Skocz do zawartości
farbostarter

Asrock 990fx extreme6 przegrzewa się

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta jak w tytule. Płyta od tyłu jest bardzo gorąca. Dotykając płyty za procesorem jest ciepła. Idąc dalej z tyłu, między tyłem procesora a sekcją zasilania jest bardzo gorąco, parzy. Pod mosfetami gorąco. Zmieniłem termopady mosfetów i teraz tak samo gorący jest radiator. Zastanawia mnie dlaczego między prockiem a sekcją jest tak gorąco. Przez to amd fx 8120 ma w spoczynku temperature 45 na chłodzeniu scythe ninja 3 a dioda cpu 24. Pod obciążeniem temperatura socketu idzie ponad 70 stopni a diody 55. Gdy pracuje na "wolnych obrotach" i wyłączę wentylatory w speedfan, temperatura rośnie o 2 stopnie więc wydaje mi się że procek jest zimny tylko płyta nagrzewa czujnik. Miał tak ktoś? Chłodzenie cpu ma ciepłe rurki i żeberka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tej płyty w swoich rękach.

Według mnie to normalne,że jak bardzo obciążysz procesor,to ci wszystko grzeje,nawet na laminacie płyty nieważne czy pod VRM czy pod socketem. Gorzej jak takie coś dzieje się w spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tej płyty w swoich rękach.

Według mnie to normalne,że jak bardzo obciążysz procesor,to ci wszystko grzeje,nawet na laminacie płyty nieważne czy pod VRM czy pod socketem. Gorzej jak takie coś dzieje się w spoczynku.

No właśnie że w spoczynku też jest gorąco. Płyta obsługuje niby 220W, procesor ma 125W. Jest delikatnie podkręcony i napięcie jest trochę wyższe niż fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...