Skocz do zawartości
Zuchukox1

85 cali telewizor do 10 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ojciec chcę zakupić telewizor, jako, że jest miłośnikiem tych większych telewizorów to poluje na telewizory około 80 calowe, których już dosyć sporo na rynku i tu mam prośbę, który byście polecili, jakiej marki i model oraz dlaczego? z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 10tyś to chyba tylko LG jest godny polecenia przy 85 calach. 75 cali od LG można już kupić za 4000zł. Róznica w cenie nie warta 10 cali.

Pytanie, czy twój ojciec widział kiedyś na ścianie w domu takiego kolosa jak 85 cali? Patrzenie nawet z 6 metrów to dziwne odczucie przy codziennym oglądaniu TV. Chyba, że do seriali i filmów to jeszcze jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Za te kase to lepiej projektor z wyzszej polki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Taki olbrzym... nie lepiej kupic cos okolo 50 cali i przysunac kanape blizej? :P z 3x taniej to wyjdzie. No chyba ze to ma byc jakies male kino... To wtedy zazdroszcze takiego pomieszczenia w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie 85 cali? To chyba faktycznie tylko od LG pozostaje. Wśród 75 jest o wiele większy wybór i można rozpatrzyć np. Philipsa 75PUS7354.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poniżej 10tyś to chyba tylko LG jest godny polecenia przy 85 calach. 75 cali od LG można już kupić za 4000zł. Róznica w cenie nie warta 10 cali.

Pytanie, czy twój ojciec widział kiedyś na ścianie w domu takiego kolosa jak 85 cali? Patrzenie nawet z 6 metrów to dziwne odczucie przy codziennym oglądaniu TV. Chyba, że do seriali i filmów to jeszcze jest ok.

Wbrew pozorom mój ojciec to nie jest taki typowy Janusz co chce sobie walnąć telewizor wielkości swojej ściany w sypialni i oglądać go z 2 metrów. Chce go podłączyć w dosyć dużym salonie(około 90m2), w odległości bodajże 7m chociaż pewności nie mam, aktualnie posiada 64 calowy telewizor, który jest już dosyć stary, kupowany w 2011 roku, nie posiada większości funkcji jak yt, netflix itd. jakość też nie powala. Szczerze mówiąc patrzeć na ścianie której wisi to wydaje się wręcz dosyć mały i śmiało można było by powiesić coś większego, kiedyś nawet robił przymiarki i taki 85 calowy i przy porównaniu odległości od kanapy oraz ściany na której będzie zawieszony to wcale nie wydawał się być aż takim kolosem.

Dobra a czemu tylko LG, a inne nie wchodzą w grę? Jak Samsung czy Sony i jakiś konkretny model masz na myśli?

 

Za te kase to lepiej projektor z wyzszej polki.

Ojciec fanem projektów nie jest, też rozważał, nie podoba mu się to, że jest to zależna kwestia od zaciemnienia pokoju, telewizor będzie wisiał w salonie gdzie jest jakieś 7 okien w tym jedno bardzo duże, po za tym z tego co ja wiem to jakościowo projektory zazwyczaj są dosyć widocznie gorsze? Chyba, że się mylę i masz jakieś godne polecenia:)

 

Taki olbrzym... nie lepiej kupic cos okolo 50 cali i przysunac kanape blizej? :P z 3x taniej to wyjdzie. No chyba ze to ma byc jakies male kino... To wtedy zazdroszcze takiego pomieszczenia w domu.

No dokładnie jak pisałem wyżej, ma to być coś w rodzaju małego kina w dosyć sporym pomieszczeniu, telewizory wielkości 50 cali nie wchodzą w grę gdyż ojciec posiada już 64 calowy i uważa, że jest za mały, oprócz tego brakuje już nim paru przydatnych funkcji.

 

Koniecznie 85 cali? To chyba faktycznie tylko od LG pozostaje. Wśród 75 jest o wiele większy wybór i można rozpatrzyć np. Philipsa 75PUS7354.

Według jego zaleceń 80 cali w górę mam poszukiwać, jak sam powiedział, nie opłaca mu się kupować mniejszego niż 80 bo już aktualnie posiada 64.

Edytowane przez Zuchukox1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chce go podłączyć w dosyć dużym salonie(około 90m2), w odległości bodajże 7m chociaż pewności nie mam, aktualnie posiada 64 calowy telewizor, który jest już dosyć stary, kupowany w 2011 roku, nie posiada większości funkcji jak yt, netflix itd. jakość też nie powala. Szczerze mówiąc patrzeć na ścianie której wisi to wydaje się wręcz dosyć mały i śmiało można było by powiesić coś większego, kiedyś nawet robił przymiarki i taki 85 calowy i przy porównaniu odległości od kanapy oraz ściany na której będzie zawieszony to wcale nie wydawał się być aż takim kolosem. (...)

Według jego zaleceń 80 cali w górę mam poszukiwać, jak sam powiedział, nie opłaca mu się kupować mniejszego niż 80 bo już aktualnie posiada 64.

w moim skromnym salonie w odległości niecałych 5m wisi ekran 92 cale i jakoś nie wydaje się być za duży a wręcz zaczynam się zastanawiać na przeniesieniem projektora dalej od ściany aby otrzymać obraz na ok 110-115" tak więc nie wiem czy 85" i tak duuuży salon to odpowiedni wybór...hmmm... :P

 

a może pół na pół? duży 75" tv i reszta na projektor do oglądania wieczorami? :D

Edytowane przez przemekkwiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam obecnie 120 cali z projektora z 4-5 metrow, uwazam ze jest optymalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam obecnie 120 cali z projektora z 4-5 metrow, uwazam ze jest optymalnie :)

 

Jaki czas pracy lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecej jak 100h, ma moze pol roku, ogladam filmy czasem seriale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...