Skocz do zawartości
spenser1916

Pc nie uruchamia się po modernizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zmodernizować swój komputer - zależało mi na szybkości za niską cenę więc od razu zaznaczam - części są używane. Jak to z używaną elektroniką zawsze musi być jakiś problem.

 

Obecnie wygląda to tak:

Procesor Intel G4560

Ram 2x 8GB Samsung m378a1g43db0-cpb

Płyta gł. MSI h170m pro-vdh

zasilacz (jeszcze z poprzedniej konfiguracji) chieftec 500w ctg-500-80p

 

I sprawa wygląda tak

Wiatraki się załączają ale nie ma reakcji na monitorze po VGA ani na HDMI na tv (osobno).

Po odłączeniu niepotrzebnych rzeczy dalej brak reakcji, jak wyciągnę ram są 3 ciągle sygnały biosu

 

 

Z tym, że... Wiąże się z tym druga historia:

Zanim miałem te podzespoły to wcześniej miałem kupione inne ram i inną płytę

- ram tamten był na UDIMM. Pomyślałem że są niekompatybilne i wymieniłem na te obecne (widnieją na liście producenta jako kompatybilne z tą płytą)

A była płyta przyszła z zakrzywionymi dwoma pinami na procki - była to płyta MSI b150m mortar. Po wymianie ramu na kompatybilny (również z tą mortar) nie było reakcji. Więc i ją zwróciłem i wymieniłem na obecną.

W poprzedniej konfiguracji też załączały się wentyle i nic, po wyjęciu ramu trzy ciągłe sygnały.

 

Obecne ramy oraz płyta są z firmy zajmującej się sprzedażą podzespołów używanych - marne szanse by to z nimi było coś nie tak. Procek był od indywidualnego sprzedawcy ( stan podany idealny) ale nie wiem czy to może być jego wina. Baterie na płycie już wyciągałem by zresetować bios i nic. Nie wiem co dalej proszę o porady. Tylko nie o "kup nowe" bo skoro kupowałem używkę miałem ku temu powody.

 

 

EDIT

Jeszcze mi się przypomniało - zanim zamówiłem obecne kości ram sprawdziłem kości ram od kumpla - IR-R2400D464L15S/4G GoodRam ale też nie było reakcji. (Nie było też ich na liście kompatybilnych ram). Sprawdzę u kumpla te ramy też z nową płytą jak i swoje i wtedy ewentualnie wymienię procek.

Edytowane przez spenser1916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problem tkwił w tym że sprzedawca napisał że płyta główna ma najnowszy bios - okazało się że nie i nie wspiera procesora. G4500 już działał, zaktualizowałem bios i g4560 też śmiga

Edytowane przez spenser1916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...