Skocz do zawartości
Finiggler

Niedziałający mikrofon - słuchawki, win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę z miałem wrażenie błahym tematem.

Nie działa mi mikrofon w słuchawkach (jbl, iphonowe - to chyba bez znaczenia? po prostu na jacka), od razu uprzedzam pytania czy w ogóle działa - tak.

Karta dźwiękowa zintegrowana xd, płyta gigabyte b450 ds3h, wersja sterowników (najnowsze) Realtek ®Audio 6.0.8703.1 (ściągane i instalowane od nowa z instalki R2.82).

 

Słuchawki wykrywane są jako głośniki - mimo wyboru słuchawek (jeśli to ma znaczenie), osobny mikrofon z jakiś starych creativów podłączony bezpośrednio do pc działa.., jeśli próbuje podłączyć jedne słuchawki jako "słuchawki" a drugie jako "mikrofon", te drugie nie działają (nie monitorują głosu).

 

W panelu sterowania dźwiękiem jako urządzenie do nagrywania, aktywne jest jedynie Miks Stereo, "mikrofon" jest niepodłączony.

 

Próbowałem podłączać do panelu przedniego jak i tylnego - bez znaczenia, wynik ten sam.

 

Z ciekawości podłączyłem wyżej wspomniane creativy na usb - wszystko działa bez problemu.

 

Ktoś coś? Z czego może wynikać to wszystko?

 

Dziękówka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie te słuchawki mają tylko jednego dłuższego jacka.

Karty dźwiękowe obsługują mikrofon tylko jeśli słuchawki i mikrofon jest na osobnych gniezdach.

Można skorzystać z adaptera z długiego jacka iPhona do 2x zwykły jack.

Miej tylko na uwadze, że nie wszystkie takie adaptery będą działać, bo z tego co wiem, iPhony mają inny pinout niż telefony na Androidzie, które niektóre to niektóre modele też mają czasem inny pinout między sobą.

Ale jakiś dedykowany na iPhona powinien działać.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie te słuchawki mają tylko jednego dłuższego jacka.

Karty dźwiękowe obsługują mikrofon tylko jeśli słuchawki i mikrofon jest na osobnych gniezdach.

Można skorzystać z adaptera z długiego jacka iPhona do 2x zwykły jack.

Miej tylko na uwadze, że nie wszystkie takie adaptery będą działać, bo z tego co wiem, iPhony mają inny pinout niż telefony na Androidzie, które niektóre to niektóre modele też mają czasem inny pinout między sobą.

Ale jakiś dedykowany na iPhona powinien działać.

 

 

Czyli to żadna softwareowa sprawa? tylko wina hardwareu, tak? Zostaje mi zainwestować w "rozdzielacz" albo kupić coś na usb?

 

Mam jeszcze pytanie, czym zatem (nie licząc aspektu wizualnego) różnią się karty dźwiękowe w laptopach od tych pctowych? Bo czy to w macu, czy różnych laptopach ten problem nie wystąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niektóre obsługują mikrofon na długich wtyczkach jack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...