Skocz do zawartości
Testi

[3250zł] Laptop 14" do zastosowań ogólnych

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Poszukuję laptopa do zastosowań ogólnych o przekatnej ekranu 14". Od czasu do czasu chcę mieć możliwość montowania na nim filmów z kamerki GoPro, dlatego potrzeba mi czegoś więcej niż tylko grafika zintegrowana. Ważne jest dla mnie aby posiadał:

- co najmniej 16 GB pamięci RAM

- dysk SSD min. 480 GB

- był solidnie wykonany

 

Wchodzą w grę ultrabooki, jednak obawiam się o ich przegrzewanie.

 

Na tą chwilę rzucił mi się w oczy model Lenovo:

https://www.x-kom.pl/p/521260-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-s340-14-i5-8265u-20gb-512-win10-mx230.html

 

Proszę o propozycję, z góry dziękuję za wszelką pomoc w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac albo coś z prockiem wysokonapięciowym z końcówką -H (lecz ciężko będzie znaleźć taki z matrycą 14")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak mniej skupić się na montażu filmów, ttlko na tym aby był do ogólnych zastosowań to co sądzicie o mojej propozycji Lenovo? Znajdę w tej cenie coś lepszego? Koniecznie musi to być 14 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten S340 ma matrycę TN, w tym budżecie moim zdaniem nie jest to opłacalny laptop- można mieć lepsze opcje np.:

Lenovo Ideapad 530s-14 Ryzen 5/8GB/256/Win10 2222zł

Tańszy, lepiej wykonany, z podświetlaną klawiaturą i matową matrycą IPS. Nie ma co prawda 16GB pamięci, ale cena jest na tyle niska, że spokojnie wymienisz sobie 8 na 16GB i zostaną jeszcze pieniądze na wymianę dysku na większy.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion 15 Ryzen 7-3700/16GB/512/Win10 Gold 3199 złotych

W miarę dobrze wykonany, całkiem wydajny i z przyzwoitą matrycą FHD IPS. Ma dobre wyposażenie, ciekawy design i nawet niezłą wydajność. Matryca większa niż chcesz, ale jest bardzo kompaktowy.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak mniej skupić się na montażu filmów, ttlko na tym aby był do ogólnych zastosowań to co sądzicie o mojej propozycji Lenovo? Znajdę w tej cenie coś lepszego? Koniecznie musi to być 14 cali.

 

Zdecydowanie. Poza tym MX230 to wydajność integry. 20 GB czy 16 nic Ci nie da w laptopie z niskonapięciowym procesorem bo i tak to on będzie wąskim gardłem przy obróbce video. Do takich zadań zupełnie nie nadają się 14 calowe laptopy, do codziennego zastosowania nie potrzebujesz tak naprawdę więcej niż 8 GB RAM.

 

Dlatego też proponuję:

HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/480PCIe/W10/IPS Gold - 3149 zł

Laptop posiada matową matrycę IPS, aluminiową obudowę i podświetlaną klawiaturę. Waga to tylko 1,44 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...