Skocz do zawartości
michaldroszcz

Zamiana RX 5700XT na RTX 2060 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej głównie z uwagi na lekko piszczące cewki oraz drobne problemy ze sterownikami. Obecnie mam Sapphire Nitro+ RX 5700 XT kupione za 1999zł w X-kom (https://www.x-kom.pl/p/520228-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-8gb-gddr6.html). Karta wydajna ale właśnie lekko w niej piszczą cewki. Nadmieniam, że to już 2 sztuka tego modelu, pierwszą wymieniłem właśnie z uwagi na cewki. Obecnie można kupić w cenie 1899zł Asus Strix RTX 2060 Super Advanced (https://www.x-kom.pl/p/541539-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-2060-super-rog-advanced-evo-8gb-gddr6.html). Waham się czy zamówić tego Asusa czy lepiej zostać przy Radeonie z uwagi na jego wydajność i dobrą cenę zakupu. Czy strata wydajności będzie aż tak odczuwalna? Nie gram za bardzo w tytuły AAA, głównie ogrywam WoT oraz War Thunder (chyba lepiej działają na kartach nvidia). Gram w 1080p 144Hz i planuję kupić 27cali 1440p w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata pieniędzy i wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Różnica w 1440p to najczęściej 3-4FPS.

 

Jeżeli tak denerwują Cie te cewki to spróbuj zmienić kartę, tylko wez pod uwagę to, że RTX też piszczą i możesz trafić na jeszcze gorsza sztukę...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego filmiku to w grach nie pisanych bezposrednio pod nvidie to jest ponad 15-20 fps a nie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem najczęściej, w forzie i Battlefield V RX 5700XT jednoznacznie wygrywa, ale autor postu zaznaczył, że w takie gry nie gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cisza jest dla mnie ważniejsza niż RGB. Już raz wymieniłem tego Sapphira na taki sam i w zasadzie identycznie się zachowują. Wymieniłem nawet zasilacz na nówkę Supremo 650W żeby wykluczyć inne przyczyny ale nic to nie dało. Nie wiem czy jest sens kolejnej wymiany na tą samą kartę. Mam jeszcze 12 dni na zwrot lub wymianę. A która wersja RTX 2070S uchodzi za najpewniejszą po względem kultury pracy i na pewno nie jest to Gaming OC od Gigabyta bo miałem i dla mnie szrot, oddałem tego samego dnia. Oglądam filmy na YT z MSI TRIO i DUO oraz Pality ale nie wiem....

 

dlatego napisałem najczęściej, w forzie i Battlefield V RX 5700XT jednoznacznie wygrywa, ale autor postu zaznaczył, że w takie gry nie gra :)

 

No raczej rzadko w coś innego niż WoT oraz War Thunder. Oczywiście jak mam okazję zerknąć na coś nowego to sprawdzam ale raczej nie garam w inne gry (ostatnio za 12zł kupiłem The Division 2 i w to faktycznie ostatnio gram często). Kusi mnie ten Asus RTX 2060S bo to jeszcze 100zł do zwrotu dla mnie by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming x oraz Trio od MSI to jedne z najlepszych kart pod względem kultury pracy. RTX 2070 Super do 1440p to bardzo dobra karta, moim zdaniem warto dopłacić, ale RTX 2060 Super też będzie ok :)

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming x oraz Trio od MSI to jedne z najlepszych kart pod względem kultury pracy. RTX 2070 Super do 1440p to bardzo dobra karta, moim zdaniem warto dopłacić, ale RTX 2060 Super też będzie ok :)

 

Dzięki za odpowiedzi ale po namyślę zostaję przy Nirto+ RX5700XT . Kupiłem ją za 1999zł w X-Kom więc nie najgorsza cena, działa dobrze a sterowniki z każdą wersją będą coraz lepsze. Szkoda dopłacać 700zł do Trio od MSI czy 500zł do Palita RTX2070S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wyszly nowe sterowniki naprawiajace sporo problemow, usun stare przez DDu i wgraj nowe. Cewki na RTX rownie dobrze mozesz trafic.

 

https://videocardz.com/driver/amd-radeon-adrenalin-2020-20-2-2

 

 

Tak też zrobiłem wczoraj. W zasadzie od zakupu karty nie miałem żadnych problemów z jej działaniem (oprócz delikatnego coil wine) więc już pewnie nie ma tragedii ze sterownikami.

 

Dodatkowo zapytam, czy sens wymieniać zasilacz z Supremo 550W na Supremo 650W do zestawu i5 9600k, 16GB 3200MHZ, Z390 Tomahawk i RX5700XT bo zamówiłem taki ale w sumie teraz nie jestem pewien czy to konieczne bo i obudowę muszę kupić bo mam trochę za małą i może lepiej ten zasilacz odwołać i w to miejsce zamówić nową budę Regnum RG6V TG Pure Black.

Edytowane przez michaldroszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zapytam, czy sens wymieniać zasilacz z Supremo 550W na Supremo 650W do zestawu i5 9600k, 16GB 3200MHZ, Z390 Tomahawk i RX5700XT bo zamówiłem taki ale w sumie teraz nie jestem pewien czy to konieczne bo i obudowę muszę kupić bo mam trochę za małą i może lepiej ten zasilacz odwołać i w to miejsce zamówić nową budę Regnum RG6V TG Pure Black.

 

Kup watomierz (jakieś 40zł) to będziesz dokładnie wiedzieć. Z grubsza licząc z naddatkiem: procek + grafika 350W, reszta kompa 100W. Czyli max jakieś 80% aktualnego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat, może komuś się przyda. Początkowo podjąłem decyzję, że zostaje z RX5700XT Nitro+ od Sapphire ale nie wytrzymałem i zamówiłem RTX2070 Super MSI Gaming X Trio żeby przekonać się, że podjąłem dobrą decyzję. No i po 2 dniach przekonałem się, że podjąłem złą decyzję. Obecnie w PC śmiga GamingX Trio i już z niego nie wyjedzie. Radeon do zwrotu do sklepu. Moim zdaniem, jeżeli ktoś się zastanawia nad wyborem pomiędzy 5700XT i 2070Super i może sobie pozwolić na większy wydatek to zdecydowanie polecam RTX2070S. Wydajność karty jest faktycznie podobna z lekką przewagą RTX ale kwestie związane z codziennym działaniem karty to już Radeon zostaje w tyle. Sapphire używałem (jeszcze mam ale na dniach zwracam) ok 10 dni. Początkowe problemy ze sterownikami zostały w większość przypadków rozwiązane, osobiście miałem tylko problemy z grą The Division2 ponieważ czasem po prostu wyłączała się bez przyczyny. Na drugim biosie karta jest cichsza faktycznie, pobiera ok 200W max ale grzeje się na ponad 75 stopni i robi się farelka pod biurkiem. Przestawienie biosu na podstawowy zwiększa TDP na 220-230W, piekarnik taki sam ale do tego dochodzą wiatraki kręcące się prędkością ok 1700-1800 obrotów (na pierwszym biosie 1300 max) i już nie jest cicho. MSI jest bezkonkurencyjny w tym zakresie, temperatury w tych samych grach nie przekraczały 68 st, karta praktycznie nie słyszalna. Kolejna kwestia to cewki. Radeon piszczał, mam wyciszaną obudowę ale było je słychać no i piszczenie przy przesuwaniu stron internetowych to jakaś patologia!!!. Nadmieniam, że miałem 2 szt, identyczne Nitro+, pierwszą oddałem z uwagi na cewki po 2 dniach i wziąłem kolejną. MSI znowu bezkonkurencyjna. Ten sam zasilacz, ten sam prąd z gniazdka i nie piszczy. Jak przyłożę ucho do obudowy to coś tam chrobocze ale nie da się tego usłyszeć podczas normalnego używania PC. Dla mnie to piszczenie dyskwalifikuje kartę i prawdopodobnie gdyby RTX piszczał został bym przy radeonie bo jednak tańszy o kilkaset złotych.Podsumowując po moich ok 12 dniowych zmaganiach z kartami (miałem przez ten czas 4 szt)jeżeli ktoś oczekuje bezproblemowej pracy, wydajności i kultury to MSI GamingX Trio. Jeżeli ktoś liczy kasę i pogodzi się z pewnymi minusami Radeona to OK, można kupować. Ja swojego kupiłem za 1999zł dlatego miałem dylemat czy dopłacać do MSI bez żadnej promocji. Gdybym zapłacił za niego ok 2300 zł (radeona) to decyzją była by dużo łatwiejsza i szybsza. Podsumowując jak ktotś się zastanawia nad kupnem nowej karty to niech sobie daruje RX5700XT i od razu kupi RTX 2070S w jakijść lepszej wersji. POza tym za 2 lata przy odsprzedaży taki GamingX Trio będzie pewnie sporo droższy od Radeona i różnicę się wtedy wyrównają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 5700xt nie grzeje się i nie jest głośny za to od groma tańszy od 2070s który jest wydajniejszy ma zbędny rtx oraz straci tyle samo na wartości co jest odpowiednio droższy wiec żadna różnica. Historia przecież pokazała, ze karty and lepiej znoszą upływ czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby różnica miedzy 2070S była 100-200 zł to brałbym Nvidie ale 500-600 zł rożnicy to sroga przesada, jestem w stanie się pomęczyć ze sterownikami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczułem dokładnie to samo co Ty, dopłata 500 zł jest nieakceptowalna za kilka procent wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podzielam podobny pogląd. Zastanawiałem się nad dopłaceniem 200zł do Nvidii, ale, odpukać, Radeon chodzi bezproblemowo, a jestem wyczulony na kulturę pracy karty, ma być cicho (jakby miało piszczeć, to bym pewnie wywalił szybciej niż michaldroszcz :) ). A do tego okazało się, że dochodzi AMD Rewards, jakby nie liczyć to równowartość jakichś ~400zł extra. Dlatego nie bardzo był dla mnie sens dopłacać, żeby w sumie mieć podobne osiągi. Nadmieniam, ja nie miałem problemów z kartą AMD.

 

To co napisał autor wątku, dodałbym coś takiego, jeśli ktoś ma możliwość i się zastanawia, niech korzysta z zakupu na odległość i prawa do zadeklarowania zwrotu w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny. To jest właśnie po to, żeby nie kupować w ciemno, a świadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...