Skocz do zawartości
egnever6

Komputer do gier (2000-3000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

rozważam zakup nowego komputera z przeznaczeniem ogólnym, ale dedykowanym głownie do gier. Obecnie posiadany zestaw liczy sobie już 10 lat i jedyne co w nim zmieniałem to nowa karta graficzna (ponad 1 rok temu musiałem zastąpić starą, która się spaliła) i dokupiona pamięć RAM. Nie jestem fanem najnowszych produkcji AAA i grywam głównie w tytuły indie oraz starsze gry, ale jest kilka "nowszych" gier, które od jakiegoś czasu chciałbym sprawdzić (GTA V, Wiedźmin 3, Dying Light, State of Decay 2, Dark Souls III, Sekiro: Shadows Die Twice, Control, XCOM 2) w dobrej płynności i jakości graficznej. Od razu zaznaczę, że nie jestem jakim nazistą graficznym i nie zależy mi na graniu na najwyższych ustawieniach, a raczej na płynnej rozgrywce z miłą dla oka grafiką. Dodatkowo chciałbym, aby ewentualny zestaw służył mi co najmniej przez następne 3-5 lat i był otwarty na upgrade w przyszłości. Mam monitor 24 cale, 1920x1200 i nie mam zamiaru go wymieniać póki co - ogólnie nie interesują mnie wyższe rozdzielczości.

 

 

 

Po takim przedstawieniu sprawy pojawia się pytanie czy w przedziale cenowym 2000-3000 zł można kupić zestaw, który spełniłby moje oczekiwania, czy raczej nie ma to większego sensu? Od razu zaznaczę, że jestem zupełnie zielony w kwestii podkręcania podzespołów, więc propozycje bazujące na OC raczej nie są dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki obecnie posiadasz komputer (podzespoły), ułatwi to sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 1600AF

2x8GB DDR4 3200/16

płyta główna na B450

To jest jakieś 1000zł, co najwyżej z niewielką górką.

 

Zasilacz seasonic 550W + obudowa + SSD 500GB = 800zł

 

Reszta zostanie na grafikę. gtx1660s chyba dalej jest optymalną opcją. Nie sprawdzałem ostatnio cen.

 

Zamykasz się w 3000zł. Od tej ceny odejmujesz wartość obecnego sprzętu. Jak masz dysk SSD albo grafikę z obecnego zestawu, to nie musisz kupować nowych. Jeśli zasilacz ma 10 lat, sprzedać lub wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie jestem poza domem, wiec napisze tylko to co pamiętam, a resztę uzupełnię wieczorem.

 


  •  
  • procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4 GHz
  • płyta główna ASRock m3a770de
  • karta graficzna Radeon RX 550 2GB
  • RAM 8 GB - ale jaki dokładnie nie pamiętam
  • dysk HDD 500 GB - też nie pamiętam dokładnie
  • zasilacz jakiś OCZ 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...