Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak myslicie kiedy bedzie najlepszy czas na sprzedaz konsoli xb1x i ps4pro?

 

Chce zaliczyc jeszcze last of us i cyberpunka na xsie. Tylko nie wiem czy nie przeciagne. Wiadomo, im blizej premiery nowych konsol tym ciezej bedzie sprzedac stare.

 

Jaki wy macie plan na sprzedaz starej generacjii?

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, im blizej premiery nowych konsol tym ciezej bedzie sprzedac stare.

aż tak bardzo ciężej nie będzie, do dziś ludzie kupują ps3 czy x360. Trzeba będzie po prostu zejść z ceny a nie liczyć na zwrot w wysokości około tysiąca...

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PS5 będzie kompatybilne z PS4 tak samo jak wszystkie XO są z sobą kompatybilne więc teoretycznie im szybciej sprzedaż tym lepiej. A co do premier to zawsze mogą zaliczyć poślizg przez koronawirusa. Czytałem że ostatnio wraca do łask PS3 tylko po co kupować jak jest Xenia i PCSX3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@milekp zgadzam się problemów z odsprzedażą nie będzie poprzednia generacja będzie jeszcze długo istniała i wielu ludzi będzie na niej grało. Do dziś ludzie grają na PS3 czy xbox 360. A co do cen to już dużo nie zlecą bo i tak poleciały mocno i taki X jak kosztował 499e na premierę to teraz bardzo często w sklepach za ~300euro, a nawet za ~270 i to jeszcze grę dodają.

 

Najlepszy moment będzie wtedy jak kupię nową generację :E A kiedy kupię się okaże, na pewno nie na premierę, może pół roku po, może rok po.

I starą to też dopiero sprzedam/oddam pod warunkiem, że wsteczna kompatybilność będzie działała tak jak powinna.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób jako argument sprzedania konsoli po wypuszczeniu nowej generacji podawało, że sporo osób kupuje jeszcze PS3, żeby pograć w stare gry. Ok. Kłopot polega na tym, że w wypadku zarówno Sony, jaki i Microsoftu już zapowiedziano wsteczną kompatybilność. Jeżeli obecnie kupicie PS4, to nie będziecie mogli zagrać na niej w gry z PS3. Więc zakup PS3 w tym wypadku ma jakiś sens.

XBOX ma jakąś wsteczną kompatybilność i wkładając płytę z X360 można odpali kompatybilną wersję gry na swojego X1, ale to też nie są wszystkie gry. Jest ich obecnie 568 + 39 z oryginalnego Xboxa.

https://www.xbox.com/en-US/xbox-one/backward-compatibility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na dzień dzisiejszy nie wiemy jak będzie działać wsteczna kompatybilność np. na takim PS5. Czy wszystkie stare gry odpalimy na premierę nowej konsoli czy może kilkanaście, a następne będą dochodzić w kolejnych miesiącach.

 

Do tego ludzie kupujący konsole to w dużej części casuale. I tak np. trzech z moich znajomych dopiero w poprzednim roku zakupiło ps4 czy xbox One jak ładnie potaniały. Mój szwagier do dziś siedzi na xbox 360 i chce zmienić dopiero na PS5 czy nowego xboxa, ale i tak nie wcześniej jak wyjdzie GTA VI :E

 

Dobra wczesna kompatybilność to na pewno atut, ale to nie sprawi, że nagle ponad 100 milionów posiadaczy PS4 w pierwszym roku od premiery PS 5 zdecyduję się na wymianę. Jak sprzedadzą 20 milionów w pierwszym roku to będzie mega sukces. Szczególnie, że cena to już raczej na pewno nie będzie 399$/euro na premierę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wy macie plan na sprzedaz starej generacjii?

Nie sprzedaje :D

 

do dziś ludzie kupują ps3

Oj tak, wiem coś na ten temat :D

 

Czytałem że ostatnio wraca do łask PS3

Ludzie odkryli co było w większości przypadków winą yloda, to konsole przeżywają renesans.

A emulator na blaszaku to nie to samo co majestatyczne PS3 z Chromem.

Udało się to PS3 Kenowi. Po podobnym okresie na ps4 nikt nawet nie spojrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już w tamtym roku sprzedałem swoje PS4PRO i jestem zadowolony z tej decyzji. Nie ma w co grać stała tylko i zbierała kurz. Czekam na PS5 ale kupie je też dopiero jak będą jakieś ciekawe gry.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja jeszcze sam nie wiem jak to będzie ze sprzedaża moich konsol.. Jak przejdę ponownie Unchartedy do końca, to ogram znów Tlu 1 i Tlou 2.. A później? Hm Chyba zostanie mi tylko GoW do nadrobienia.. Wiec podejrzewam, że w wakacje lub jakoś krótko po okresie letnim sprzedam ps4 pro, a xbox one x sobie zostawie bo wiadomo Cyberpunk itd. Jedna konsole zostawie na bank bo nie wiadomo czy nowe konsole będą warte uwagi w okresie premiery... Dlatego chyba lepiej zostawić XoX bo może PS5 na starcie wypuści jakieś fajne eksluzywy :)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem przed końcem 2019 i kupiłem sobie za niewielką dopłatą Switcha. I to najlepsze co mogłem zrobić, bo co miałem ograć z PS4 to ograłem, bibliotekę z cyfrowymi wersjami gier sobie zostawiłem jakbym miał kiedyś ochotę ograć je na PS5, a na Switchu mam ogromną porcję kolejnych exów. Czego nie ogram na konsolach to ogram na PC, jak np. w tej chwili KCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze sam nie wiem jak to będzie ze sprzedaża moich konsol.. Jak przejdę ponownie Unchartedy do końca, to ogram znów Tlu 1 i Tlou 2.. A później? Hm Chyba zostanie mi tylko GoW do nadrobienia.. Wiec podejrzewam, że w wakacje lub jakoś krótko po okresie letnim sprzedam ps4 pro, a xbox one x sobie zostawie bo wiadomo Cyberpunk itd. Jedna konsole zostawie na bank bo nie wiadomo czy nowe konsole będą warte uwagi w okresie premiery... Dlatego chyba lepiej zostawić XoX bo może PS5 na starcie wypuści jakieś fajne eksluzywy :)..

 

Tez tak zrobie. Ogram last of us i reszte exow i sprzedam ps4. Xb1x zostawie i sprzedam po premierze nowej generacjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru sprzedawać, zostawiam tak jak zostawiłem PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tez tak zrobie. Ogram last of us i reszte exow i sprzedam ps4. Xb1x zostawie i sprzedam po premierze nowej generacjii

 

Sprzedaż wszystkich konsol to ryzyko.. Bo nie wiadomo do końca jak to będzie z opłacalnością zakupu nowej generacji tuż po premierze. Może byc tak, że dla ciebie czy dla mnie nie będzie sensu kupowania nowej dopiero jak wyjdą ciekawe nowości. .A wtedy mamy chociaż xboxa więc z niczym nie zostaniemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obawiam się, że mnożąc koronawirusa x przewidywana cena x parcie na nowe x hype może okazać się, że jak na premierę obecnej generacji ps4 można było rozsądnie i bez walki kupić u nas w okolicach marca-kwietnia tak i teraz dopiero wiosna 2021 będzie osiągalnym terminem zakupu nowych konsol... Pamiętajmy że NIGDY ŻADNE starty konsol nie oferowały nawału nowych produkcji a jedynie tzw. 'rozkroki' i exy 3-ciej kategorii, więc szacunkowo do tej wiosny wcześniej wspomnianej combo obecny pecet+dowolna dopasiona konsola spokojnie dadzą radę...

 

Nie zmienia o faktu, że - o ile finanse pozwolą (czyt cena nie przekroczy 500Euro/Dol) - zamierzam jakiegoś next gena na premierę kupić. Może mnie tym razem Microsoft przekona?

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ps4 pro... od roku trzymam ja tylko że względu na premierę tlou2.. Tak już dawno bym sprzedał ten wyjący pazdzierz.. Z resztą na konsoli pogralem tylko w rdr2, god of war, spidermana i days gone.. Tak stoi i się kurzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ps4 pro... od roku trzymam ja tylko że względu na premierę tlou2.. Tak już dawno bym sprzedał ten wyjący pazdzierz.. Z resztą na konsoli pogralem tylko w rdr2, god of war, spidermana i days gone.. Tak stoi i się kurzy :D

No wyła bo grałeś tylko w takie gry, które powodują jej delikatne unoszenie się nad ziemią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ps4 pro... od roku trzymam ja tylko że względu na premierę tlou2.. Tak już dawno bym sprzedał ten wyjący pazdzierz.. Z resztą na konsoli pogralem tylko w rdr2, god of war, spidermana i days gone.. Tak stoi i się kurzy :D

 

 

To tak jak ja, po premierze i ograniu TLOU 2 dalej sie bedzie kurzyc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Po premierze FF7 sprzedaje Prosiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tyle samo exów co teraz i i tak głównie będzie do kurzu.

 

Jak multi-platforma będzie wyglądać i działać lepiej to może będzie częściej używana. Nowe konsolki będą miały już bebechy z PC'ta a nie tabletów więc szanse na to są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyła bo grałeś tylko w takie gry, które powodują jej delikatne unoszenie się nad ziemią :D

 

 

to w co grać? zeby mi nie odleciała? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w co grać? zeby mi nie odleciała? :D

Bloodborne nie dostał aktualizacji dla Pro, więc działa 1080p 30 klatkach i na pół gwizdka konsoli:D Cisza jak makiem zasiał a gra fenomenalna.

 

Już bez jajcarstwa, wszystkie gry działające w pseudo 4k na prosiaku powodują odlot, ale exy są pod tym kątem wybitne bo wyciskają ostatnie soki z konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Bloodborne nie dostał aktualizacji dla Pro, więc działa 1080p 30 klatkach i na pół gwizdka konsoli:D Cisza jak makiem zasiał a gra fenomenalna.

 

Już bez jajcarstwa, wszystkie gry działające w pseudo 4k na prosiaku powodują odlot, ale exy są pod tym kątem wybitne bo wyciskają ostatnie soki z konsoli.

Ale dzieki funkcji Boost trzyma 30 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak multi-platforma będzie wyglądać i działać lepiej to może będzie częściej używana. Nowe konsolki będą miały już bebechy z PC'ta a nie tabletów więc szanse na to są.

 

Bebechy to jedno.. Ale liczy się optymalizacja. Idealnym przykładem jest tu np Horizon czy Uncharted. Przepiękne gry które działaja na bebechach od tabletów.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Bloodborne nie dostał aktualizacji dla Pro, więc działa 1080p 30 klatkach i na pół gwizdka konsoli:D Cisza jak makiem zasiał a gra fenomenalna.

 

Już bez jajcarstwa, wszystkie gry działające w pseudo 4k na prosiaku powodują odlot, ale exy są pod tym kątem wybitne bo wyciskają ostatnie soki z konsoli.

W rewizji 7216 juz jest cisza wszedzie. Jak dawalem ja pionowo to glosniej dzialala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rewizji 7216 juz jest cisza wszedzie. Jak dawalem ja pionowo to glosniej dzialala.

Niestety nie wszędzie, bo internety donoszą że zaczynają już wyć niektórym użytkownikom. Poza tym do mnie na czyszczenie i pastowanie już kilka sztuk trafiło niestety... Wszystkie rewizje były relatywnie ciche w pierwszych tygodniach... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...