Skocz do zawartości
Allen321

Czy opłaca się zmieniać GPU I CPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak,jak w temacie,chciałbym zmienić GPU i jeżeli będzie potrzeba(zakładam,że będzie) to CPU.Moje aktualne podzespoły to:GEFORCE gtx 1080,Intel Core i7 6700k.Planowałem kupić AMPERE I jakiś CPU,który pasował by pod właśnie tą kartę graficzną,ale nie wiem,czy warto czekać,albo może kupić gtx 2080ti.Zastanawiam się też jaki był by możliwie procesor do kupna pod właśnie te karty graficzne.Przede wszystkim, chciałbym zmienić,dlatego,że wychodzi wiele wymagających gier takich jak Dying Light 2,Cyberpunk 2077 i oczywiście GTA 6. Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam,

Allan

Edytowane przez Allen321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz "Czy opłaca się zmieniać GPU I CPU?" pod kątem gier, które wyjdą za kilka miesięcy, albo dużo później (GTA6), to nie, nie opłaca się.

Nie napisałeś, czy chcesz grać w FHD czy 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz "Czy opłaca się zmieniać GPU I CPU?" pod kątem gier, które wyjdą za kilka miesięcy, albo dużo później (GTA6), to nie, nie opłaca się.

Nie napisałeś, czy chcesz grać w FHD czy 4K.

W fhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fhd.

W FHD, to Twój obecny konfig jeszcze długo pośmiga, więc nie wiem po co chcesz go teraz zmieniać...

Lepiej poczekaj na to co się będzie działo po premierze PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FHD, to Twój obecny konfig jeszcze długo pośmiga, więc nie wiem po co chcesz go teraz zmieniać...

Lepiej poczekaj na to co się będzie działo po premierze PS5.

Chciałbym wspomnieć,że zależy mi na ustawieniach wszystkich na ultra/maksymalne,żeby co najmniej w 60 fps chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wspomnieć,że zależy mi na ustawieniach wszystkich na ultra/maksymalne,żeby co najmniej w 60 fps chodziło.

Ty tak na poważnie ? :E

Nikt Ci nie odpowie na pytanie, przy jakiej karcie w GTA 6 (które wyjdzie może za półtora roku) osiągniesz 60 FPS na ultra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie ? :E

Nikt Ci nie odpowie na pytanie, przy jakiej karcie w GTA 6 (które wyjdzie może za półtora roku) osiągniesz 60 FPS na ultra...

Chodzi mi bardziej,nie o to czy ktoś mi na to odpowie,tylko podpowie,i jak myśli.Nie mówię o odpowiedzi tak albo nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fhd.

Chciałbym wspomnieć,że zależy mi na ustawieniach wszystkich na ultra/maksymalne,żeby co najmniej w 60 fps chodziło.

Szkoda tylko, że te wszystkie piękne małe detale tak brzydko giną w tak niskiej rozdzielczości. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że te wszystkie piękne małe detale tak brzydko giną w tak niskiej rozdzielczości.

Nie do końca znam się na tym wszystkim,ale mam monitor z rozdzielczością Quad HD.Nie wiem,czy to coś zmienia.

Edytowane przez Allen321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysponujesz gotówką to dlaczego nie, ze zmianą sprzętu można czekać w nieskończoność.

Abyś realnie odczuł wyższą wydajność musiałbyś iść w kartę pokroju 2080super i procesor i9/ryzen 9

 

Twoja obecna platforma nadal jest bardzo dobra do gier.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz bez przesady z tymi wymaganiami gier. Taki Dying Light 2 o ktorym wspomniano zapewne bedzie dzialal na wysokich w 60 fps na karcie pokroju RTX 2060. Te gry musza dzialac na sprzetach ktore aktualnie sa w srednim segmencie bo inaczej nikt by w to nie gral. To samo sie tyczy Cyberpunka no i rowniez GTA VI

 

 

Nie widze sensu zmiany karty graficznej w tym momencie. i7 6700K tez jest spoko ale na upartego mozna zmienic. Oszczedzaj kase na Ampere i nowe serie prockow czyli 10 gen intela lub 4 serir ryzenow

 

Teraz zmienisz kompa wydasz kupe kasy i gowno zyskasz tak kolokwialnie mowiac. 2080 Ti sie nie kupuje bo to nieoplacalna karta w kontekscie plotek o wzroscie wydajnosci w kartach Ampere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu grasz w Full HD jak masz monitor 2K?

Ponieważ gdy gram w najwyższej możliwej rozdzielczości,nie ma płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obniż troszkę detale i będzie płynność. Jakość i tak będzie lepsza na 2k z niższymi ustawieniami graficznymi, niż na Full HD z detalami na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obniż troszkę detale i będzie płynność. Jakość i tak będzie lepsza na 2k z niższymi ustawieniami graficznymi, niż na Full HD z detalami na maksa.

Mam już odpowiedź na moje pytanie.Dziękuje wszystkim za pomoc. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...