Skocz do zawartości
nijaki

8GB 3000Mhz vs 16GB 2666Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam jedno pytanko ktora opcja jest lepsza 8GB 3000Mhz czy 16GB 2666Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy do jakich gier np. Forza horizon 4 bedzie miec sporo mniej fps na 8GB niz na 12/16 GB. Sa gry w ktorych 8GB bedzie za malo i beda sciny. Przy 2666 jest nizsza wydajnosc niz przy 3000

 

W ogole to przeciez 16GB 3000 MHz kosztuje czasem tyle samo co 16 GB 2666 wiec nie wiem w czym problem zeby kupic 16GB 3000

 

Tutaj masz nawet zestaw 3200 Mhz tanszy o 10 zl od 2666 mhz

 

https://www.x-kom.pl/p/259986-pamiec-ram-ddr4-gskill-8gb-3200mhz-ripjaws-v-black-cl16-2x4gb.html

https://www.x-kom.pl/p/510797-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-2666mhz-cl16-fury.html

 

Dzis w parametrach ram wszystko ma znaczenie. Nawet jakbys mial 8GB 4400 Mhz to i tak sa gry w ktore nie pograsz bo bedzie scina na scinie i komfort gry bedzie duzo lepszy na np 16GB 3200 Mhz

 

Ilosc, taktowanie, opoznienia i oczywiscie tryb dual channel. Na 1 kosci 8GB bedzie tez duzo gorzej z wydajnoscia niz na 8GB ale 2x4 GB

Aha bym zapomnial. Na jakim chipsecie masz plyte glowna? H, B czy Z. Tylko na Z beda dzialac pamieci szybsze niz 2666 mhz

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja (Płyta główna Gigabyte B365M D3H) nie obsluguje wyzszej czestotliwosci niz 2666 :P, chcialem sie dowiedziec wlasnie jak to wyglada miedzy tym a tym z ciekawosci, dzieki za odpowiedz juz wszystko czaje :D

Edytowane przez nijaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...