Skocz do zawartości
damion20

Kilka pytań o kartę graficzną i wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam kilka pytań o kartę graficzną asus rx 580 4gb oc mam ją od listopada jest na gwarancji. Ostatnio mam z nia problemy.

1. Ostatnio zmieniałem ram i zrobiłem oc do 3000mhz https://zapodaj.net/e25ff566351e6.jpg.html

https://zapodaj.net/e3a35cdb5e38c.jpg.html

Czy dobrze to zrobiłem? Też zrobiłem aktualizacje sterownikow amd i komputer chodzi głośniej i w grze fifie 18 karta dochodzi do temperatury 84 c a jak zwiekszylem obroty wentylatorow w obudowie silentiumpc regnum RG4T Pure nie w biosie tylko panelu obudowy to zeszły do 80 co przedtem miałem do 75 temperatury.

2.co może chodzić głośniej w spoczynku dysk, wentylator, czy wentylator procka? 3

3. Czy dobrze mam ustawione prędkości na zdjęciu https://zapodaj.net/1f35868380c40.png.html

Może można tu coś zmienić by chłodziło lepiej karte?

4. Czemu jak odpalam grę jakąś robi mi się czarny obraz na sekundę potem przywraca dopiero jak zresetuje kompa mogę grać normalnie. Gram na hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. OC RAMu zrobiony poprzez ustawienie profilu XMP - tu nie ma co zepsuć.

Temperatury wysokie, natomiast czy przyczyną są nowe sterowniki to nie można powiedzieć na pewno. Karta jest czysta?

 

2. Nie mam pojęcia co masz na myśli.

 

3. Nie ma złych ustawień, ustawiasz to tak, aby uzyskać pożądany efekt. W zależności czy chcesz ciszę kosztem temperatury, czy niższe temperatury kosztem ciszy. Jeśli chcesz aby karta była chłodniejsza to musisz podnieść prędkość obrotów wentylatorów.

 

4. Od kiedy tak się dzieje? Czarne ekrany to dość popularny błąd w sterownikach AMD. Co prawda dotyka głównie posiadaczy kart Navi, ale kto tam wie...

 

Z jakiego źródła pochodzi karta? Nowa ze sklepu czy używana z Allegro?

 

1. OC RAMu zrobiony poprzez ustawienie profilu XMP - tu nie ma co zepsuć.

Temperatury wysokie, natomiast czy przyczyną są nowe sterowniki to nie można powiedzieć na pewno. Karta jest czysta?

 

2. Nie mam pojęcia co masz na myśli.

 

3. Nie ma złych ustawień, ustawiasz to tak, aby uzyskać pożądany efekt. W zależności czy chcesz ciszę kosztem temperatury, czy niższe temperatury kosztem ciszy. Jeśli chcesz aby karta była chłodniejsza to musisz podnieść prędkość obrotów wentylatorów.

 

4. Od kiedy tak się dzieje? Czarne ekrany to dość popularny błąd w sterownikach AMD. Co prawda dotyka głównie posiadaczy kart Navi, ale kto tam wie...

 

Z jakiego źródła pochodzi karta? Nowa ze sklepu czy używana z Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. OC RAMu zrobiony poprzez ustawienie profilu XMP - tu nie ma co zepsuć.

Temperatury wysokie, natomiast czy przyczyną są nowe sterowniki to nie można powiedzieć na pewno. Karta jest czysta? Czysta w jakim sensie?

 

2. Nie mam pojęcia co masz na myśli.

 

3. Nie ma złych ustawień, ustawiasz to tak, aby uzyskać pożądany efekt. W zależności czy chcesz ciszę kosztem temperatury, czy niższe temperatury kosztem ciszy. Jeśli chcesz aby karta była chłodniejsza to musisz podnieść prędkość obrotów wentylatorów. Mógłbys ze zdjęcia mniej więcej jakie prędkości wentylatorow ustawić? https://zapodaj.net/1f35868380c40.png.html

 

4. Od kiedy tak się dzieje? Czarne ekrany to dość popularny błąd w sterownikach AMD. Co prawda dotyka głównie posiadaczy kart Navi, ale kto tam wie...

Dziś była nowa aktualizacja i zobaczymy jak będzie teraz.

 

Z jakiego źródła pochodzi karta? Nowa ze sklepu czy używana z Allegro? Kupiona nowa z xkom.

 

 

Edytowane przez damion20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.co może chodzić głośniej w spoczynku dysk, wentylator, czy wentylator procka?

dysk w spoczynku nie chodzi więc go nie słychać. Jeśli karta graficzna jest nieużywana to zazwyczaj chodzi równie cicho jak wentylator procka. Jest jeszcze wentylator zasilacza który jeśli zasilacz jest ok też chodzi cicho porównywalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk w spoczynku nie chodzi więc go nie słychać. Jeśli karta graficzna jest nieużywana to zazwyczaj chodzi równie cicho jak wentylator procka. Jest jeszcze wentylator zasilacza który jeśli zasilacz jest ok też chodzi cicho porównywalnie.

A jak sprawdzić czy zasilacz dobrze chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić czy kręci się wentylator.

 

Pytając o czystość karty miałem na myśli kurz. Zakurzona karta będzie cieplejsza. Kurz ogranicza przepływ powietrza i pogarsza oddawanie ciepła z radiatorów. Jeśli masz zakurzony komputer to go wyczyść.

Co do wentylatorów na karcie to nie powiem Ci jak to ustawić. Strzelanie liczbami nie ma tu sensu. Ustaw i sprawdź efekt. Tylko tyle. Nic nie zepsujesz.

 

Waham się czy to napisać, bo słabo ogarniasz, ale w sumie zrobisz z tą informacją co będziesz chciał.

Undervolting. To Ci pomoże obniżyć temperaturę i hałas. W skrócie - na tym samym ekranie co ustawiasz wentylatory masz po lewej drugi wykres. Proces polega na obniżeniu lekko napięcia dla najwyższych częstotliwości. Na YT znajdziesz poradnik jak to dokładnie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...