Skocz do zawartości
Damian3

Wybór karty Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szukam karty sieciowej Wi-Fi, konkretnie na USB. Kabel nie wchodzi w rachubę niestety, a karta sieciowa na PCI się nie zmieści (kareta graficzna przykrywa oba sloty na płycie mATX).

 

Obecny internet: UPC 300 Mb/s z connect box, w pokoju gdzie stoi PC, telefon (HTC u11 z 2x2 mimo) wyciąga pełne 299 Mb/s.

 

 

 

Zastanawiam się czy szukać po prostu karty USB, czy może np. lepiej kupić router z funkcją wireless Access point. Chwilowo Miałem podpięty stary router D-link DIR 809 w ten sposób i z routera kabel ethernet do PC, wyciągał ok 50-80Mb/s - tak sobie.

 

 

 

Budżet: powiedzmy w okolicach 200 zł. W tej chwili na oku mam Netgear A6210 AC1200

 

 

 

a, zapomniałem wspomnieć, że w tej chwili jestem podłączony kablem przez powerline TP-Link PA-8010P i osiągam 30-40Mb/s, do tego są problemy gdy jest włączona pralka, instalacja w budynku jest na to za słaba widocznie

Edytowane przez Damian3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy szukać po prostu karty USB, czy może np. lepiej kupić router z funkcją wireless Access point. Chwilowo Miałem podpięty stary router D-link DIR 809 w ten sposób i z routera kabel ethernet do PC, wyciągał ok 50-80Mb/s - tak sobie.

Sprawdź czy ten D-Link nie łączy się przypadkiem na 2,4GHz? Jeśli tak, to przełącz go na 5GHz, powinno być szybciej. Ten D-Link jest w klasie WiFi AC750 (433 Mbps on 5 GHz + 300 Mbps on 2.4 GHz), więc na wyższym paśmie powinno być lepiej. Jeśli chcesz zmienić tego D-Linka to proponuje Netgeara R6220 (AC1200), używany na znanym portalu aukcyjnym za ok 90zł. Jeśli chodzi o karty to nic nie polecę, bo to ciężki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ten D-Link nie łączy się przypadkiem na 2,4GHz? Jeśli tak, to przełącz go na 5GHz, powinno być szybciej. Ten D-Link jest w klasie WiFi AC750 (433 Mbps on 5 GHz + 300 Mbps on 2.4 GHz), więc na wyższym paśmie powinno być lepiej. Jeśli chcesz zmienić tego D-Linka to proponuje Netgeara R6220 (AC1200), używany na znanym portalu aukcyjnym za ok 90zł. Jeśli chodzi o karty to nic nie polecę, bo to ciężki temat.

To już sprawdzałem, nawet specjalnie ustawiałem osobne nazwy sieci dla 5ghz i 2.4ghz na routerze UPC, aby mieć pewność że D-link działa na 5Ghz. Inna kwestia, że gdy ustawiłem manualnie kanał nadawania dla 5Ghz powyżej 80 to router D-link w ogóle nie widział takiej sieci.

 

Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to to, że ten D-link pracował jako repeater 5Ghz, Bo konkretnie trybu wireless Access point nie ma.

Edytowane przez Damian3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...