Skocz do zawartości
kamisl182

Coś konkretne a nie za drogie

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zmienić płytę procek i grafikę.

Mam ddr3 1666mhz

ZASILACZ chieftec 500W

DYSK na sata

Chce zmienić mojego phenoma na coś nowszego dlatego proszę o jakąś poradę co mogę kupić aby sobie pograc chociaż w far cry 4 na wysokich w sobotni wieczór chodzi mi o płytę główną procesor i grafike dobrze żeby plyta była na ddr3 bo mam akurat takie pamięci.

Zapraszam do dyskusji :)

Budżet powiedzmy że do 500zl na s ta rt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczekujesz porady co kupić, czy konkretnych ofert sprzedaży? W tym drugim przypadku zły dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spora szansa że znajdziesz w cenie około 300zł procesor z płytą główną,mam na myśli platforma intela s1155,dobre procesory jak na swój wiek.Co do grafiki to w cenie około 200zł znajdziesz może gtx 660/760/670,bądź hd7850/7870 no coś takiego myślę.Oczywiście wszystko kwestia szczęścia,bowiem często znajdziesz dobrą okazję w dobrej cenie,także obserwuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wywalić moją mobo na am3 i włożyć coś szybszego tzn coś nowszego w cenie do 500 zł na DDR3 ja bym stawiał na amd jest tańszy a ja nie jestem jakimś mega gamerem. Gram w rozdziale 1600x900. To wybiorę jakiegoś gtx lub coś z serii hd7000 a jakie mobo i procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem polecić i5 3470 za 100zł, ale jak widzę teraz 150zł za jakieś w miarę dobre płyty na 1155 to aż mi wstyd to polecać - za tyle to ja widzę płytę Gigabyte b450 ds3h na am4!

 

Według mnie sprzedaj te ramy i wchodź w ddr4.

Ryzen 1200 za 150zł

Płyta jak wyżej za 150zł

Sprzedajesz ramy dokładasz ze 40zł i masz ddr4

Grafę w zależności ile zostanie jakąś dobierzesz, na Gtx660 może starczy.

 

Sprzęt nowszy, do rozbudowy, później można dołożyć 200zł i zmienić proca na R5 1600 z 6 rdzeni i 12 wątków, tak samo i grafę lepszą, więcej ramu, ssd i co tam kto chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tutaj zwykła i5-2400 i płyta na h61 wystarczy,cenowo <300zł za zestawik,ten procesor mocowo da radę nawet z gtx 1050ti by jakoś poradził sobie,to wcale nie są aż takie złe procesory.Skoro masz pamięci ddr3 to możesz je wykorzystać.

Oczywiście Ryzen to świetny pomysł pod warunkiem że chcesz potem rozbudowywać PC,jeśli chcesz tylko na krótki moment to nie ma większego sensu.

No tak ceny niektórych,używanych,starych części chwyta za serce,jak się na to patrzy,ale cóż..

Nie wywalaj,sprzedaj jeśli są sprawne,zawsze trochę grosza wpadnie,wtedy mógłbyś na AM4/Ryzen postawić,tylko kwestia co zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odpowiedź popatrzę na alledrogo. Myślę że ktoś łyknie moja płytkę z phenomem za 100-150 zł :) komputer raczej na dłużej pisałem chce żeby był trochę wydajniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak komputer na dłużej to dobrym wyborem byłoby spojrzenie na platformę Ryzen,wyżej post.Ewentualnie tanim kosztem nabyć procesor z płytą na s1155 i potem sprzedać.Rób jak chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odpowiedź popatrzę na alledrogo. Myślę że ktoś łyknie moja płytkę z phenomem za 100-150 zł :) komputer raczej na dłużej pisałem chce żeby był trochę wydajniejszy :)

Jakby co będę miał na sprzedaż i5 3470, płyta jakaś OEM (chipset Q77), 12 Gb RAM wszystko za jakieś 250zł. Tylko muszą mi przyjść zamówione części. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...