Skocz do zawartości
Theus

ASUS RT-AC68U zawieszające się strona logowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z routerem ASUS RT-AC68U.

Bardzo często(praktycznie codziennie) zawiesza się się możliwość wejścia/zalogowania na router poprzez stronę http://192.168.1.1/ pomaga tylko manualny restart urządzenia. Internet działa normalnie, urządzenia łączą się przez wifi tylko nie odpowiada strona logowania. Nie łączy się też przez aplikację asus router, czasem wystarczy tylko ją włączyć i po kilku minutach nie da się wejść na router w żaden sposób. Ustawiłem, żeby router restartował się codziennie rano, ale to niczego nie zmienia- podziała trochę i się zawiesza. Wgrana jest najnowsza wersja oprogramowania, niedawno była aktualizacja, problem nie ustąpił.

Do routera loguje się często, gdyż używam download master. W związku z tym możliwość logowania jest niezbędna.

Co może powodować ten problem?

Edytowane przez Theus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do routera loguje się często, gdyż używam download master.

Wyłącz na dzień ten download master i zobacz czy problem dalej występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Download master jest ustawiony na działanie między 1:00 a 8:00, gdy loguje się do routera to nie jest używany.

Spróbuję go zdezaktywować całkowicie, ale nawet jeśli nie będzie się zawieszać to tracę jedną z głównych funkcjonalności dla której go kupiłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie coś go na tyle obciąża, że się zawiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem download master całkowicie, a strona logowania i tak padła. Sprawdzałem bieżący ruch sieciowy, po kilku minutach nie dało się już ponownie zalogować.

Wcześniej miałem 3 razy tańszy TP LINK z podłączoną taka sama liczbą urządzeń (3 tv, ps4, soundbar, laptop, pc, 3 tel i 6 żarówek) mimo to zawsze dało się zalogować.

Nie potrafię znaleźć informacji, czy to jest problem mojego egzemplarza, czy "cecha" modelu?

Edytowane przez Theus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz np. jakiegoś innego routera podpiętego? Może masz jakieś urządzenie z tym samym adresem (192.168.1.1)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest tylko ten router i od dostawcy ZTE ZXHN F601.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ZTE ZXHN F601, potem Asus normalnie spięty z nim przez WAN. Czyli nic wielkiego.

Możliwe że z routerem coś się dzieje i stad te zwisy. Odłącz wszystkie urządzenia (po WiFi, czy kablu poza tym jednym z którego się logujesz oraz dysk na USB) i zobacz czy problem się pojawia. Jeśli tak to jakiś sprzętowa awaria Asusa. Możliwy jest też problem z zasilaczem Asusa, przysiada pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...