Skocz do zawartości
lolokm

Fortis 3 VS Fera 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam który z tych chłodzeń polecacie do ryzena 2600 obudowa sg1 tg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis 3 jest lepszy i poradzi sobie trochę lepiej (będzie ciesze i trochę chłodniej), ale nawet na Ferze jest ok po OC tego procka pod względem temperatur i kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to biorę fortisa a wentyle do obudowy jakies polecisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj używanego chodzenia Noctua a będziesz zadowolony - może NH U12S?

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua do tego procesora to nie jest zbyt duże szaleństwo ?

 

potrzebuje wentylatorów 120 mm polecicie coś bo nie chce zbednych tematów zakładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest NH-U12S z nowym wentylatorem za 150 pln - potarguj sie.

Ja kupiłem niedawno nowe NH-C14S z dodatkowym wentylatorem za 180pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko większość używanych chłodzeń Noctua nie będzie miało zapinek pod AM4, a to dodatkowe 40 zł. Do tego procka jest średni sens kupować topowe chłodzenie. Chociaż wszystko zależy oczywiście od ceny.

 

Co do wentylatorów, to zależy od tego ile chcesz za nie dać. Taniej bardzo spoko są Arctic P12 PWM.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupic be quiet! SilentWings 3 120mm ale słyszałem opinie że są kiepskie i lepiej brać te SilentiumPC Sigma PRO 120

 

myślałem żeby sigmy dać na przód a na tył silenwings 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, to niezłe te opinie :P. Silent Wings 3 to akurat bardzo dobre wentylatory. Zdecydowanie lepsze niż Sigma Pro - jakości łożyska nie ma nawet co porównywać. Chociaż w tej kasie wolałbym brać Noiseblocker B12-PS czy Noctua NF-F12.

 

BTW kupowanie wentylatorów po 90 zł sztuka do obudowy za 200 zł wygląda średnio. Jeśli nie jesteś super wyczulony na dźwięk to P12 PWM spokojnie Ci wystarczy, bo to nad wyraz dobre wentylatory, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chłodzenie to biore fortisa i dodatkowy wentylator na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest NH U12S z nowym wentylatorem i SecuFirm 2 AMD więc raczej z AM4 a zapytać zawsze może. Oferta od Tenshi

 

Jeżeli chodzi o wentylatory to osobiście używam Arctic P14 PWM - całkiem niezłe przy ustawieniach 800 - 1200 rpm - powyżej to już wicher i wyraźnie słyszalne, poniżej 800 słabo. Podejrzewam ze P12 PWM będą zachowywać się podobnie.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wezme te sigmy i tyle :D tanio i gorzej nie bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile chcesz dać za wentylatory i ile ich potrzebujesz. 5-pack P12 PWM PST dorwiesz za 99pln, pojedyncze P12 PWM - 23 pln. P12 silent (bez PWM - 1050rpm) 19pln

 

Odpuść sobie pomysł dodatkowego wentylatora na Fortisie - zbędne, będzie powodować hałas związany z łopatkami wentylatora zaciągającymi powietrze z finów radiatora.

Wystarczy wentylator wyciągający na tyle obudowy + możesz sobie na górze obudowy wentylatory założyć.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już to SG1 TG u siebie? Fabryczne wentylatory Ci przeszkadzają?

 

Realnie do tej obudowy wystarczy dorzucić jeden dodatkowy wentylator na front i będzie ok. Jak chcesz to możesz dorzucić jeszcze jeden wentylator ustawiony na wyciąg na górze ( z samego tyłu). Co do konkretnych wentylatorów to ja bym brał P12 PWM i po sprawie.

 

Drugi wentylator na Fortisie sobie odpuść, przy tym procku nie ma to znaczenia.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W sumie to się nie dziwię że poznałeś nieprzychylną opinią na temat SW3, sam byłem w gronie niezadowolonych użytkowników. A co do wentów to jak wyżej, możesz wrzucić Arctici lub Sigmy, buda się dobrze wentyluję więc w obu przypadkach spiszą się dobrze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam arctici p12 pwm pst na chłodnicy, i na prawdę są b.dobre . Łożysk nie słychać, do 1000rpm można powiedzieć, że są niesłyszalne.

Jestem dość wyczulony na punkcie głośności pc, i te arctici spełniają zadanie w 100%, nie ma co porównywać sigm od spc do tych wentylatorów, bo to inna półka jest .

Jeśli p14 są tak samo fajne jak p12 to je chce w całej budzie.

Posiadam pure wings 2 , 2x140mm i 1x 120mm , i niestety łożyska są głośne w nich , dlatego mam w zamiarze je wymienić.

Mam też noctuy p12 i p14 pwm , i łożyska są ciche, ale znów nie są to najtańsze wentyle , więc można się po nich tego spodziewać.

Osobiście, jakbym miał kupić wentylatory to chyba cena/jakość najlepiej wypadną arctici , a sens pakowania 4 wentylatorów za 300zł do budy za 200, to jest trochę przerost treści nad formą .

Jak będziesz miał fortisa, to zobacz czy łożysko na wentylu nie hałasuję, u mnie niestety hałasowało dość głośno, a podobno zdarzają się fortisy z wadliwymi wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecacie jakiś sklep by kupić te wentylatory ?

 

oczywiście internetowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a propo fortisa zostawic tą paste co na nim jest czy nakładać thermal grizzly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo gdzie umieścić wentylator na fortisie umieścić na tyle czy na przodzie bo widziałem że przeważnie dają na przód żeby wciągał powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Thermal Grizzly to jej użyj, a jak nie, to wykorzystaj PT-2 dodawaną do zestawu z Fortisem.

 

Wentylator na przodzie, tak, żeby dmuchał przez radiator w kierunku tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...