Skocz do zawartości
rozer21

S20U czy Mi 10 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupić nowy sprzęt. Zastanawiam się pomiędzy Samsungiem S20 Ultra i Xiaomi Mi 10 Pro.

Cena nie jest istotna, musi to być jak najlepiej wyposażony i najmocniejszy smartfon w danym momencie, ponieważ z założenia ma służyć co najmniej 5 lat (wymiana baterii nie stanowi problemu).

Obydwa urządzenia są dla mnie interesujące, z tego co wyczytałem dzielą wiele elementów (ekran, matryce, optykę), posiadają chyba wszystkie możliwe funkcję i sensory.

 

Najchętniej wybrałbym Samsunga, jednak problem leży w exynosie. Słyszałem, że to porażka (2x m5 [A77?] + 2x A76).

Xiaomi ma snapa (4x A77), który pewnie przebija wynalazek Samsunga drastycznie (wydajność i możliwości).

Z drugiej strony embargo i dostęp do usług Google. Boje się kupić Chińczyka i potem mieć problem z pobieraniem i instalowaniem aplikacji.

 

Co będzie najlepszym wyborem ?

Zależy mi na jak najlepszych podzespołach, ekranie, jakości dźwięku, niezawodności (ewentualnym dostępem do części zamiennych), dobrym aparacie (z zoomem optycznym, mimo, że to raczej gadżet).

 

Ponadto jaki case najlepiej wybrać ?

Słyszałem o Urban Armour i Rhino Shield.

Telefon nigdy mi nie upadł, ale wolałbym profilaktycznie mieć coś co przyjmie na siebie cała energię potencjalnego uderzenia, aby urządzenie nawet tego nie odczuło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung na snapdragonie będzie lepszy od xiaomi.

 

Ekran, aparat, dźwięk no po prostu będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung na snapdragonie będzie lepszy od xiaomi.

 

Ekran, aparat, dźwięk no po prostu będzie lepszy.

 

To wiem, tylko Samsung prowadzi dziwną politykę i model ze snapem jest w naszym kraju niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się nie spieszy to lepiej poczekaj trochę. Na przestrzeni 2-3msc (jeśli koronawirus pozwoli :D ) będzie wysyp nowych flagowców jak i pojawią się jakieś bardziej szczegółowe recenzję obu fonów. Na razie to trochę wróżenie z fusów, bo i Ultra, i Mi10 Pro na rynku jeszcze europejskim nie są dostępne. Więc pewnie i soft jeszcze nie jest w 100% optymalny w kontekście aparatu, także finalnie mogą być duże rozbieżności względem obecnych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się nie spieszy to lepiej poczekaj trochę. Na przestrzeni 2-3msc (jeśli koronawirus pozwoli :D ) będzie wysyp nowych flagowców jak i pojawią się jakieś bardziej szczegółowe recenzję obu fonów. Na razie to trochę wróżenie z fusów, bo i Ultra, i Mi10 Pro na rynku jeszcze europejskim nie są dostępne. Więc pewnie i soft jeszcze nie jest w 100% optymalny w kontekście aparatu, także finalnie mogą być duże rozbieżności względem obecnych testów.

 

Nie pali mi się telefon przy uchu :D

Po prostu mam problemy z zasięgiem i chciałbym w miarę szybko dokonać wymiany.

 

Dla mnie obojętny jest znaczek producenta, byle urządzenie miało wszystko co się da.

Porównując obydwa modele przez stronę (wiem, sporo błędów, ale istota jest) :

https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/samsung-galaxys20ultra-vs-xiaomi-mi10pro/

 

Widać, że niestety Xiaomi ma słabszy ekran, brak czujnika Halla oraz barometru.

Ma za to lepsze oświetlenie.

S20 występuje jeszcze w wersji 16GB, ale to już raczej przesada (12GB zapewne wystarczy na wiele lat).

Ehh, gdyby tylko S20U był ze snapem, to brałbym bez zastanowienia.

 

Jeżeli istnieje szansa, że inny producent wypuści to samo, tyle, że z normalnym układem, to chętnie zaczekam jeszcze chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał mimo wszystko Samsunga. Xiaomi mi10 ma potencjał na bycie kapitalnym fonem, ale mając na uwadze obecne ich fony to soft może być niestety największą jego zmorą i tu bardziej udałbym Samsungowi.

W kwestii premier. Jakby Huawei miał wsparcie google to p40 pro byłoby na pewno modelem wartym poczekania. Niestety jest jak jest.

Ja bym mimo wszystko dał czas do premiery OP8, Oppo find X2 czy nawet LG V60.

V60 może jednak nie, bo UFS 2.1, 'jedynie' 60Hz czy kolosalne wymiary (większe nawet od Ultra) są słabe.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym czekał na premiery. Każdy producent w tym roku będzie chciał mieć swojego flagowca na snapie 865 i 5g.

 

Oppo, Oneplus, Realme, Vivo, Meizu. Za jakiś czas pewnie Huawei, Honor i inni

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym czekał na premiery. Każdy producent w tym roku będzie chciał mieć swojego flagowca na snapie 865 i 5g.

 

Oppo, Oneplus, Realme, Vivo, Meizu. Za jakiś czas pewnie Huawei, Honor i inni

 

I chyba tak będę musiał zrobić.

Podejrzewam, że coś będzie dzieliło 90% elementów z S20 ultra poza obudową i będzie miało normalny SoC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna jakiegos samsunga pociagnac z s865 z jakiegos usa czy innych miejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie pixel 4xl

Zupełnie zapomniałem o Google.

Sprzęt zeszłoroczny (855), ale widzę, że na 5 warto by było w szczególności zaczekać.

 

zawsze mozna jakiegos samsunga pociagnac z s865 z jakiegos usa czy innych miejsc

Tylko taka opcja jest z automatu znacznie droższa i pewnie bez gwarancji w pakiecie,

chociaż widziałem, że są w kraju firmy, które oferują Samsunga z innego kraju, co stanowi jakąś alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kupowanie telefonu za prawie 5k który ma służyć przez 5 lat to bezsens. Lepiej kupić flagowca z zeszłego roku za ok 2.5k (S10, Note 10, P30 Pro OP7T Pro), a za kolejne 2.5 roku kupić kolejnego flagowca z poprzedniego roku (zostanie Ci jeszcze trochę kasy po sprzedaży wcześniejszego modelu) wtedy przez cały ten czas masz praktycznie topowe urządzenie. Za 4 lata to średniaki mogą być lepsze niż Samsung S20U czy Mi10Pro. Nie wspominając, że możesz zapomnieć wtedy o aktualizacjach systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kupowanie telefonu za prawie 5k który ma służyć przez 5 lat to bezsens. Lepiej kupić flagowca z zeszłego roku za ok 2.5k (S10, Note 10, P30 Pro OP7T Pro), a za kolejne 2.5 roku kupić kolejnego flagowca z poprzedniego roku (zostanie Ci jeszcze trochę kasy po sprzedaży wcześniejszego modelu) wtedy przez cały ten czas masz praktycznie topowe urządzenie. Za 4 lata to średniaki mogą być lepsze niż Samsung S20U czy Mi10Pro. Nie wspominając, że możesz zapomnieć wtedy o aktualizacjach systemu...

 

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale moja Xperia z ultra, która ma ponad 6 lat do dzisiaj jest w pełni używalna, w zasadzie wszystko na niej działa i można telefonu używać bez problemu nawet jako głównego smartfona. Inna sprawa, że używanie tego w dzisiejszych czasach to skrajny ascetyzm i jedynym rozsądny powód jaki usprawiedliwia taką ekstrawagancję to bardzo słaba sytuacja finansowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon ktory ma 6 lat nie nadaje sie do robienia zdjec, tak samo bedzie z 5 letnim flagowcem pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon ktory ma 6 lat nie nadaje sie do robienia zdjec

co :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparaty we wspominej z ultra są na granicy użyteczności. Trzeba się nawet postarać żeby zrobić w pełni czytelne zdjęcie dokumentu, przedni aparat nie spełnia należycie roli lustra, w słabym świetle nie da się nic zrobić bo brakuje flasha, nagrywanie w fhd przegrzewa telefon i jest to kwestia minut etc etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwne. 5-6 i więcej lat temu robiłem zdjęcia dokumentów telefonem i nienrozumiamem, dlaczego teraz tym samym telefonem tego nie mógłbym zrobić. :hmm:

 

Poza tym taka lumia 950/xl jest z 2015r i uważam, że zdjęcia wciąż cyka na zacnym poziomie.

 

Samsunga wawve pierwszego niekiedy tez używam, i tragedii nie ma. Lepiej, niz na niejednym polecanym tu budżetowym telefonie ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon ktory ma 6 lat nie nadaje sie do robienia zdjec, tak samo bedzie z 5 letnim flagowcem pewnie

 

 

co :E

 

 

co :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się robić zdjęcia dokumentów ale trzeba się trochę postarać i sprawdzać każde zdjęcie z osobna czy wszystko wyszło jak trzeba. W porównaniu z dzisiejszymi telefonami to jest mordownia szczególnie jak ma się porównanie, a mimo to czasem drobny druk becie okazuje się ledwo czytelny. Trzeba pamiętać, że Xperia Z ultra już w 2013 roku miała prawdopodobnie najgorszy na rynku aparat ze wszystkich flagowych smartfonów nie licząc egzotycznych produktów ale też wciąż o wiele lepszy od budżetowych smartfonów z tego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się robić zdjęcia dokumentów ale trzeba się trochę postarać i sprawdzać każde zdjęcie z osobna czy wszystko wyszło jak trzeba. W porównaniu z dzisiejszymi telefonami to jest mordownia szczególnie jak ma się porównanie, a mimo to czasem drobny druk becie okazuje się ledwo czytelny. Trzeba pamiętać, że Xperia Z ultra już w 2013 roku miała prawdopodobnie najgorszy na rynku aparat ze wszystkich flagowych smartfonów nie licząc egzotycznych produktów ale też wciąż o wiele lepszy od budżetowych smartfonów z tego okresu.

 

 

fajnie tak generalizować wszystkie możliwe smartfony z tamtego okresu, chyba sie zapędziłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każdy z Was ma trochę racji.

Co do zdjęć, to zależy czego kto oczekuję, a dokumenty można czytelnie i iphone`m 4 fotografować (nigdy mi to nie sprawiło problemu).

Pomysł z przerzutami telefonu co roku nie jest zły, ale jak napisałem, niepraktyczny w moim przypadku.

Telefon ma z założenia służyć w określonym celu oprócz rozmów.

Co do ubijania softu, o to chyba nie trzeba się aż tak martwić, pamiętam, że z androidami było multum metod + custom`owy fm, który pozwalał używać najnowszych wersji.

 

W przypadku aparatów, jak napisałem, wszystko zależy od oczekiwań. Przeskok pomiędzy wymienionymi przez Was a obecnymi jest znaczny i w moim przypadku zadowalający.

Zdarzyło mi się kręcić p30 pro pirotechnikę i szczerze mówiąc byłem zaskoczony jakością (niebo czarne, kolory wyraźne, ostrość jak należy), bo to jedna z najtrudniejszych rzeczy do nagrywania (krótko migające kolorowe punkty i ginąca po chwili ostrość przy automatach). Wręcz EOS 500D z 18-55 z zestawu (wiem, słabizna, ale taki miał kolega) osiągnął zauważalnie gorszy rezultat.

Wszak traktowanie aparatu w smartfonie na równi z lustrzanką to trend podstawówki. Ale ma to swoje zalety i przyzwoite zdjęcie można zrobić urządzeniem, które zawsze jest w kieszeni, nie zawsze zabiera się ze sobą torbę z lustrem i szkłem.

 

Na obecną chwilę przyjmuję raczej rozwiązanie poczekania co się pojawi, jak to nie wypali może note 20 pokaże coś ciekawego (chociaż taki S20U ale z normalnym SoC). Czytałem, że ten ośrodek projektujący to badziewie upadł i chcą się dogadać ARM, więc może wreszcie dadzą 4x A77 zamiast przestarzałego mongoose m5 (z tego co piszę internety bazującego na A76 !).

 

Zakup wybrakowanego produktu za 6000zł nie jest zbyt mądry (a tym jest Samsung na rynku europejskim), a swoje pieniądze szanuję.

Edytowane przez rozer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S10 lite jest lepszy pod względem hardwaru. Ma Snapdragona 855 i szybką pamięć flash, porządny modem (zauważalnie szybszy) a do tego wielką baterię której nie marnuje sieciowy soc i jakby tego było mało lepszy ekran, ponieważ jest to płaski ekran. Z rzeczywiście istotnych rzeczy brakuje tylko ładowania indukcyjnego i jeśli naprawdę miałby być na 5 lat wtedy jednak brak 5g prędzej czy później może stać się wadą. Ogólnie smartfona na pewno lepszy od Xiaomi mi 10 pro ze względu na ogólne wrażenie, ergonomię i oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z rzeczywiście istotnych rzeczy brakuje tylko ładowania indukcyjnego i jeśli naprawdę miałby być na 5 lat wtedy jednak brak 5g prędzej czy później może stać się wadą. Ogólnie smartfona na pewno lepszy od Xiaomi mi 10 pro ze względu na ogólne wrażenie, ergonomię i oprogramowanie.

 

 

i ten plastikowy tył, brak głośnika multimediów i przeciętne aparaty za ponad 2500zł mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm świetna sprawa

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kupowanie telefonu za prawie 5k który ma służyć przez 5 lat to bezsens. Lepiej kupić flagowca z zeszłego roku za ok 2.5k (S10, Note 10, P30 Pro OP7T Pro), a za kolejne 2.5 roku kupić kolejnego flagowca z poprzedniego roku (zostanie Ci jeszcze trochę kasy po sprzedaży wcześniejszego modelu) wtedy przez cały ten czas masz praktycznie topowe urządzenie. Za 4 lata to średniaki mogą być lepsze niż Samsung S20U czy Mi10Pro. Nie wspominając, że możesz zapomnieć wtedy o aktualizacjach systemu...

:thumbup:

 

Nie dość że będziesz mieć przez te 5 lat aktualnego Androida + łatki bezpieczeństwa, to jeszcze kupując ten drugi telefon za kolejne 2,5 lata będzie miał najnowsze nowinki które wejdą do nowych smartfonów - a które to już S20U nie będzie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...