Skocz do zawartości
andi82

[3500-4500]Wybór laptopa 17", 120 Hz +, Gtx 1650, 1660ti, i5, i7 Grafika, czasem gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadeszła pora na zaków laptopa dla mnie.

Syn już ma zacny sprzęcik, a ojciec siedzi na starym lenovo l450.

Nawet pasjansa przycina :)

Wybrałem 3 modele:

https://www.x-kom.pl/p/533787-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705dt-r5-3550h-16gb-5121tb-120hz.html

https://www.x-kom.pl/p/529543-notebook-laptop-173-acer-nitro-5-i5-8300h-16gb-5121tb-ips-120hz.html

https://www.x-kom.pl/p/519809-notebook-laptop-173-msi-gl75-i5-9300h-16gb-5121tb-gtx1650-120hz.html

 

Poprosił bym koleżanki i kolegów o pomoc w wyborze.

Najbardziej mi zależy na dobrej matrycy. Jak najlepsza czerń, kontrast i kolory, gdyż dużo obrabiam zdjęć.

Choć nie powiem. Zagrać też lubię, ale tu wydajność będzie podobna.

Kryterium wyboru to:

1. Matryca

2. Cena

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez andi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np mam pozytywne odczucia co do MSI.

 

Fakt, zdarzyło się, że po 2 latach (niespełna) zaczął mojemu młodemu terkotać lekko wentylator na CPU. Zdecydowałem się wysłać na serwis, naprawa trwała 3 dni, ale nie to jest w tym najciekawsze. Najciekawsze jest to, że MSI nie dość, że pozwala na samodzielną wymianę części, np ram, dyski - to jeszcze nie wymagają przy wysyłce na serwis wysyłania komputera z dyskiem. Masz usterkę czegoś niezwiązanego z systemem, dyskiem - możesz wysłać kompa bez dysków. Postawa bardzo frontem do klienta w mojej opinii.

 

 

Dowiedz się jak wygląda z perspektywy gwarancji i rozbudowy współpraca z Asusem i Acerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat umieszczając w nim zastosowanie i budżet na laptopa.

 

Zdajesz sobie sprawę, że MSI montuje matryce TN do laptopów ? Jeśli obrabiasz grafikę to przecież to dyskwalifikacja na start.

Nitro 5 ma IPS ale średni - 57% sRGB, 226 cd/m2 (link do testu: link )

FX705DT - nie znalazłem testów tej matrycy 120Hz.

 

Dlatego proponuję coś co będzie lepsze od wyżej wymienionych:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz - 4499 zł, z cashbackiem - 3849 zł

 

Matryca z 91% sRGB, i 311 cd/m2 144Hz, test tutaj : link

 

Dlaczego 256 GB SSD ? Bo jest to najbardziej opłacalna opcja a jest wolny slot więc dorzucisz sobie jeszcze jeden SSD wedle uznania.

 

Edit: jak ogarniesz sobie voucher HP ( a wystarczy mieć numer seryjny laptopa HP po gwarancji) to dostaniesz cashback 650 zł ) Regulamin tutaj

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, skopiowałem dane ze złej karty, poprawiłem link i opis. Tak czy inaczej to nawet lepiej - przy cenie powyżej 4k cashback to już 650 zł, więc wychodzi 3849 zł za GTX 1660 TI max-q który będzie o 40 % wydajniejszy od GTX 1650 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...