Skocz do zawartości
KciuQ

Laptop za 5000. Do grania i na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje laptopa za około 5000 zł. W związku z tym chciałbym prosić o wyrażenie swojej opinii, co warto aktualnie kupić.

 

Znalazłem póki co takie opcje:

1.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-tuf-fx505dv-al014t-ryzen-7-3750h-16g-512ssd-rtx2060-6-15-6-w10-blk

 

Nie jestem jednak przekonany do tego procesora AMD

 

2.

https://www.x-kom.pl/p/496139-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-16gb-512-win10-gtx1660ti-ips.html

 

Spotkałem się z opinią, że seria nitro 5 jest nie warta swojej ceny (?)

 

3.

https://www.x-kom.pl/p/532289-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-16gb-512-win10x-rtx2060.html

 

500 zł ponad ustalony budżet, ale może warto? Co myślicie o Lenovo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebujesz długich czasów pracy na akumulatorze, czy raczej ma to mniejsze znaczenie i te 3-4h na baterii w zupełności wystarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności wystarczą. Najważniejsza jest jego wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie warto mieć już szybszą matrycę (120/144Hz)- jeżeli ma to być 15", to może warto rozważyć:

HP OMEN 15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz 5149zł

Nie ma tu co prawda procesora i7, ale i5 też da radę, a przy tym będzie stabilniejszy jeżeli chodzi o taktowanie, a i temperatury powinny być lepsze niż w przypadku procesora sześciordzeniowego. HP Omen jest dosyć dobrze wykonany, a do tego całkiem nieźle wyposażony- prócz RTX'a 2060 jest tu też 16GB pamięci oraz 2 dyski. Chłodzenie nie jest złe, ale pod obciążeniem laptopa może być głośny- co w przypadku laptopów 15-sto calowych nie powinno jakoś specjalnie dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy laptop ma być z systemem w cenie ? Na uczelniach na kierunkach najczęściej informatycznych ale nie tylko dostaje się Windowsa z uczelni - wtedy mocno można obniżyć cenę za laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie warto mieć już szybszą matrycę (120/144Hz)- jeżeli ma to być 15", to może warto rozważyć:

HP OMEN 15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz 5149zł

Nie ma tu co prawda procesora i7, ale i5 też da radę, a przy tym będzie stabilniejszy jeżeli chodzi o taktowanie, a i temperatury powinny być lepsze niż w przypadku procesora sześciordzeniowego. HP Omen jest dosyć dobrze wykonany, a do tego całkiem nieźle wyposażony- prócz RTX'a 2060 jest tu też 16GB pamięci oraz 2 dyski. Chłodzenie nie jest złe, ale pod obciążeniem laptopa może być głośny- co w przypadku laptopów 15-sto calowych nie powinno jakoś specjalnie dziwić.

szczerze odradzam tego laptopa, miałem i po 2 dniach oddałem. Stałe pow. 94C CPU w grze i niesamowity hałas. ALe może przeczulony jestem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze odradzam tego laptopa, miałem i po 2 dniach oddałem. Stałe pow. 94C CPU w grze i niesamowity hałas. ALe może przeczulony jestem....

 

sorki za to co napiszę ale o ile z temperaturami to masz racje o tyle jeśli chodzi o hałas to chrzanisz. Mam tego laptopa miesiąc mam zastrzeżenia do temperatur gdzie w r2d2 czy batliefield dochodzi do 98 stopni ale NIGDY nie występował throttling.

Miałem chwilę załamania i chciałem sprzedać go aby kupić z większą matrycą (17) i mocniejszym procesorem

Trzeba przyznać że koledzy na forum skutecznie wybili mi z głowy sprzedaż tego laptopa

 

Nie wiem ale może trafiłeś na sztukę która faktycznie hałasowała

 

Nasuwa mi się jedno stwierdzenie. Chcesz mieć zupełną ciszę to licz się z tym że będzie występował throtting.

Bulonraj przecież u Ciebie taktowanie spada do 3,2 (w nitro do 2,5) ale masz... ciszę. Nie jest to atak na Ciebie po prostu nie zgadzam się ze wszystkimi Twoimi opiniami na temat tego modelu

Tak się składa że u mnie przy obróbce video taktowanie zegara ma ogromne znaczenie

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kusi mnie ten z opcji 4 MSI. Co o nim myślicie? Może ktoś go ma/miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że omen ma najlepszy stosunek wydajności do ceny.Poszukaj Omena na i5 9 gen z 1660ti. Mam wrażenie że to będzie najlepszy wybór. Strix będzie drogi a msi będzie miało słabą matryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze chłodzenie od 15 calowej oferuje wersja 17 calowa OMENa, nadal w budżecie:

HP OMEN 17 i5-9300H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5149 zł z voucherem - 4499 zł

 

Link do regulaminu promocji HP - organizujesz numer seryjny laptopa HP po gwarancji ( nie musisz go mieć fizycznie), dzwonisz, dostajesz voucher i wtedy kupujesz laptopa): Regulamin - link

 

Moim zdaniem to najlepsza opcja na tą chwilę, o wiele lepsza od MSI ze słabym chłodzeniem, matrycą TN i niepotrzebnym 32GB RAM ( nie ma opcji tyle wykorzystać bez specjalistycznych zastosowań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech.... widzę, że zaczyna być licytowanie się na racje... prośba do autora postu: określ swoje priorytety i napisz:

- czy, oprócz pakietu ofice, jakiego będziesz używał na studiach, będziesz potrzebować laptopa do jakichś specjalistycznych programów - TAK/NIE

- czy wydajność będzie w 99% wykorzystywana do gier,

- czy będziesz grać sam w pokoju? czy będziesz miał współlokatora/ów?

- czy jak będziesz grał, to lokator/lokatorka, będzie spał czy nie?

- czy jak będzie to Twoja laska, to nie za..ie Cie, że nie może spać lub oglądać TV - poza czasem spędzonym na bzykaniu

- czy chcesz smażyć jajka na klawiaturze lub jej obrębie?

- czy nie masz obawy, że prawie 100C na procku ubije Ci sprzęt

 

DO czego zmierzam - 15 cali to będzie głośny sprzęt i gorący. oczywiście mobilny i bardzo fajny optycznie (np omen 15). 17 będzie (przynajmniej z założenia) chłodniejszy, cichszy choć to oczywiście będzie też zasługa zbijania zegarów, ale fizyki nie oszukamy. Pooglądaj testy, poczytaj.

NAJWAŻNIEJSZE - co ma być priorytetem - wydajność kosztem temperatury i hałasu, ale np super ekranem czy mobilnością? czy sprzęt ma być w miarę cichy i chłodny, choć w niezauważalny w grach poziomem - zbijania czasowego temp na procku, przez co powinna wydłużyć się żywotność (no i jajek nie usmażysz)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...