Skocz do zawartości
DbFaN

acer nitro v5 an515-54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie!

Otóż niedawno zostałem posiadaczem wyżej wymienionego laptopa. Generalnie ogólne wrażenie bardzo pozytywne ale mam wątpliwości co do wydajności. Jako pierwszą grę którą odpaliłęm był Battlefield 1 na ustawieniach ultra w 1080p gdzie sprawdzając po testach spokojnie powinienem wyciągać te 60+ a nawet i 100fps średnio. U mnie spadki klatek są do poziomu nawet 50 średnio około 60 a maksymalnie uzyskuje okolo 90 co wydaje mi się mało. Postanowiłem więc sprawdzić sprzęt na 3d marku, wynik porównując do laptopów o tych samych podzespołach o dziwo także niski. Uzyskałem 5200pkt gdzie karta miala 5600 a procesor bardzo nisko bo 3300 gdzie inni uzyskiwali przynajmniej 1000 wiecej na tym samym procesorze. Laptop osiągał temperatury nawet do 94 stopni, ale zmniejszyłęm mu delikatnie napięcie i teraz nie przekraczam 90 stopni więc wydaje mi się że nie powinno to mieć wpływu na fps. Chociaż po tym zabiegu wynik w 3dmark wzrosnął na procesorze do 3900. Pytanie, ja wymyślam czy jednak faktycznie coś tych klatek mało? Bardzo proszę o opinie i ewentualną pomoc. Z góry dziękuję.

Edytowane przez DbFaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacji lapka mamy się domyślać czy wróżyć z fusów? :Up_to_s:

To ta :Up_to_s:

Windows 10 Home 64 bitów Procesor Intel® Core™ i5-9300H 4-rdzeniowy 2.40 GHz 39.6 cm (15.6") Full HD (1920 x 1080) 16:9 IPS 8 GB, DDR4 SDRAM 512 GB SSD NVIDIA® GeForce® GTX 1050 z 3 GB dedykowany memory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacji lapka mamy się domyślać czy wróżyć z fusów? :Up_to_s:

To ta :Up_to_s:

Ech, wypadałoby od tego zacząć :P 1660TI Intel 9300H 8gb ram oraz dysk ssd 512gb. Dodatkowo moge powiedziec że podczas testu occt czestotliwosc zegarow przy 92 stopniach spadla do 2.5 Ghz, chyba coś mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz oszczędzanie energii w lapku i zainstaluj aktualne sterowniki. Co do temperatur to +/- 90stC to norma w "gejmingowych" laptopach - stąd często ludzie piszą o nich jako o farelkach/piekarnikach

Edytowane przez majster991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione na wysoką wydajność a sterowniki najnowsze. Ten Battlefield chyba powinien lepiej śmigać tak samo ten wynik procesora w 3d Marku coś niski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sterowniki zaktualizowane. Może ktoś wie coś o wydajności bf'a na podobnym sprzęcie i może jest jakieś rozwiązanie? Chociażby na tym filmiku czy testach w sieci, gość ma minimum 90 FPS w bf1 gdzie ja MMA może maksymalnie tyle.

Edytowane przez DbFaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz zaczalem temat to takie pytanko, czy warto oddzielnie instalowac sterowniki od chipsetu? windows 10 sam mi wszystko pobral ale wole zapytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nitro niestety zbija zegary cpu do 2,5

To znaczy tylko ten model tak ma? Nie jestem w stanie nic z tym zrobic? Ten fps w battlefield gdy inni mają po 100 a ja 60 jest irytujący bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tutaj masz test liptona

Dzięki bardzo. Byłem świadomy że to nie najwyższa półka ale z tego co mówi ten facet throtling zaczyna sie od 95 stopni gdzie ja tyle nigdy nie uświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I poprosiłbym o jakąś naprawde godną polecenia podkładkę chłodzącą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki bardzo. Byłem świadomy że to nie najwyższa półka ale z tego co mówi ten facet throtling zaczyna sie od 95 stopni gdzie ja tyle nigdy nie uświadczyłem.

Na początku filmiku widać że już przy 77 stopniach zrzucało zegary i do 95 tańcują. 95 stopni to granica, throtling się zaczyna wcześniej. Zapodaj sobie to occt i zobacz od jakiej temp Ci zaczyna zbijać zegary.

Edytowane przez Nequrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na początku filmiku widać że już przy 77 stopniach zrzucało zegary i do 95 tańcują. 95 stopni to granica, throtling się zaczyna wcześniej. Zapodaj sobie to occt i zobacz od jakiej temp Ci zaczyna zbijać zegary.

Czyli genralnie im mniejsza temperature uzyskam tym laptop bedzie lepiej smigal. Ech sadzilem ze taki laptop jest lepiej dostosowany do takich rzeczy. Aktualnie zszedlem z napieciem o 145, dalej nie moge i w grach nie przekracza 90. Myślę w jaki sposób zbić jeszcze te temperature, jakieś rady? Co najlepsze, w occt zbija rzeczywiscie zegary do tych 2.7ghz ale wlaczajac gre czy uzyskujac w inny sposob wysoka temperature procesor nie zbija tak zegarow. majac 88 stopni mam 3.7ghz załóżmy.

Edytowane przez DbFaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OCCT kończy Ci się szybciej niż w grach short turbo boost z wyższym limitem mocy. Oprócz throttlingu temperaturowego w Nitro 5 występuje throttling związany z PL.

 

Można to zmienić przez aplikację throttlestop i edycję rejestru power limitu. W tym samym programie możesz skorzystać z undervoltingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OCCT kończy Ci się szybciej niż w grach short turbo boost z wyższym limitem mocy. Oprócz throttlingu temperaturowego w Nitro 5 występuje throttling związany z PL.

 

Można to zmienić przez aplikację throttlestop i edycję rejestru power limitu. W tym samym programie możesz skorzystać z undervoltingu.

Właśnie tym programem zrobiłem undervolting. Czy mógłbyś podeslac jakaś instrukcje poradnik jak zwiększyć ten power limit? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawiłem w ten sposób c408a33c331fb.png Najpierw sprawdzilem maksymalny pobór mocy podczas testu Throtlem, wyszlo 55w z groszem stąd ta wartosć, power limit ustawilem najwieksza wartosc jaka moglem. Tym sposobem podczas occt udalo mi sie dobic stabilne 3.3ghz i nie spada niżej. To już coś ale nie ukrywam że chcialbym wiecej i pytanie czy da sie cos z tym jeszcze zrobic?

Edit: dodam że procesor ma taktowanie 3.45 ale gdy osiagnie 80 stopni to spada do 3.25/30 i tak sie utrzymuje. Chcialbym chociaż te 3.45 mieć stałe.

Edytowane przez DbFaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rzeczywiście poczułeś spadek temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam problemy z temperaturami w nitro 5. O ile ta podkładka jest w stanie zbić temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko, czy wymiana pasty termoprzewodzacej pomoże w jakimś wiekszym stopniu? mimo obnizonych napiec o 140 i wentylatorach na maksa temperatura dobija do 90 gdzie niedawno tak nie bylo, cos się popsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżam temat ponieważ mam problem. Dokupiłem pamiec ram do laptopa, aktualnie mam 8gb 2666, dokupilem 16gb 2666 lecz ram dziala w dual channel w czestotliwosci 2400 tylko :/ gdy wloze kazda z osobna kosc dziala na maksymalnych czestotliwosciach. Dodam ze ram jednak różni się od tego co byl w srodku, ma inne timingi, napiecia te same. Czy jest jakas mozliwosc ustawienia ich na maksymalne obroty? z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...