Skocz do zawartości
steven69

Recenzja HDD z allegro, Seagate Poleasingowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem ostatnio 3 dyski poleasingowe z allegro w pakiecie za 33,78 PLN. Są to Seagate ST250DM000 i zastanawiam się czy dane ze SMART nie wyglądają zbyt kolorowo ;)

 

Dysków i tak nie będę używał w komputerze, tylko jako magazyn dla starych śmieci. Mając stację dokującą myślę że to fajna i lepsza alternatywa dla płyt DVD czy nawet BD (taniej wychodzi).

 

33,78 / 232 GB x 3 = 4,8 grosza za 1 GB. Znacie lepszą ofertę ?? xD

 

Co Wy o tym sądzicie ?

 

Crystal-Disk-1.png Tune-1.png

Crystal-Disk-2.png Tune-2.png

Crystal-Disk-3.png Tune-3.png

Edytowane przez steven69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego wszystkie dyski mają ten sam SN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego wszystkie dyski mają ten sam SN

programator dla podpicowania smartu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego wszystkie dyski mają ten sam SN

Haha faktycznie nie zwróciłem na to uwagi :D

Być może to dobry sposób na sprawdzenie czy było coś grzebane.

IMG-20200226-123229.jpg

 

PS.

Wydaje mi się że stacja dokująca robi jakieś błędy, teraz jeszcze raz je powkładałem i numery się zgadzają. Nie wiem czemu poprzednio wszystkie pokazały te same. :hmm:

Edytowane przez steven69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada "nowy" dysk przenosny wedlug "handlarza" z allegro :

 

https://imgur.com/a/TIxqzT4

 

Witam,

Oczywiście, że dyski są z nowych i polesingowych laptopów jak jest napisane na aukcji Allegro, na której Pan kupował.

 

Dysk nowy, ale wyciagany z uzywanego laptopa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie byłoby, jakby ktoś kto się zna kupił kilka takich dysków z różnych aukcji, rozkręcił by je na czynniki pierwsze i ocenił ich stan. Sporo osób kupuje takie dyski z powodu świetnej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie byłoby, jakby ktoś kto się zna kupił kilka takich dysków z różnych aukcji, rozkręcił by je na czynniki pierwsze i ocenił ich stan. Sporo osób kupuje takie dyski z powodu świetnej ceny.

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada "nowy" dysk przenosny wedlug "handlarza" z allegro :

 

https://imgur.com/a/TIxqzT4

Kiedyś kupiłem dysk, co prawda używany, ale wyglądał, jakby ktoś w niego uderzył siekierą. Nawet chyba mam gdzieś fotki. Oczywiście poszedł zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki jeden dysk dla córki i działa bez zarzutu. Po wyciągnięciu z folii wyglądał jak nowy choć ma przepracowane o ile pamiętam 10 tyś godzin, ale działa i zero błędów. Także jestem zadowolony. Brałem WD AAKX500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na recenzje...

Jako recenzje dałem screeny SMART i samo zdjęcie dysków, które wyglądają jak nowe a są z 2012 i 2014 roku. Cena za sztukę wyniosła trochę ponad 11 złotych, więc samo to że działają to już jest sukces ;)

Spodziewałem się po tych dyskach przebiegu po 100 tys. godzin, a tutaj mają trochę mniej niż moje 4 letnie w komputerze. Natomiast zastanawia mnie parametr '01 - Liczba błędów odczytu' który ma dość wysoką wartość, która cały czas rośnie wraz z kolejnymi odczytami plików, dość dziwne. Dodam że wszystkie pozostałe dyski, które mam w komputerze mają ten parametr na 0. Być może spróbuje 1 dysk podłączyć bezpośrednio przed kabelek i wtedy jeszcze raz sprawdzę.

Ktoś wie dlaczego tak jest ?

 

Dodam, że dyski są od firmy zajmującej się sprzedażą komputerów poleasingowych. Nie jest to żaden handlarz Janusz :lol2:

Edytowane przez steven69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam, że dyski są od firmy zajmującej się sprzedażą komputerów poleasingowych. Nie jest to żaden handlarz Janusz :lol2:

Dasz sobie rękę uciąć? :Up_to_s:

 

Wskaż linka do zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy kupię...mam ze 4 dyski 2,5 calowe do takiego celu+2TB WD RED 3,5...

Te nie nadają się na "cenne"dane które posiadam

W sumie mam nagrywarkę BD dodatkowo dla backupu i po 5 latach płyty odczytują się nadal bo mam tam filmy ponagrywane

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od jakiegoś czasu takiego Seagate 500GB, werjsa Video, na bank wyciągnięta z jakiegoś dekodera, ale za 40 zł z KW to super sprawa

 

zaskoczenie największe - jest mega cichy jak na 3,5", naprawdę imponująco

 

robi jako jeden z archiwalnych, wsadzany okazyjnie do stacji dokującej

 

SMART oczywiście oszukany, no ale co zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie byłoby, jakby ktoś kto się zna kupił kilka takich dysków z różnych aukcji, rozkręcił by je na czynniki pierwsze i ocenił ich stan. Sporo osób kupuje takie dyski z powodu świetnej ceny.

Myślałem że takie coś będzie w tym temacie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zamawiałem znajomemu laptopa HP 2560p na allegro, dysk HDD, z ciekawości sprawdziłem SMART - dysk miał przepracowane 54k godzin, smart nie pokazywał niczego niepokojącego, laptop działa do dzisiaj a minęły od tego dnia ze 2 lata.

Można kupić HDD, który będzie służył długimi latami, ale to raczej szczęście niż norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dych za stare 250GB niewiadomego pochodzenia, niektórym z myśleniem widać kompletnie nie po drodze. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dych za stare 250GB niewiadomego pochodzenia, niektórym z myśleniem widać kompletnie nie po drodze. :E

Może na 3 dyszki opuści :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dych za stare 250GB niewiadomego pochodzenia, niektórym z myśleniem widać kompletnie nie po drodze. :E

Pff...SMART-a niema nawet :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pff...SMART-a niema nawet :E

 

Jak to nie ma, oczywiście że ma, ale to działa na zasadzie:

 

Bęben maszyny losującej jest pusty i rozpoczynamy losowanie x-liczb!

 

0, 0, 0, 0 itd. :lol2:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma, oczywiście że ma, ale to działa na zasadzie:

 

Bęben maszyny losującej jest pusty i rozpoczynamy losowanie x-liczb!

 

0, 0, 0, 0 itd. :lol2:

Dobre :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią rzeczą o którą bym się podejrzewał to polecanie Seagate'a, ale właśnie wleciała obniżka do 10 zł.

 

W sumie jak ktoś chce tanio na mało ważne dane do przenoszenia, to do kieszeni zewnętrznej byłby jak znalazł.

Jak coś będzie nie tak w logach, to można odesłać, bo to firma (o ile i tak nie były przekręcane).

 

Niby te dyski 250GB rzadziej padały niż później od czasów 500GB i większych, ale sam miałem w rękach po latach Seagate 250GB, który miał błędy odczytu w świeżo zapisanych danych i zwisy, gdzie nie jestem pewien czy całkowite zerowanie i remap rzeczywiście pomogło, choć na mało używanym PC nie słyszałem więcej skarg.

Zapewne też był to inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa takie na dokładkę do sprzętu Fujitsu Espiro (Haswell) moje Segate 250GB sa z 2016 (kupilem je po 20zł bo bez kosztów wysyłki dorzucone do wspomnianego kadlubka podobnie jak dokupilem i3-4130 (co ciekawe nie dorzucili ich luzem ale fachowo zamontowali w komputerze - kable SATA maja tam kilometr długości bo obudowa otwiera sie jak Autoboty). Dzisiaj odpale na tym OS i podłacze do SMARTA z ciekawości.

 

Mój Janusz... sie postarał a patrzac na opinie na allegro oraz to ze handluje jednak złomem poleasingowym to chyba Dobry Janusz

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...