Skocz do zawartości
xxxczokxxx6000

Reinstalacja systemu problem z grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gram w football manager 2020 w ostatnim czasie byłem zmuszony przeinstalować system z win 10 na win10 powód to robudowa pamięci ram i dysku twardego z 8gb na 20 gb i z 256ssd na 512 ssd .przed reinstalacją komputer pokazywał możliwości graficzne tego komputera na prawie wszystkie gwiazdki brakowało jednej albo nawet pół z rozgrywką nie było problemu w trakcie meczu , a teraz mam jedną gwiazdkę i w trakcie meczu mi klatkuję czy jest tutaj ktoś co powie mi jak to naprawic ?

Parametry to intel i5 8250u nvidia mx150 ,pamięć ram jak wyżej dysk również jak wyżej

Edytowane przez xxxczokxxx6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sterowniki do karty graficznej ze strony producenta (AMD lub Nvidia) bo ewidentnie ich brakuje.

 

Sądząc po specyfikacji to laptop, więc zapewne masz dwie karty graficzne (jedna zintegrowana w procku Intela, druga dedykowana Nvidia). Najprawdopodobniej uruchamia Ci się gra na integrze Intela zamiast dedykowanej.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem najnowsze 442.19 i problem jest nadal , a gra uruchomiona jest na nvidia bo dałem sobie na pasek nawet monitor aktywności karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w inną stronę, wszystkie sterowniki ze strony producenta zainstalowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod linkiem błąd "404 - Plik lub katalog nie został znaleziony.

Zasób, którego szukasz, mógł zostać usunięty, zmieniono jego nazwę lub jest tymczasowo niedostępny."

 

 

już sprawdzam czy pomoże

Edytowane przez xxxczokxxx6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal sterowniki od karty grafiki i pobierz 417.01. Na forum NVIDII przewijają się informacje o problemach z FPS na nowych sterach. Alternatywnie pobierz sterowniki do karty graficznej ze strony Lenovo jeśli są tam dostępne.

 

Do usunięcia sterowników użyj Display Driver Uninstaller (DDU).

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal sterowniki od karty grafiki i pobierz 417.01. Na forum NVIDII przewijają się informacje o problemach z FPS na nowych sterach. Alternatywnie pobierz sterowniki do karty graficznej ze strony Lenovo jeśli są tam dostępne.

 

Do usunięcia sterowników użyj Display Driver Uninstaller (DDU).

Ok będę szedł w tym kierunku ale nie ma 417.01 do mojej karty mx150 jest 413,95 w gore

 

 

udało sie zainstalować te 417,01 ale nic to nie dalo

Edytowane przez xxxczokxxx6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ike ramu masz i w jakich kościach? Jak rozbudowałeś dysk z 8 gb do 20? Z ramem Ci się nie pomyliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że w miejsce 4gb ramu wrzuciłem 16 gb ( 4 gb jest wbudowane) i powstało 20 gb ram . a dysk miałem 256 gb i wymieniłem go na 512 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal sterowniki do NV

Zainstaluj sterowniki do chipsetu z strony intela

restart i zainstaluj sterowniki do NV powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak odinstaluje sterowniki nv to po uruchoieniu ponownym mam już zainstalowana wersje nv 380 cos tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz jakieś badziewie które z automatu instaluje Ci potrzebne oprogramowanie. Zrób czysty format razem z recovery, i instaluj stery z oficjalnych stron, nie przez żadne badziewia które są z automatu instalowane w lapkach.

 

Używałeś ddu i nie pomogło to poszukaj tego dziadostwa co z automatu Ci stery instaluje, a najlepiej pokaż co masz w pasku zadań.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...