Skocz do zawartości
Killer85

Zakup konsoli z OLX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozglądam się za konsolą dla odmiany od PC i znalazłem:

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-tanio-xbox-360-CID99-IDDF9lL.html#d9f4d08f1b

https://www.olx.pl/oferta/konsola-xbox-360-CID99-IDDGZAK.html#d9f4d08f1b

https://www.olx.pl/oferta/xbox-360-arcade-gry-gratis-60-gb-dysk-twardy-CID99-IDDvivy.html#d9f4d08f1b

 

Nie jestem obeznany w temacie konsol więc chciałbym zapytać gdzie jest haczyk w tych ofertach że jest relatywnie tanio?

 

Macie jakieś pro-tipy na sprawdzenie poprawności działania konsoli przed zakupem?

 

OFC.zakup z odbiorem osobistym

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz brać stara generację?

To tak jakby ktoś teraz powiedział że chce spróbować iphone'a więc kupuje iphone'a 4 który już jest stary jak nie wiem i ledwo zipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te konsole po tyle chodzą. Normalna cena za taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz brać stara generację?

To tak jakby ktoś teraz powiedział że chce spróbować iphone'a więc kupuje iphone'a 4 który już jest stary jak nie wiem i ledwo zipie.

 

Moze budzet ? Moze nie ma parcia na nowosci ?

 

A co do samej konsoli - jesli mialbym kupowac - wzialbym PS3 - wiecej EXów - jest co ogrywac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz brać stara generację?

To tak jakby ktoś teraz powiedział że chce spróbować iphone'a więc kupuje iphone'a 4 który już jest stary jak nie wiem i ledwo zipie.

A po co mi nowa skoro mam kompa?

Konsola byłaby do grania w jakieś starsze gierki np.wyścigowe

 

 

Ponawiam pytanie z 1 posta

 

Macie jakieś pro-tipy na sprawdzenie poprawności działania konsoli przed zakupem?

 

Moze budzet ? Moze nie ma parcia na nowosci ?

 

A co do samej konsoli - jesli mialbym kupowac - wzialbym PS3 - wiecej EXów - jest co ogrywac :)

 

Dokładnie ;)

 

Jakieś wskazówki co do zakupu PS3 ?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralbym PS3 - te konsole sa praktycznie nie do zajechania i do tego exy + bluray + darmowe multi. Jesli trafisz na wersje SLIM najlepiej od pierwszego wlasciciela to istnieje duza szansa, ze konsola bedzie w bardzo dobrym stanie. Ewentualnie zostanie Ci jej wyczyszczenie z kurzu. Moja PS3 ma 10 lat - zero problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wskazówki co do zakupu PS3 ?

 

Moze cos takiego pierw:

 

https://www.ppe.pl/poradniki/4475/poradnik-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-playstation-3.html

 

Ponadto tutaj raczej ktos obcykany w temacie musialby Ci doradzic - ktora wersje brac

 

Od siebie jedynie dodam, ze trzeba uwazac na YLOD, PS3 czesto bywaja po reballingu i innych cudach. Starsze modele mialy problem z ktoryms z czipow (i wywalalo YLOD) poprzez kiepskie chlodzenie czy docisk. Mozna bylo to poprawiac dociskajac w srodku ktorys element obudowy do czipu ale jak to dokladnie wygladalo - nie powiem

 

No i jeszcze sa tez starsze wersje PS3 ktore odpalay gierki z PS2 ale ktore wersje - tez musi Ci ktos doradzic. Choc wiem, ze swiadomi posiadania takiej konsoli - tanio nie oddadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze planowalem wziac jakies PS3 ostatnio ale faktycznie - ilosc wersji, roznych opinii itd. troche mnie przytloczyla (choc jak naprawde jest - nie wiem. Kojarze jedynie ten YLOD, czeste rebailingi). Ale jak spojrzalem na swoja stara PS2 i ilosc nieogranych tytulow - okazalo sie, ze brakuje mi kabla AV a gdy go szukalem - za grosze znalazlem komplecik (PS2 ultra Slim, z karta 64, 2 pady i pelne okablowanie) za smiesny pieniadz. I tak sie bawie w te PS2 - jest bardzo przyjemnie (choc trzeba przeklnac rozdzialke na duzym TV) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat nieco

 

150zł. za

https://www.olx.pl/oferta/super-konsola-ps2-ps2-playstation-2-CID99-IDD7UvC.html#aaf3c83d81

 

to chyba przesada...

 

A z allegro co by tu wybrać?

https://allegro.pl/listing?string=konsola%20ps2%20slim&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-3-0205&price_to=150

 

Wiele jest uszkodzonych z tego co widzę...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Bez problemu idzie znalezc w ok. 100zl (ja dalem za swoj zestaw 70zl). Ladnie czyta plytki, 2 pady (duale) przy czym 1 oryginal a drugi Esperanza (w mozliwoscia podpiecia pod PC)

 

 

 

A z allegro co by tu wybrać?

https://allegro.pl/listing?string=konsola%20ps2%20slim&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-3-0205&price_to=150

 

Wiele jest uszkodzonych z tego co widzę...

 

Hmm, ja po Alledrogo nie szukalem. Krece sie po retro grupach na FB i tam idzie wyciagnac fajne zestawiki (jak i zdobyc fajne gry w dobrej kasie jak i sporo informacji uzyskac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Hmm, ja po Alledrogo nie szukalem. Krece sie po retro grupach na FB i tam idzie wyciagnac fajne zestawiki (jak i zdobyc fajne gry w dobrej kasie jak i sporo informacji uzyskac)

A nazwa takiej grupy to jaka będzie abym tam się rozejrzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze PS2 to raczej pod klimaty retro juz podchodzi :E

Musisz pamietac, ze to raczej dla osob lubiacych ten klimat, tytuly itd.

 

Jak chcesz wejsc w swiat konsol - PS2 jest dobre ale tylko dla konkretnej grupy :) (choc jest w co pograc i jesli nie przestraszy Cie grafika i rozdzielczosc, to ilosc swietnych tytulow - przytloczy)

 

@edit - znalazlem na "polska scena retro"

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam stare gierki z pegasusa na emulatorze w postaci plików NES więc retro mi nie przeszkadza a i nigdy nie grałem na takiej konsoli PS2 więc ciekawi mnie ten temat;) :D

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam stare gierki z pegasusa na emulatorze w postaci plików NES więc retro mi nie przeszkadza a i nigdy nie grałem na takiej konsoli PS2 więc ciekawi mnie ten temat;) :D

 

O widzisz

 

Zaraz przeskoczymy na PSX :D

Ale mysle, ze to juz troche za daleko. Zreszta ja milej wspominam PS2 niz PSX :)

 

Co do egzemplarza - musisz szukac. Dobrze jest tez w okolicy na OLX poszukac. Ja np. znalazlem za 100zl przed chwila u mnie (Ultra Slim). 1 pad + 4 gierki jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie dalbym 100-120zl

 

Idzie wyrwac do 100zl ale to tez trzeba upolowac (mozna)

Jednak te 100-120zl nie jest zla cena

 

Negocjuj

 

Pamietaj jednak, ze dolacza kabel AV (standardowy), z composite video. Obraz jest taki lekko rozmazany (choc znosny). Dobra opcja jest dokupienie kabla RGB. Przy zestawach zazwyczaj jest ten wlasnie kompozycyjny bo taki dolaczany byl oryginalnie do zestawu

 

No i najlepiej sprawdzic na miejscu - odpalic gre, sprawdzic czy dobrze czyta plyty, czy sie nie grzeje za mocno

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny obraz jest na pegazusie dlatego gram na emulatorze

 

W Tv mam takie złącza

zlczalgbgjpz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Playstation 3 FAT 80 GB, z trochę uszkodzonym padem ile może być warte? Mam takie, leży i się kurzy. Wysyłać też mi się za bardzo niechce, bo to ciężki klocek, a wyrzucać na śmietnik tak trochę szkoda. :D;)

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podpiac konsole w trybie Y Cb/Pb Cr/Pr ale potrzeboalbys kabla do konsoli odpowiedniego (KLIK)

 

tym co dostaniesz w zestawie - podlaczysz pod composite (na poczatek wystarczy)

 

A Playstation 3 FAT 80 GB, z trochę uszkodzonym padem ile może być warte? Mam takie, leży i się kurzy. Wysyłać też mi się za bardzo niechce, bo to ciężki klocek, a wyrzucać na śmietnik tak trochę szkoda. :D;)

 

Ciezko mi powiedziec - popatrz po ile sprzedaja, odejmij jakis grosz za pada i tyle. Ew. jakbys juz wiedzial ile bys chcial to moze napisz

Ew. z jakiego rejonu jestes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zach-pom, pod Koszalinem.

 

Hmm, jak sie zorientujesz ile bedziesz chcial - rzuc w "sprzedaz" albo na PW nam wyslij czy cos, pewnie ktos sie chetny znajdzie :)

 

Mi zapal na PS3 troche przeszedl raczej :) - bardziej zauroczyla mnie peeska dwojka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gdzieś w szafie leży xbox 360 po rrod, ale odratowany kocem, wiem że działał, jakbyś był z okolic B-B to mogę oddać za free, bo w wysyłkę mi się bawić nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki, zorientuje się co i jak i najwyżej napiszę.

 

Czemu nie?

 

Gdybym nie ograł to na pewno bym kupił dla chociażby takich gierek jak God of War 1-3, Killzone 2 , LBP, Resistance, Heavenly Sword, Infamous2, Uncharted 2, Castlevania lords of shadow lub Red Dead Redemption +DLC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gdzieś w szafie leży xbox 360 po rrod, ale odratowany kocem, wiem że działał, jakbyś był z okolic B-B to mogę oddać za free, bo w wysyłkę mi się bawić nie chce.

Niestety jestem z 2 końca Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...