Skocz do zawartości
strusiek07

Nierówne podświetlenie matrycy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przyszedł mi dzisiaj nowy laptop z xkomu, Acer Nitro 5 w tej specyfikacji LINK przy pierwszym odpaleniu zobaczyłem, że matryca jest nierównomiernie podświetlona. O ile na jasnym ekranie nic nie widać o tyle przy ciemniejszym obrazie już tak. To normalne czy mogę to reklamować?

Chodzi mi o podświetlenie w okolicach kamery.

FOTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Normalka. Odeslij go, bo masz 14 dni na zwrot bez podania powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do xkomu, zaproponowali mi odesłanie tej sztuki i odeślą mi identyczny nowy na wymianę. Mogą się później jakoś wyprzeć i odesłać mi jeszcze raz ten sam i powiedzieć, że to nie jest wada? Nie chciałbym iść w stronę zwrotu gotówki z powodu tego, że brałem go częściowo na raty i trochę czasu będzie mnie kosztowało odkręcenie tego w banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zamienią Ci go na inny. Raczej nic nie będą kręcili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przyszedł mi dzisiaj nowy laptop z xkomu, Acer Nitro 5 w tej specyfikacji LINK przy pierwszym odpaleniu zobaczyłem, że matryca jest nierównomiernie podświetlona. O ile na jasnym ekranie nic nie widać o tyle przy ciemniejszym obrazie już tak. To normalne czy mogę to reklamować?

Chodzi mi o podświetlenie w okolicach kamery.

FOTO

Twój cień jest na matrycy, więc niezbyt widać problem. Możesz losować następny. Wszystko zależy czy to Ci przeszkadza w normalnym użytkowaniu. Zawsze możesz trafić na lepszy ale też na gorszy. Niestety nierównomierne podświetlenie matryc to norma w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dzisiaj mi przyszedł nowy i jest jeszcze gorzej... Myślicie że jest sens próbować 3 raz? Czy po prostu poprosić o zwrot kasy i próbować szczęście w innym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i właśnie dzisiaj mi przyszedł nowy i jest jeszcze gorzej... Myślicie że jest sens próbować 3 raz? Czy po prostu poprosić o zwrot kasy i próbować szczęście w innym sklepie?

Ale co da ci inny sklep?

To jest po prostu los. Dosłownie los. Raz dokręcą w fabryce ramkę za mocno, a innym razem nie.

Inna sprawa, że BLB może się poprawić po wygrzaniu matrycy. Wygrzanie, czyli po prostu korzystaj z laptopa, jak chcesz przyspieszyć proces możesz zostawić włączonego laptopa z ekranem na białym tle i maksymalną jasnością.

W zasadzie możesz to sam naprawić, o ile nie masz dwóch lewych rąk. Po prostu zdejmij ramkę i poświęć trochę czasu na dopasowanie ramki (najlepiej zastosować jakieś dystanse, typu kartka ugnieciona kartka papieru).

Dosłownie to samo jest w monitorach czy telewizorach za grube pieniądze.

Takie niestety mamy czasy :kwasny:

 

Ogólnie to nie jest znacząca wada, wątpię abyś mógł to reklamować rękojmią. Sklep po prostu idzie ci na rękę.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie rozwiązałeś swój problem z laptopem ponieważ mam dokładnie taki sam problem jak ty i zamówiłem drugiego NITRO 5 i przyszedł z większym defektem podświetlenia oraz ma badpixel i teraz nie wiem co robić. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie rozwiązałeś swój problem z laptopem ponieważ mam dokładnie taki sam problem jak ty i zamówiłem drugiego NITRO 5 i przyszedł z większym defektem podświetlenia oraz ma badpixel i teraz nie wiem co robić. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

 

Jedyna rada to dopłać trochę kasy i weź hp pawilon z gtx 1660ti albo asusa

 

Nitro po prostu ma matryce która pozostawia sporo do życzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...