Skocz do zawartości
eciepecie

Czy jest sens inwestować w RTX 2060 super

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,moja specyfikacja to:

 

RTX 2060 Palit OC

I7 6700k nie kręcony (nie mam możliwości na tej płycie)

 

Acer 144hz

Ram 2400 16 gb

 

Biorąc pod uwagę sprzedaż RTX za około 1300 zł czy jest sens dołożyć i kupić nowego RTX 2060 super?

 

Głównie dla pamięci vram, bo np w takim Shadow Tomb Raider 6 gb vram to mało chcac grać na ultra.

 

Ja wiem że procek 4 rdzenie i ramy 2400, ale może oko się zadowoli dokładając to2 gb vram? ��

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladka to jakies 500 zl lekko po sprzedazy za 1300 tego RTX. Super jest na poziomie RTX 2070 i jest wydajniejszy od zwyklej 2060 w shadow of the tomb raider o jakies moze maks 10 fps

 

Obniz jakos tekstury jesli te 6GB to malo i mozesz jakies tam opcje zmniejszyc a roznice w wygladzie dosc subtelne. No chyba ze cie boli fakt ze nie masz ustawien ultra nawet jesli one niewiele wnosza do wygladu gry a zabieraja fps

 

Z jakiego AA korzystasz? Polecam TAA lub SMAA T2x. Kategorycznie wystrzegaj sie SSAA x4 ktore robi sieke z karty i obniza fps o polowe a guzik daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladka to jakies 500 zl lekko po sprzedazy za 1300 tego RTX. Super jest na poziomie RTX 2070 i jest wydajniejszy od zwyklej 2060 w shadow of the tomb raider o jakies moze maks 10 fps

 

Obniz jakos tekstury jesli te 6GB to malo i mozesz jakies tam opcje zmniejszyc a roznice w wygladzie dosc subtelne. No chyba ze cie boli fakt ze nie masz ustawien ultra nawet jesli one niewiele wnosza do wygladu gry a zabieraja fps

 

Z jakiego AA korzystasz? Polecam TAA lub SMAA T2x. Kategorycznie wystrzegaj sie SSAA x4 ktore robi sieke z karty i obniza fps o polowe a guzik daje

 

Używam tych dwóch pierwszych. Na allegro widziałem rtx 2060 super za 1700, więc 400 zl to już nie 500, a 8 GB vram to na ultra się przyda patrząc przyszłościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 2060s proponowalbym 2070s, wiekszy skok wydajnosciowy.

Miedzy 2060 a 2060s nie ma az takiej duzej roznicy. Predzej karcie braknie mocy niz zapchasz jej vram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 2060s proponowalbym 2070s, wiekszy skok wydajnosciowy.

Miedzy 2060 a 2060s nie ma az takiej duzej roznicy. Predzej karcie braknie mocy niz zapchasz jej vram

 

 

Niestety to już duży skok finansowy jak dla mnie, 400, zł jestem jeszcze wstanie dołożyć do 8 GB vram, oczywiście zakładając że sprzedam rocznego RTX 2060 za 1300zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak 2 sensu :E Za jakieś pół roku nowe karty, znów będziesz sprzedawał to co kupisz teraz? Jakby to było za półtorej-rok minimum, to może miałoby to sens.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6GB poki co starcza do kazdej gry o ile nie dowalisz najwyzszej jakosci tekstur czy tekstur 4k

 

Miedzy 2060 a 2060S jest naprawde mala roznica wydajnosci.

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6GB poki co starcza do kazdej gry o ile nie dowalisz najwyzszej jakosci tekstur czy tekstur 4k

 

Miedzy 2060 a 2060S jest naprawde mala roznica wydajnosci.

6 gb vram a 8 to mała różnica? ?

 

to kup uzywke GTX 1080. Bedzie prawie to samo tez 8GB VRAM i nie bedziesz musial nic dokladac

 

Hmmm nawet nowo mozna kupic za 1600 zl

 

https://allegro.pl/oferta/grafika-zotac-gtx1080-extreme-8gb-new-sklep-8967842303

 

Właśnie nie chce gtx, tylko kartę z RT, używki tym bardziej nie wchodzą w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

2060 na 2070s, na 2060s niewarto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a może lepiej kupić dysk ssd zamiast dokładania do RTX 2060 s, sprzedając RTX 2060? Gry chodziły by szybciej czy tylko by się szybciej ładowały.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno szybciej by się ładowały, czasem dołożenie SSD pomaga usunąć stuttering spowodowany doczytywaniem danych z dysku, lecz dużo zależy od tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ssd to koniecznie. Płyta z odblokowanym OC też by dużo dała, jeśli masz pamięci które by zrobiły z 3000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w lepszy procek i szybkie ramy, te 2400Mhz to jest padaczka a procesor stock na dokladke robi swoje. Obecna karta sie juz marnuje wiec pakowanie sie w szybsza jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w lepszy procek i szybkie ramy, te 2400Mhz to jest padaczka a procesor stock na dokladke robi swoje. Obecna karta sie juz marnuje wiec pakowanie sie w szybsza jest bez sensu.

 

 

Nie mam aż tyle kasy, mój procek wyciągnie tylko ram 2400 max, musiałbym całkiem inna też płytę włożyć do podkręcania proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie w tej chwili zrobiłem taki mały test

Jaka gra zużywa ile Vram i oto wyniki zaraz po wczytaniu poziomu :

Wszystkie testy w rozdzielczości 1920x1200 ale z ustawieniami graficznymi na MAX/ULTRA/UBER, jeśli się dało to RT Włączone.

 

Gry:

Control: 5092 MB Vram oraz 3811 MB RAM

Detroit Become Human: 5000 MB Vram i 3300 MB RAM

Wolfenstein Young Blood: 9049 MB Vram i 3900 MB RAM

The Division: 4600 MB Vram i 4200 MB RAM

Overwatch: 2400 MB Vram i 2000 MB RAM

 

 

Jak widać tylko Wolfenstein Young Blood wychyla się ostro przed szereg.

Ciekaw jestem czy 6GB Vram na karcie powodowałoby mniej płynną grę ...

 

 

EDIT:

I taka ciekawostka:

Gra uruchomiona w 4K detale wszystkie na maximum:

Resident Evil 2 Biochazad REMAKE: 10489 MB Vram i 6590 MB RAM ....

Ciekawe jak poradzi z tym sobie karta z 6GB na pokładzie ...

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aż tyle kasy, mój procek wyciągnie tylko ram 2400 max, musiałbym całkiem inna też płytę włożyć do podkręcania proca

To zbieraj na wymiane i pod koniec roku uzbierasz na Zen3 bo pchanie sie w mocniejsza karte dotego co masz to nie jest dobry pomysl... W 1080p nie ma szans zeby zabraklo ci vram na gpu. Przy wlaczonym RT wystarczy zjechac z Ultra na Wysokie i vram tez nie braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając w CoD WW2 na 1660 6gb zapełnionej na max nie zaobserwowałem spadkow fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6GB naprawde jest ok wystarczy czasem tekstuty z ultra na wysokie obnizyc i tyle. Gdybysmy rozwazali zmiane GTX 1060 3GB na cos innego to wtedy rzeczywiscie pamiec zabija wydajnosc tej karty ale przy RTX 2060 nie ma co zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 8 GB vram to na ultra się przyda patrząc przyszłościowo?

 

Bez sensu, RTX2060 i RTX2070S to jedyne dwa sensownie wycenione RTXy.

"Przyszłościowo" to kupisz RTX3000 a nie vram ;) Lepiej wrzuć to w cpu&ram (o ile w tym co grasz czuć spadki min. fps) a jak nie masz SSD to ja nie wiem nad czym się zastanawiasz, SSD to najważniejszy upgrade.

 

Gra uruchomiona w 4K detale wszystkie na maximum:

Resident Evil 2 Biochazad REMAKE: 10489 MB Vram i 6590 MB RAM ....

Ciekawe jak poradzi z tym sobie karta z 6GB na pokładzie ...

 

I nie przyszło Ci do głowy jak bezsensowne są to rozważania? Jeśli nie to wyobraź sobie kartę pokroju RTX2060 z 1TB vramu i w wyobraźni włącz sobie licznik fps w "4K detale wszystkie na maximum" ;)

 

vramu jest wystarczająco dużo w każdym segmencie, jego braki można pokazać tylko w takich oderwanych od rzeczywistości przykładach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, RTX2060 i RTX2070S to jedyne dwa sensownie wycenione RTXy.

"Przyszłościowo" to kupisz RTX3000 a nie vram ;) Lepiej wrzuć to w cpu&ram (o ile w tym co grasz czuć spadki min. fps) a jak nie masz SSD to ja nie wiem nad czym się zastanawiasz, SSD to najważniejszy upgrade.

 

 

 

I nie przyszło Ci do głowy jak bezsensowne są to rozważania? Jeśli nie to wyobraź sobie kartę pokroju RTX2060 z 1TB vramu i w wyobraźni włącz sobie licznik fps w "4K detale wszystkie na maximum" ;)

 

vramu jest wystarczająco dużo w każdym segmencie, jego braki można pokazać tylko w takich oderwanych od rzeczywistości przykładach

 

Kontynuując temat to zdecydowałem sie na zakup dysku ssd pod gry, goodram 512 gb bedzie chyba dobrym wyborem , no nie?

 

Myslałem na ssd m2 ale slot mam pod karta graficzną i będzie dodatkowo grzało pakę :)

 

Fajnie że będą się szybciej wczytywały tekstury, rozumiem że to w czasie gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat to zdecydowałem sie na zakup dysku ssd pod gry, goodram 512 gb bedzie chyba dobrym wyborem , no nie?

 

Myslałem na ssd m2 ale slot mam pod karta graficzną i będzie dodatkowo grzało pakę :)

 

Fajnie że będą się szybciej wczytywały tekstury, rozumiem że to w czasie gry ?

 

SSD karty nie ugotuje ;) Bierz m2 bo ceny w zasadzie podobne

 

Wzrośnie komfort w działaniu całego systemu i wczytywania gier, do tego ssd nie hałasuje ;) Wspaniały był to moment kiedy wymieniałem HDD na SSD :red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Czasy Win9x na HDD i biala goraczka przy instalowaniu wszystkiego godzinami. Ile to sie wtedy sam system instalowalo? Chyba kolo godziny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana bez sensu - dużo więcej zyskasz jak zmienisz płytę i podkręcisz ramy i cpu

a na ssd to już dawno powinieneś przejść, nawet przeglądanie netu na ssd jest o wiele szybsze i przyjemniejsze, a gry takie jak bf czy wot to nie wyobrażam sobie wczytywania map obecnie na hdd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo więcej zyskasz jak zmienisz płytę i podkręcisz ramy i cpu

Mylisz się. i7 6700k to w dalszym ciągu bardzo dobry procesor, który po oc w wielu grach potrafi iść łeb w łeb nawet z R5 3600. Zmiana platformy w jego przypadku to wyrzucenie kasy w błoto.

Przesiadka z RTX2060 na RTX2060S również jest wyrzucaniem kasy w błoto bo różnica wydajności po między tymi kartami zamyka się w ~12% przy podobnym taktowaniu a co do vram jako posiadacz RTX2060 po za BF5 multi z włączonym DXR nie zauważyłem by w jakiejkolwiek grze brakowało pamięci vram. Oczywiście mowa jest o najwyższych detalach i rozgrywce w 1920x1080.

Jak ktoś celuje w wyższą rozdzielczość np. 1440p to ani 2060 ani 2060S zbytnio się nie nadają z uwagi na wydajność. Do tej rozdzielczości najlepiej wrzucić 2070S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...