Skocz do zawartości
AdrianC4

Router do Neostrady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktualnie posiadam router Linksys WAG200G który ma już 12-14 lat i jestem z niego zadowolony,jedyne do czego mogę się przyczepić to zasięg wifi bo gdyby był o 2-3m większy to byłby dla mnie idealny (Ale to szczegół).

Tylko ostatnio czasami rozłącza się sygnał wi-fi a potem sam łączy chociaż na kablu cały czas trzyma połączenie.Ze dwa razy w miesiącu sam się wyłączy całkowicie (Nie świecą się diody)i muszę wtedy od nowa podłączyć go do prądu.Mam Neostradę 20mb/s i naprawdę tyle jest chociaż często spada do 17mb/s.Do routera jest podłączony PC przy pomocy kabla,z WI-Fi korzysta laptop,czasem smartfon i może kiedyś dojdzie telewizor z internetem.

Jaki router powinienem kupić do 200 zł?

Podoba mi się Netgear D1500 bo w internecie piszą że ma chipset Broadcom który dobrze sobie radzi nawet na słabych liniach,ma dwie anteny to pod tym względem na pewno nie będzie gorszy od mojego Linksysa.

 

https://www.ceneo.pl/31862549

 

W tej cenie jest jeszcze jakiś TP-Link ale słyszałem że są awaryjne i jest jeszcze taki Asus.

Ale skoro teraz wystarcza mi jedna antena to chyba nie ma sensu dopłacać do 3 a pasmo 5GHZ jest mi niepotrzebne jak mieszkam na wsi?

 

https://www.ceneo.pl/62880965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie moge polecic TP Link WR841N, korzystam z niego przeszło 4 lata przy necie 30mb, działa bez zarzutu, Wifi również zasięg bardzo dobry PC podłączony po kablu, do tego jeszcze po wifi jest podlaczony laptop, 2 smartfony, TV i konsola i nie ma zadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie moge polecic TP Link WR841N,

Tja, szczególnie bezpośrednio do Neostrady...

Gdyby nie to że WAG200G potrafi się wyłączyć zaproponowałbym przestawienie go w tryb bridge i zakupienie routera xDSL, np. Archer C6 czy używany Netgear R6220.

Sprobuj z tym Netgear D1500 ale nie miałem z nim do czynienia. Mój WAG200G od dawna leży gdzieś w pudłach odkąd jest VDSL (ale i tak ma jakiś problem z firmwarem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 100 zł jest ten Netgear to nie widzę sensu w kombinowaniu z dwoma urządzeniami i trybem bridge.

Teraz poczytałem o VDSL który ma ten Asus ale nie mam pojęcia czy w ciągu kilku lat pojawi się u mnie taka oferta żeby warto było dopłacać te 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie VDSL to dostaniesz FunBoxa2 więc nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internecie piszą że VDSL jest jeszcze droższy niż światłowody to u mnie na wsi pewnie jeszcze długo tego nie wprowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kup to co teraz jest potrzebne, bo kupowanie na zapas nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internecie piszą że VDSL jest jeszcze droższy niż światłowody to u mnie na wsi pewnie jeszcze długo tego nie wprowadzą.

VDSL to usługa świadczona na tych samych kablach miedziowych co Neo tylko centrala musi mieć karty VDSL. Dopytaj u operatora bo może masz możliwość migracji na VDSL a nawet o tym nie wiesz, bardzo często teraz karty VDSL są teraz przenoszone (za VDSL wchodzi światłowód) z miast na centrale w mniejszych miejscowościach.

 

Dodatkowo do Orange można pisać aby doposażyli (jak jeszcze nie ma) centrale w karty VDSL to wtedy zwalniany sprzęt idzie w pierwszej kolejności tam gdzie było takie zgłoszenie doposażenia. Tu masz procedurkę jak wnioskować:

https://www.orange.pl/fid,4002278347,id,3577800017,title,szansa-na-vdsl-,forumthread.html?pageNo=1post-3579400015

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku mówili że nie ma u mnie możliwości szybszego neta niż 20mb/s.Teraz sprawdziłem na ich stronie i też podają że nie ma możliwości w mojej miejscowości.

Jeszcze myślę o antenach bo gdzieś słyszałem że od ilości anten nie zależy zasięg tylko prędkość,może być tak że na tym Netgearze będę miał gorszy zasięg wi-fi niż na Linksysie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślę o antenach bo gdzieś słyszałem że od ilości anten nie zależy zasięg tylko prędkość,może być tak że na tym Netgearze będę miał gorszy zasięg wi-fi niż na Linksysie?

I tak i nie. WAG200G ma tylko jedną antenę, ale pracuje w starym standardzie 802.11g, max prędkość połączenia do 54Mbps. Nowszy sprzęt z nowszym standardem 802.11n i jedną anteną będzie miał max prędkość połączenia do 150Mbps, ale już router z dwoma antenami w tym samym standardzie będzie miał max prędkość połączenia do 300Mbps. Przy Neostradzie do 20Mbps ten WAG200G zapewniał 100% wykorzystanie łącza (max prędkość połączenia do 54Mbps, ale realna prędkość to około 24Mbps).

 

Co do zasięgu, to będzie podobnie, bo fale radiowe bedę takie same. Chcesz zwiększyć obszar pokrycia sygnałem WiFi to dodajesz kolejny Access point.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Netgeara D1500 i jestem zadowolony.Konfiguracja jest bardzo prosta,wystarczyło wpisać login i hasło Neostrady a wszystko ustawiło się samo.

Zasięg i siła sygnału jest taka sama jak w Linksysie ale prędkości na Wi-fi są wyższe tylko trzeba odpowiednio ustawić router w sensie musi stać przodem do pomieszczenia do którego jest najtrudniej przesłać sygnał.W Linksysie było bez znaczenia jak się go postawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...