Skocz do zawartości
magicjan1

Gwarancja x kom towar używany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem używaną kartę graficzną którą sprzedający zakupił w salonie xkom , dostąłem od sprzedającego kopie faktury o NR XXXXXX do Paragonu etc. Jestem osobą fizyczną ale nie wiem czy sprzedający z którym dobiłem targu kupił tą kartę jako firma. Według danych na fakturze towar został zakupiony i dostarczony 29 maja 2019 więć na kartę graficzną mam jeszcze ponad 2 lata gwarancji. Czy w przypadku awarii karty graficzej pojawią się jakieś trudności w realizacji gwarancji?

Edytowane przez magicjan1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na dokumencie NIP?

Jeśli nie zakup nie był na firmę

 

Raczej jest chyba na odwrót...paragon do faktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na dokumencie NIP?

Jeśli nie zakup nie był na firmę

 

Raczej jest chyba na odwrót...paragon do faktury

Faktura do paragonu. Najpierw ktoś wziął paragon, a potem przyszedł i zrobił z tego fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem używaną kartę graficzną którą sprzedający zakupił w salonie xkom , dostąłem od sprzedającego kopie faktury o NR XXXXXX do Paragonu etc. Jestem osobą fizyczną ale nie wiem czy sprzedający z którym dobiłem targu kupił tą kartę jako firma. Według danych na fakturze towar został zakupiony i dostarczony 29 maja 2019 więć na kartę graficzną mam jeszcze ponad 2 lata gwarancji. Czy w przypadku awarii karty graficzej pojawią się jakieś trudności w realizacji gwarancji?

Jak się coś będzie działo to zgłaszasz i tyle. Nikt Cię nie będzie legitymował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co na to x-kom? Dzwoniłeś?

 

zapytałem ich na fejsie zobacze co odpiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym dokumecie nie ma NR nip

Jak nie ma nipu to może być faktura na osobę fizyczną, czyli rachunek.

Masz na fakturze dane osobowe, czy nazwę jakieś firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówienie było online z odbiorem osobistym do salonu to zawsze dają fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bym nie martwił się gdyby nie taki zapiś jaki jest wydrukowany małym druczkiem na tym dokumencie -

" W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 588 strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytuły rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za wady ukryte przedmiotu sprzedaży"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bym nie martwił się gdyby nie taki zapiś jaki jest wydrukowany małym druczkiem na tym dokumencie -

" W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 588 strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytuły rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za wady ukryte przedmiotu sprzedaży"

Przecież faktura jest na osobę fizyczna, a nie firmę i ty tez nie jesteś firma wiec ten zapis cię nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. regulaminu gwarancyjknego X-Kom - gwarancja jest udzielana kupujacemu wiec moga odrzucic jesli sie jorgną, ze Ty to odkupiles. To czy beda robic problem - zalezy od nich choc mysle, ze nie beda robic pod gorke bez sensu ;) . Jednak pamietaj, ze zglaszajac reklamacje - trzeba podac dane i tu wyjda nieslislosci. Zamiast sciemniac - czasem dobrze probowac sie dogadac

 

Co do rekojmii - nie mozesz z niej skorzystac. Rekojmia udzielona jest pierwotnemu nabywcy (przez x-kom). Ty, z tytulu rekojmi mozesz reklamowac do osoby od ktorej kupiles. Nie bezposrednio do x-kom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówienie było online z odbiorem osobistym do salonu to zawsze dają fakturę.

Jak zamawiasz online z odbiorem osobistym i zapłatą przy odbiorze, to dają zwykły paragon z kasy. Sam tak zawsze zamawiam w X-Kom i zawsze dostaje paragon.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem używaną mysz i gość zafałszował jej faktyczny stan. Najpierw zareklamowałem z jej powodu z gwarancji (nawet nie miałem pragonu), a potem jeszcze przypomniała mi się inna usterka, to rękojmia i dostałem zwrot kasy. Większa kwota niż po ile wtedy normalnie były na sklepie 8:E

 

Ogólnie co jak co, ale jeśli chodzi o reklamacje w x-kom, to osobiście problemu nie miałem.

 

Reklamowałem też dysk nvme i podobna sytuacja. Wziąłem zwrot kasy, a kupiłem ten sam taniej, bo był akurat w promocji :P Reklamowałem jednak tutaj z gwarancji, bo brałem dysk na fakturę vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi na fejsie że mam gwarancje i nie będę miał problemów jak by co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...