Skocz do zawartości
Hancek

Dobór karty dźwiękowej lub wzmacniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W związku z odświeżeniem mojego pc postanowiłem popracować nad dźwiękiem, żeby w końcu to zagrało jak należy.

Poczytałem troche i sam już nie wiem może ktoś zna się na temacie i doradzi. Szukam dobrej karty dźwiękowej lub wzmacniacza słuchawkowego głównie do muzyki (sporadycznie w coś zagram). I te raz pytanie, z kart które znalazłem, jedyną rozsądną która daje rade jest Asus Essence STX II, dobre opinie, dodatkowo można wymieniac Opampy no i 7.1 dzieki czemu moge podpiac pod amplituner. Są jeszcze jakieś lepsze karty wewnętrzne od tej ? Czy może lepiej zostawić zintegrowaną karte do amplitunera a do słuchawek dokupić dobry wzmacniacz słuchawkowy zewnętrzny ? Jeśli tak to lepiej DAC/AMP w jednym czy oddzielnie. Chcialbym zmieścić się w budżecie do 2000tys.

Aktualne słuchawki AKG 240Studio.

Słucham wszystkiego ale najwięcej muzyki elektronicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czego Ci brakuje w dźwięku? Czego oczekujesz po zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czego Ci brakuje w dźwięku? Czego oczekujesz po zakupie?

Słuchawki teraz grają stnaowczo za cicho, chyba za słaby układ na zintegrowanej karcie dźwiękowej na płycie. Płyta asrock fatality champion x79. Zależy mi na głośnym elastycznym dźwięku bo słucham praktycznie wszystkiego, chciałbym wydobyć możliwości tych słuchawek. Możliwe że w przyszłości kupie inne z górnej półki i chciałbym żeby też można było je podpiąc i żeby dac lub karta mogły je napędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS podany przez Ciebie to nadal świetna karta więc można brać w ciemno, ostatnio na rynek weszły Soundblastery AE7/AE9 którymi też warto się zainteresować, jeśli chodzi o opcje zewnętrzne to jest tego mnóstwo, pytanie czy interesowałby cię taki wariant.

 

Teoretycznie wystarczy sam wzmacniacz , pytanie czy jest sens do integry

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...