Skocz do zawartości
habahaba

ASUS TUF X570 VS MSI MPG X570 GAMING

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, która z płyt będzie lepsza? I jak z obsługą ramu Crucial 3200mhz? czy obie bez problemu go obsłużą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie spieszysz się jakoś nadzwyczajnie z zakupem, to może warto poczekać na x570 tomahawk . Dosc niedługo ma się pojawic , ma mieć mocniejsza sekcje zasilania , od swoich starszych braci , i B.dobre wyposazenie, zapowiedziana cena to 200 dolarów, więc do 900zl w pl powinien kosztowac . Ale nie wiadomo czy ta plyta pojawi się za tydzień, czy za 3 . Plus taki , ze teraz msi zrobiło promocje , przy zakupie procesora i plyty msi, możesz liczyc na cashback. Z tych 2 płyt, co wymieniłeś lepszym wyjsciem jest asus . Asus ma B.mocna sekcje zasilania , dobrze prowadzi ram i cpu. Chipset jest nieslyszalny , ale się kręci praktycznie non stop. Niestety asus nie ma wzmacniacza słuchawkowego, alc1200 jest dość dobrej jakości, ale jak masz lepsze słuchawki to będzie miał ciężko je napedzic , bez zewnętrznego urządzenia.

Plusy msi to wzmacniacz słuchawkowy i pelne alc1220 , umiejscowienie chipsetu, dzięki czemu praktycznie cały czas dziala pasywnie . Ram z tego co widzę, tez dobrze prowadzi . Z minusow to dość przycieta sekcja zasilania , względem konkurencji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mogę czekać. Czyli jeśli chodzi o ram to jedna i druga płyta ogarnie 3200 mhz? w specyfikacji ASUS niby nie wspiera 3200mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie plyty bez problemu obsłużą ram 3200mhz , mam blizniaczego asusa i xmp z cruciali mi działało bez zająkniecia, dało się też kręcić ten ram do 3733mhz z fclk 1866mhz , z fclk1200 cruciale puszczalem na 4200mhz cl16 i 4600cl18 . Asus ma optimem do lepszego prowadzenia ramu , nie wiem jak sprawa wyglada w msi , ale patrząc na praktykę, ram bardzo podobnie się kręci na obu płytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, jeszcze jedna kwestia która mnie interesuje - wsparcie Thunderbolt 3, która z płyt pozwoli na podpięcie karty z TB3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego bedziesz uzywal Thunderbolt 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego bedziesz uzywal Thunderbolt 3?

 

zewnętrzna macierz raid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezaleznie od wyboru plyty warto bedzie kupic karte Thunderbolt3 na PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezaleznie od wyboru plyty warto bedzie kupic karte Thunderbolt3 na PCIe.

 

tak tak, ale chyba nie każda płyta będzie współpracować z tą kartą, np Asrock ma swoją kartę Thunderbolt i tylko niektóre płyty są z nią kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć, że z tuf x570 nie mam żadnych problemów. Ramy poszły bez problemu na xmp. Nic też nie piszczy, a tego małego wentyla również nie słyszę, ale fakt, że cały czas w sumie działa. Mam nadzieję, że to będzie dość żywotna część :E. Mobo ogólnie fajnie wykonane, niby jedna z tańszych propozycji x570, ale nigdzie taniości tam nie widzę. Z drugiej strony za 800zł łaski nie robią ;).

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto tez rozważyć zakup gigabyte x570 aorus elite solidna sekcja zasilania, bardzo dobra dźwiąkówka z zintegrowanym wzmacniaczem słuchawkowym i do tego ma kartę sieciową od intela a nie jak w asusie realtek + znakomite sterowanie wentylatorami, z tańszych płyt w zasadzie teraz tylko wymieniony gigabyte i tuf gaming x570-plus ze wskazaniem na gigabyte (za dźwięk i kartę sieciową)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brala msi mialam najpier asusa x570 tuf nie spodobal mi sie bios obsluga itd wymienialam na msi x570 gaming plus tutaj bios spoko pod wzgledem obslugitego biosu ale uruchomienie kompa to porazka a to sie zawiesil a to a to tamto spowrotem wzielam asusa x570 tuf tutaj zero problemow no i bios opanowalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto tez rozważyć zakup gigabyte x570 aorus elite solidna sekcja zasilania, bardzo dobra dźwiąkówka z zintegrowanym wzmacniaczem słuchawkowym i do tego ma kartę sieciową od intela a nie jak w asusie realtek + znakomite sterowanie wentylatorami, z tańszych płyt w zasadzie teraz tylko wymieniony gigabyte i tuf gaming x570-plus ze wskazaniem na gigabyte (za dźwięk i kartę sieciową)

 

Gigabyte lepiej wyposażony, ale bios w porównaniu do asusa bardzo mało przejrzysty, rzekłbym że jest podobnie zamotany jak na asrocku. Sam się zastanawiam nad zmianą na aorusa elite x570, albo x470 taichi , mi tam rybka, czy bios zakręcony, czy nie, pewnie szybko opanuję go. A nie będę dopłacał do wyższych modeli asusa, bo to wyrzucanie kasy w błoto, przy procku za 750zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...