Skocz do zawartości
MadSpot

PSU na teraz i niedaleką przyszłość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przychodzę z misją dla pomocnych użytkowników PCLab. :)

 

Potrzebuje nowego PSU - (teraz posiadam XFX 550W Bronz) -, który w chwili obecnej będzie w stanie współpracować z wysłużonym Asrock Z77 Extreme4,

a w niedalekiej przyszłości pozwoli mi przejść na coś 'lepszego' bez ponownej jego zmiany (taki przyszłościowy - z zapasem mocy?).

 

Postanowiłem zmienić obecny zasilacz, bo żeby za dużo 'nie gadać', to wpadł mi (zupełnie przypadkiem i niespodziewanie - prawie że za darmo) RTX 2080Ti.

 

Cena do 400zł. Znajdzie się coś w takiej cenie?

 

Pozdrawiam

 

Ps. nie obraźcie się jak będę oglądał wątek i nie będę odpisywał, ale czasem warunki są... hmm... trzeba ogarniać kilka 'organizmów' na raz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/85935898

Masz tutaj dobrą jednostkę,ewentualną alternatywą jest focus gold 550W https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550w-ssr-550fx-1483167/ ,gx wyżej podany to tak naprawdę ta sama jednostka,lecz ta ma naprawione pewne wady,ulepszona od zwykłego focusa gold.Także wersja gx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie wspomniany Focus Gold Plus / Focus GX ewentualnie Corsair RM550X (najlepszy z wymienionych) lub Supremo FM2 650W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrych zasilaczy jest sporo, na przyklad Phanteks AMP P650G, Corsair RM650x. Jesli lubisz eRGieBe to Super Flower Leadex III ARGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycję - odrzuciłem 550W, bo wydaje mi się trochę mniej przyszłościowy... nigdy nie wiadomo co mi odbije włożyć w przyszłości... może druga grafika dojdzie, może jakieś OC (to takie myślenie) i lepiej coś mocniejszego wezmę. Zwłaszcza, że 550W już mam - co prawda Bronz, ale jednak.

 

Zwróciłem uwagę na RM650x oraz Supremo FM2 650W i znalazłem też (ten sam?) trochę mocniejszy: SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold (KLIK!)

 

Co myślicie o tym? Dobry wybór? Może ktoś ma u siebie i coś na jego temat powie. Jak się będzie miało to do Asrock Z77 Extreme4 - żadnych problemów nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie zadnych problemow, to bardzo przyzwoity PSU + gwarancja d2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA Twoim miejscu wziąłbym RX650X, bo to trochę lepszy zasilacz niż FM2. 650W wystarczy Ci spokojnie, nawet jak wrzucisz do kompa R9 3900X i RTX 2080 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto dodać dzisiejszy sprzęt jest robiony tak by jak najmniej prądu brał.

FM2 to dobry zasilacz,lecz są lepsze jednostki w podobnych pieniądzach,np.wyżej wymieniony rx650x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto dodać dzisiejszy sprzęt jest robiony tak by jak najmniej prądu brał.

jedyne co się zmienia, to wydajność na wat - karty pobierające po 300w prądu są i będą (podobnie z cpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chcesz mieć zasilacz pracujący w przedziale 50-70% swojej mocy kiedy będzie obciążony wtedy masz największą sprawność, a po drugie chłodzenie powinno chodzić wtedy możliwie cicho.

Plus dla półpasywnych próg włączenie wentylatora jest wyższy.

 

zVOw3Xo.png

 

Zestaw z 2080ti potrafi wciągnąć 400W podczas gry , przy oc całości dobije do 450-500. Więc te 650 to takie minimum, lepiej by było pójść w 750.

 

 

 

Co warto dodać dzisiejszy sprzęt jest robiony tak by jak najmniej prądu brał.

FM2 to dobry zasilacz,lecz są lepsze jednostki w podobnych pieniądzach,np.wyżej wymieniony rx650x

 

A Intel na to :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, różnica w sprawności jest gigantyczna, pomiędzy 50%, a 70% będzie jakieś hmm... 1-2% sprawności? Co to zmienia nawet gdy będzie 4%? :P.

 

Co do kultury pracy, to RM650X nawet pod 100% obciążeniem trzyma obroty wentylatora poniżej 1000. W takiej sytuacji najgłośniejszym element kompa i tak będzie chłodzenie GPU i CPU, a PSU będzie do nich bardo daleko.

 

Jak ktoś ma kasę, to może brać zasilacze o zdecydowanie większej mocy niż potrzeba, ale realnie nic to nie daje. Tryb półpasywyny w RM650X i RM750X i tak wyłączy się w bardzo podobnym momencie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

Na chwilę obecną wygląda to tak... Zajrzę do tematu z rabatami X-kom i jak wpadnie jakiś 'przyjemny' kod, to wezmę jeszcze dziś: Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold (Klik).

 

A jeżeli nie, to myślę, że wybiorę: SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold (Klik).

 

Przeglądałem kilka testów tego drugiego i nie jest on zły i wpisuje się idealnie w cenę... ;) Sam @amsztel też napisał, że to przyzwoity zasilacz, więc pewnie da radę bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom daje rabaty 20-30 zł, na więcej nie licz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie -40zł, jak w przypadku aktualnego rabatu dla słabszego: Supermo FM2 650W (kod: ready2play)- to będę zadowolony. :)

 

 

Kupiony: Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold - tak jak napisałeś: -30zł.

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...