Skocz do zawartości
eciepecie

V-sync + G -sync?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jestem nowicjuszem w tej kwestii.

Kupiłem monitor 144hz z funkcją freesync, mam kartę nvidii RTX 2060.

 

Włączyłem funkcje G sync w panelu Nvidii, ale co z v sync? Do tej pory go używałem bo miałem monitor 60 Hz. Ktoś mi powiedział że mam v sync wyłączyć z poziomu gry, a włączyć go w panelu Nvidii, czy tak będzie najlepiej?

 

I drugie pytanie,.. Nie byłem przyzwyczajony do głośnych wentyli, a myślę że jakbym ustawił 75 Hz to by może tak nie huczalo, a nie mam opcji ustawienia 75 tylko 60 i potem dopiero 100hz itd wzwyz, nie ma sposobu ustawienia 75 Hz w jakiś sposób czy po prostu przesadzam z tą głośnością i temp. I stawić normalne full 144hz?

 

Temp np na Shadow T. R max 74 Gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

 

I drugie pytanie,.. Nie byłem przyzwyczajony do głośnych wentyli, a myślę że jakbym ustawił 75 Hz to by może tak nie huczalo, a nie mam opcji ustawienia 75 tylko 60 i potem dopiero 100hz itd wzwyz, nie ma sposobu ustawienia 75 Hz w jakiś sposób czy po prostu przesadzam z tą głośnością i temp. I stawić normalne full 144hz?

 

Temp np na Shadow T. R max 74 Gpu

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem funkcje G sync w panelu Nvidii, ale co z v sync? Do tej pory go używałem bo miałem monitor 60 Hz. Ktoś mi powiedział że mam v sync wyłączyć z poziomu gry, a włączyć go w panelu Nvidii, czy tak będzie najlepiej?

G-SYNC Compatible włączone. Zwykłe v-sync w grze wyłączone. W sterownikach musi być G-SYNC Compatible, żadne v-sync.

Siema, jestem nowicjuszem w tej kwestii.

Kupiłem monitor 144hz z funkcją freesync, mam kartę nvidii RTX 2060.

 

a myślę że jakbym ustawił 75 Hz to by może tak nie huczalo, a nie mam opcji ustawienia 75 tylko 60 i potem dopiero 100hz itd wzwyz,

Kupiłeś 144hz po to żeby grać na 60hz lub 75hz? Totalny bezsens.

nie ma sposobu ustawienia 75 Hz

Jest CRU. EDID editor with a focus on custom resolutions.

Siema, jestem nowicjuszem w tej kwestii.

Nie byłem przyzwyczajony do głośnych wentyli, a myślę że jakbym ustawił 75 Hz to by może tak nie huczalo czy po prostu przesadzam z tą głośnością i temp. I stawić normalne full 144hz?

 

Temp np na Shadow T. R max 74 Gpu

Osobiście ustawiłbym normalnie 144hz i zabrałbym się za UV inaczej undervolting i lekko bym zmienił krzywą wentylatorów wszystko to za pomocą msi afterburner. 74 stopnie jest oki. Prawdopodobnie wystarczy zmienić krzywą wentylatorów i zrobić lekki UV.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że mam zmniejszyć obroty czy zwiększyć? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że mam zmniejszyć obroty czy zwiększyć? ?

Jak chcesz cicho i gorąco to zmniejszyć. Jak chcesz głośno i chłodno to zwiększyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zwiększyć, wolę temp max 72 st, bo jak już widzę 76 to mnie boli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-SYNC Compatible włączone. Zwykłe v-sync w grze wyłączone. W sterownikach musi być G-SYNC Compatible, żadne v-sync.

 

Chyba nie wiesz jak to ustawic, jesli przekroczysz 144Hz to g-sync nie dziala dlatego albo robisz blokade klatek 3fps ponizej max odswiezania czyli 141 lub wlaczasz w panelu nvidia v-sync, ten w grze wylaczony. Teraz o ile sie nie myle blokada klatek jest juz w nowym panelu wiec nie trzeba riva tuner.

 

Czyli rozumiem że mam zmniejszyć obroty czy zwiększyć? ?

ustaw sobie blokade fps na tyle ile chcesz i po krzyku a odswiezanie zostawiasz 144Hz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-SYNC Compatible włączone. Zwykłe v-sync w grze wyłączone. W sterownikach musi być G-SYNC Compatible, żadne v-sync.

:E

 

Bez V-Sync VRR nie działa wcale ;)

 

W panelu NV ma być włączony G-Sync/G-Sync Compatible i dodatkowo V-Sync ustawiony na włączony, natomiast w grach wszelkie synchronizacje mają być wyłączone, to jest poprawna konfiguracja.

Od biedy można V-Sync w panelu zastąpić ręczną blokadą klatek, ale różnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz jak to ustawic, jesli przekroczysz 144Hz to g-sync nie dziala dlatego albo robisz blokade klatek 3fps ponizej max odswiezania czyli 141 lub wlaczasz w panelu nvidia v-sync, ten w grze wylaczony. Teraz o ile sie nie myle blokada klatek jest juz w nowym panelu wiec nie trzeba riva tuner.

 

 

ustaw sobie blokade fps na tyle ile chcesz i po krzyku a odswiezanie zostawiasz 144Hz.

Dobrze wiedzieć. Trzeba przejść na nowe sterowniki. ;)

:E

 

Bez V-Sync VRR nie działa wcale ;)

 

W panelu NV ma być włączony G-Sync/G-Sync Compatible i dodatkowo V-Sync ustawiony na włączony

Faktycznie. Pomerdało mi się. My bad. Miałem wcześniej ustawione na szybkie, a po włączeniu g-sync myślałem że to przychodziło na synchronizację, ale linię wyżej miałem synchronizację zależną od aplikacji 3d. Zmieniłem na włączone. Widocznie miałem źle ustawione. Ale jakim cudem działał g-sync w takim wypadku? Skoro w aplikacji 3d miałem wyłączone v-sync... ehh

Czyli rozumiem że mam zmniejszyć obroty czy zwiększyć? ?

Jak chcesz cicho i gorąco to zmniejszyć. Jak chcesz głośno i chłodno to zwiększyć.

To lepiej zwiększyć, wolę temp max 72 st, bo jak już widzę 76 to mnie boli ?

Chyba nie do końca pojeliście. Obniżyć obroty krzywej wentylatorów żeby karta graficzna chodziła ciszej to jeden krok. Następny to przeprowadzić UV żeby karta chodziła chłodniej. Wtedy dopiero uzyskacie cichą i chłodną kartę graficzną w miarę możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...