Skocz do zawartości
mivosh

Upgrade czy nowy zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam bardzo duży dylemat. Nadszedł czas w moim życiu aby dokonać modernizacji swojego komputera. Jednakże po przeczytaniu niezliczonej ilości postów, recenzji, obejrzeniu filmów na youtube nie wiem co mam zrobić. Czy lepiej jest zmodernizować obecny zestaw (zdjęcie w załączniku) czy lepiej iść w nowy sprzęt. Priorytet to gry, natomiast reszta to standardowa praca biurowa. Chciałbym zmieścić się w kwocie do 1000 zł. Towarzysze, pomożecie? :E

post-87498-15828212623238_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1000 zł to nie poszalejesz. Jeśli chodzi o upgrade, w zasadzie jedyne co można by sensownego zrobić to przesiadka na i7, ale tylko pod warunkiem że znajdziesz okazję, w której nie będziesz musiał zbyt dużo dopłacić po sprzedaży w swojej i piątki.

 

Co do nowej platformy, 1000 zł wystarczy ci na zmianę mobo, procesora i pamięci RAM na ryzena 1600 AF. (Dobra opcja na późniejszą wymiany na coś mocniejszego bez straty pieniędzy)

 

Po tej zmianie,będziesz mógł powoli próbować sprzedać stare podzespoły zaczynając od procka, pamięci i płyty a za uzyskane pieniądze ze sprzedaży, będziesz mógł myśleć o wymianie karty na mocniejszą.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ryzen 5 1600 + https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html

 

i do tego pamięci:

 

https://www.x-kom.pl/p/263000-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-2x4gb-3000mhz-cl16-viper-4.html

 

Aktualnie GTX 1070 to taki poziom GTX 1660 super, więc nie potrzeba bardzo zmieniać.

Edytowane przez BloodyStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden mały problem. Obudowa którą posiadam to Modecom Alfa M1, czyli maksymalnie mogę umieścić w niej płytę mATX. Jaką wtedy wybrać płytę główną?

 

I druga sprawa. Jak wygląda kwestia wydajności i5 3470 + 12 Gb RAM (1333MHz) w porównaniu do Ryzena 5 1600AF + 8 Gb RAM (3000MHz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę i kup za jakieś 130 zł silentium PC sg 1 https://www.zadowolenie.pl/strefa-gracza/podzespoly-gamingowe/obudowy/silentiumpc-obudowa-signum-sg1-pure-black?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral 132 zł w zadowolenie, lub jakąś używaną budę na Alledrogo.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa matx to nie problem, płyt jest bardzo dużo we wszystkich przedziałach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450M PRO-VDH MAX za ~280 zł chyba się opłaca, co nie? Co do obudowy to nie będę jej zmieniał, że tak powiem nie kręcą mnie już duże obudowy. :E Druga sprawa pamięci 2666 MHz da radę podkręcić do 3000 albo nawet do 3200 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pro vdh nawet pod przyszły upgrade do 8c się nada, pamięci zależy na jakie chipy trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450M PRO-VDH MAX za ~280 zł chyba się opłaca, co nie? Co do obudowy to nie będę jej zmieniał, że tak powiem nie kręcą mnie już duże obudowy. :E Druga sprawa pamięci 2666 MHz da radę podkręcić do 3000 albo nawet do 3200 MHz?

Sg-1 wcale nie jest jakoś specjalnie duża, a im ciaśniej tym cieplej i głośniej. Ale co kto woli

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o Patriot Viper Elite Series DDR4 8GB (2 x 4GB) 2666 CL16. Mogę je mieć za trochę ponad 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...