drozszy o 100-150zl jakis tam redmi 8 pro (6,3 cala)

 

No chyba ze nie warto doplacac a te 0,2 cala + inne obudowy sprawiaja i tak ze ten a3 jest sporo mniejszy w ogolnym odbiorze ?

 

EDIT: ten redmi note 8 pro to praktycznie ta sama cena co ten mi a3 xd

 

Który lepiej brac?

 

Masz podane najlepsze rozwiązanie. Mały, wydajny, bdb aparat, dobra bateria. W budżecie. Nie wiem po co kombinunesz z xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wgranych 'syfów' na start to niestety ale w Huawei kilka takich rzeczy jest, w mi a3 będziesz miał za to czysty Android.

Generalnie p20 fajna opcja.

Ps: mi a3 podrożał czy mi się wydaje? Bo kojarzę, jak był po 699zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wgranych 'syfów' na start to niestety ale w Huawei kilka takich rzeczy jest, w mi a3 będziesz miał za to czysty Android.

Generalnie p20 fajna opcja.

Ps: mi a3 podrożał czy mi się wydaje? Bo kojarzę, jak był po 699zl...

 

ten huawei p20 (64gb) to chyba wersja lite mówisz, bo w ceneo po wpisaniu pokazuje po 1350zł wersję normalną w górę -Lite po 999 w górę :E

Xiaomi Mi a3 (64gb) chodzi po około 850zł +\-

a

Xiaomi Redmi Note 8 pro -999zł +\-

 

ten redmi Note 8 pro mocno gniecie tego Mi a3 ?

 

@ vhp

 

dzięki za fajne porównawcze zdjęcie :)

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz cale, a wymiary to pratycznie dwie różne rzeczy. Pozdro

Kolego, z całym szacunkiem bo chcesz dobrze, ale trochę głupoty piszesz. Cale to nie wymiary? A co, waga? Prawda jest taka, że dzisiejsze smartfony mają o wiele lepszy współczynnik rozmiaru wyświetlacza do całości telefonu (tzw. bezramkowość). Producenci smartfonów podają w calach przekątną ekranu a nie całego telefonu. Nie ma co się bać obecnych "sześciocalowców" :)

Edytowane przez Cumulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten huawei p20 (64gb) to chyba wersja lite mówisz, bo w ceneo po wpisaniu pokazuje po 1350zł wersję normalną w górę -Lite po 999 w górę :E

Xiaomi Mi a3 (64gb) chodzi po około 850zł +\-

a

Xiaomi Redmi Note 8 pro -999zł +\-

 

ten redmi Note 8 pro mocno gniecie tego Mi a3 ?

 

@ vhp

 

dzięki za fajne porównawcze zdjęcie :)

 

P20 pełny, bez lite. Są po 1000zl w normalnych sklepach w promocjach. Trzeba polować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

wpisuje i RTV AGD 1199zł (64gb)

xiaomi Mi A3 899zł (64gb)

 

widocznie cena huawei poszybowała o dobre 300zł+ jeżeli te modele miały konkurować ze sobą w danym segmencie

 

huaweia i tak nie chce, jakoś mnie ta marka odpycha, każdy teraz z tym lata na prawo i lewo

 

EDIT:

 

jak to jest że, ten Mi A3 ma lekko ponad 6 cali, a taki Note 9 lite ma tylko 3-4 mm wiecej i ma prawie 6,4 (więcej od krowy Redmi note 8 pro który ma 6,3 a który jest o dobry centymetr dluzszy od Mi A3)

 

EDIT 2:

 

A co powiecie pomiedzy redmi note 7 a tym Mi A3 ?

Troche martwi mnie ten ekran 720p ale amoled w A3 i czy to nie bedzie kłuło bo wiekszość podobnych mimo że nie mają amoled, to za to rozdzielczość HD+

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A3 nie jest konkurencja dla p20. Huawiej jest ze dwie półki wyżej. Co najmniej.

A3 to kolejny budzetowiec. A w zasięgu masz zeszle flagowce.

 

No bez fhd to ani rusz imo, a wmawianie że to nie problem jest jekko śmieszne. Ile osób tu polecających te A3 miało z nim kontakt dłużej niż przez kilka min w markecie? Ciekawi mnie też to, że w innych telefonach rozdz HD jest wadą często nie do przeskoczenia a w tym przypadku jest kwestia pomijalną. Szczegół, pierdoła.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tu polecających te A3 miało z nim kontakt dłużej niż przez kilka min w markecie?

W ogóle nie miałem, ale gdyby ktoś chciał, jak tutaj - mały, do 1000 zł, bez polowania - to taki bym właśnie polecał. Gdybym sam chciał kupić mały telefon, też rozważałbym jego zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A3 nie jest konkurencja dla p20. Huawiej jest ze dwie półki wyżej. Co najmniej.

A3 to kolejny budzetowiec. A w zasięgu masz zeszle flagowce.

 

No bez fhd to ani rusz imo, a wmawianie że to nie problem jest jekko śmieszne. Ile osób tu polecających te A3 miało z nim kontakt dłużej niż przez kilka min w markecie? Ciekawi mnie też to, że w innych telefonach rozdz HD jest wadą często nie do przeskoczenia a w tym przypadku jest kwestia pomijalną. Szczegół, pierdoła.

 

miałem Mi A3 kilka dni na testy i szczerze nie przeszkadzał mi zbytnio ekran HD+ . Za to perfekcyjna czerń i ładne kolorki robiły dobre wrażenie. Do tego świetna bateria , ponad przeciętne aparaty , dobra prędkość działania , dobry głośnik , dobra jakość rozmów i zasięg. moim zdaniem to bardzo udany model .

 

P20 owszem jest lepszy a.le nie pod każdym względem , ma lepszy procesor i aparat główny i gorszy selfie , lepszy ekran jeśli chodzi o rozdzielczość ale gorszy jeśli chodzi o kolory czerń itp . Ma gorsza baterię , znacznie gorszy głośnik, nie ma jacka także nie wszystko jest takie super .

 

 

za 700zł jest jeszcze ciekawy telefon tzn Motorola G7 plus https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-moto-g7-plus-4gb-granatowy.bhtml , ma dobry ekran , świetne szybkie ładowanie 27W , głośniki stereo , aparat z OIS , prędkośc działania podobna do Mi A3 , ma gorsza baterię ale na solidne 24h wystarczy. Za tą cenę wydaje mi się bardzo ciekawym kąskiem. Ma tez NFC więc może jakby autor kiedyś potrzebował . wada to że jest większa od powyższych więc jak gabayrt najwazniejszy do dalej bym sie zastanawiał nad P20/A3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie większa od mi a3, z dziwnymi proporcjami ekranu co raczej zmniejsza niż poprawia komfort przeglądania treści na smartfonie no i średnia bateria, bo o ile 3500mah na papierze złe nie jest tak w połączeniu z gównianym exynossem szału nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie większa od mi a3, z dziwnymi proporcjami ekranu co raczej zmniejsza niż poprawia komfort przeglądania treści na smartfonie no i średnia bateria, bo o ile 3500mah na papierze złe nie jest tak w połączeniu z gównianym exynossem szału nie robi.

 

Rozumiem.

Też szukam czegoś do 1000zł i chyba wezmę MI A3 skoro tak go chwalicie i do 1tyś nie znajdę nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdziesz lepsze telefony w tym budżecie, ale nie w tym rozmiarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...