Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem szczęśliwym posiadaczem karty GeForce 1080Ti, gram w rozdzielczości 1440p. Planuję w przyszłości przesiadkę z i5-8600k na i9-9900ks i zmianę karty graficznej.

 

Czy tylko kupując 2080Ti odczuję "przeskok" w grach? Gram we wszystkie produkcję AAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już skakać to zaczekaj na nowe karty Ampere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie TITAN RTX 8:E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna mocniejsza karta od GTX 1080 Ti jest RTX 2080 Ti ktory kosztuje 6 tys zl.....Czekaj na nowe karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jedyna 2080Ti? Tutaj dużo też zależy od gry. Np. RDR 2 i taki 2080S leciutko ~20% mocniejszy.

Ale zgadzam się z przedmówcami, na dzień dzisiejszy już chyba nie ma co się przesiadać z 1080Ti, lepiej już poczekać do Ampere i walnąć mega boosta :E

 

 

EgQZDJm.png

test z ppc

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jedyna 2080Ti? Tutaj dużo też zależy od gry. Np. RDR 2 i taki 2080S leciutko ~20% mocniejszy.

Ale zgadzam się z przedmówcami, na dzień dzisiejszy już chyba nie ma co się przesiadać z 1080Ti, lepiej już poczekać do Ampere i walnąć mega boosta :E

 

 

EgQZDJm.png

test z ppc

 

 

Ok no 2080 super da 10 fps wiecej...tylko 10 a za ta karte trzeba dac jakies 3,5 tys. 1080 Ti mozna sprzedac za jakies hmm 1800 zl. Trzeba wiec dolozyc minimum 1500 zl zeby zyskac 10 fps ehh slabo

2080 Ti jest zbyt droga a jesli Ampere rzeczywiscie bedzie tak mocne jak niby ma byc to RTX 3070 bedzie blisko 2080 Ti wiec...

 

GTX 1080 Ti to jest z najmocniejszych obecnie ludzkich grafik do grania w wysokiej jakosci i duzej ilosci fps do tego ma 11 GB VRAM gdzie inna karta z taka iloscia pamieci jest dopiero cholernie drogi 2080 Ti. Sa gry gdzie 1080 Ti jest nawet kapke lepsze od 2070 Super wiec...1080 Ti to super grafa jak na aktualne czasy

 

To prawie tak jakby autor chcial zmieniac 2070 Super na cos lepszego.Bez sensu

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok no 2080 super da 10 fps wiecej...tylko 10 a za ta karte trzeba dac jakies 3,5 tys. 1080 Ti mozna sprzedac za jakies hmm 1800 zl. Trzeba wiec dolozyc minimum 1500 zl zeby zyskac 10 fps ehh slabo

2080 Ti jest zbyt droga a jesli Ampere rzeczywiscie bedzie tak mocne jak niby ma byc to RTX 3070 bedzie blisko 2080 Ti wiec...

 

GTX 1080 Ti to jest z najmocniejszych obecnie ludzkich grafik do grania w wysokiej jakosci i duzej ilosci fps do tego ma 11 GB VRAM gdzie inna karta z taka iloscia pamieci jest dopiero cholernie drogi 2080 Ti. Sa gry gdzie 1080 Ti jest nawet kapke lepsze od 2070 Super wiec...1080 Ti to super grafa jak na aktualne czasy

 

To prawie tak jakby autor chcial zmieniac 2070 Super na cos lepszego.Bez sensu

 

 

Takie trochę manipulowanie...

nowy 2080S do kupienia 3100-3200

(ostatnio za 3199 był topowy X gaming trio - promka)

 

więc pisanie o 2080 za 3,5k to takie mocne naginanie prawdy

 

 

wracając do sedna - oczywiście zakup 2080TI a nawet 2080S da odczuwalną różnicę natomiast kwestia opłacalności tej wymiany to już inny temat :D

 

z 1080 ti czekać, karta co miała stracić najwięcej to już straciła

czy pójdzie teraz za 1700 czy za kilka miesięcy za 1300 to różnica w tym co kupimy za to co do tej kwoty dołożymy - to i tak będzie na plus przy oczekiwaniu na new gen

 

+ pamiętamy, że nie gramy VRAMem a mocą obliczeniową i 8GB w aktualnych czasach wystarcza w zupełności

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do vram, FfXV zajmuje prawie całe 11g...,tak więc zdarzają się kwiatki.

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do vram, FfXV zajmuje prawie całe 11g...,tak więc zdarzają się kwiatki.

 

zapycha ile ma - natomiast dobrze działa i przy mniejszej ilości vramu

gra jest "skopiowana" z konsoli - nawet nie dodano myszki w wersji pc ...

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Inne gry nie dopychają...

Czemu?

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać że 2080ti kosztuje 6k, to rozejrzyj się za używkami, za 3.5-4k można spokojnie już kupić. Moim zdaniem lepiej czekać na nowe karty, ale jak musisz to to najlepsze wyjście.

W cenie nowej 2080 super, można kupić używkę 2080ti - moim zdaniem to lepsza opcja, ale wiem że sporo osób boi się używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 3,5k ciężkie do osiągnięcia - ale za 4000 spokojnie idzie dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam 1080ti Strix.. i też czekam na nowe karty od zielonych. W RTX nie warto inwestować, bo różnica będzie nie zauważalna. Odłóż i poczekaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze prawią...czekaj...

 

Zamiast teraz dokładać 2 koła za 20% za pół roku dołożyć 3 i mieć 50%...

 

Sam mam 1080Ti @2025 I gram w 7680x1440 co prawda w 2 /3 simy i umiejętnie operując suwakami mam 80-100 klatek...

 

Czekam na coś mocnego żeby dojść do 144 czyli granic monitora bądź zwiększyć detale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin

VRAM podciągnąłeś, czy tylko sam rdzeń ?? (boost mam 1987MHz, a po OC robi 2100MHz, VRAM tak na dotyk 12GHz)

Mnie też troszkę brakuje wydajności i czekam co wniesie nowa architektura, więc teraz to tylko strata kasy wink.gif

 

A CPU nie ogranicza grafy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie trochę manipulowanie...

nowy 2080S do kupienia 3100-3200

(ostatnio za 3199 był topowy X gaming trio - promka)

 

więc pisanie o 2080 za 3,5k to takie mocne naginanie prawdy

 

 

wracając do sedna - oczywiście zakup 2080TI a nawet 2080S da odczuwalną różnicę natomiast kwestia opłacalności tej wymiany to już inny temat :D

 

z 1080 ti czekać, karta co miała stracić najwięcej to już straciła

czy pójdzie teraz za 1700 czy za kilka miesięcy za 1300 to różnica w tym co kupimy za to co do tej kwoty dołożymy - to i tak będzie na plus przy oczekiwaniu na new gen

 

+ pamiętamy, że nie gramy VRAMem a mocą obliczeniową i 8GB w aktualnych czasach wystarcza w zupełności

 

 

2080 SUPER Gaming X Trio kosztuje 3649 zl w xkom

https://www.x-kom.pl/p/506990-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2080-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

Wiec ze tak powiem pisze nie o tym co kiedys gdzies bylo tylko o tym co jest teraz. Za 3199 kupisz podstawowe wersje. Do tych fajniejszych trzeba doplacic i np Gaming OC kosztuje nieco ponad 3400 zl.Na allegro najtanszy Trio kosztuje 3449 zl wiec to nie jest 3199 Przy takiej mocy kart 11GB moze sie przydac

 

Wg ceneo rowniez najnizsza cenea Trio 3449 zl

Ja podtrzymuje swoja wersje ze 2080 super kosztuje ok 3.5tys. Przy takiej cenei karty i czasie przez jakis bedzie sie jej uzywac kupuje sie jednak ktorys z fajnieszych modeli a nie najtanszego Ventusa czy PNY

 

Przeszukalem oferty xkom, allegro, porownywarke ceneo, proline, xtreem

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080 SUPER Gaming X Trio kosztuje 3649 zl w xkom

https://www.x-kom.pl/p/506990-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2080-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

Wiec ze tak powiem pisze nie o tym co kiedys gdzies bylo tylko o tym co jest teraz. Za 3199 kupisz podstawowe wersje. Do tych fajniejszych trzeba doplacic i np Gaming OC kosztuje nieco ponad 3400 zl.Na allegro najtanszy Trio kosztuje 3449 zl wiec to nie jest 3199 Przy takiej mocy kart 11GB moze sie przydac

 

Wg ceneo rowniez najnizsza cenea Trio 3449 zl

Ja podtrzymuje swoja wersje ze 2080 super kosztuje ok 3.5tys. Przy takiej cenei karty i czasie przez jakis bedzie sie jej uzywac kupuje sie jednak ktorys z fajnieszych modeli a nie najtanszego Ventusa czy PNY

 

Przeszukalem oferty xkom, allegro, porownywarke ceneo, proline, xtreem

 

 

3243 game rock RTX 2080 SUPER

 

nie podtrzymuj głupot bez podparcia

 

a te 10FPS to jakieś +/- 20% ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadzam sie z tym palitem to w zasadzie jedyna z fajnych wersji w niskiej cenie co nie zmienia faktu ze zmiana 1080 Ti na 2080 super jest bez sensu

 

 

no i co ze 20%. W procentach duzo ale w realnej korzysci ze zwiekszenia plynnosci niewiele bo tylko 10 kl/s

 

A czy bedziesz mial 100 czy 110 fps to zadna roznica w plynnosci

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma sensu wymiana GTX1080ti. Za mała różnica w wydajności względem poniesionych kosztów. Wyda się dużo pieniędzy a zysk, owszem zauważalny, ale nie na tyle żeby się w ogóle zastanawiać. Ja siedzę na jeszcze starszej karcie mianowicie podkręconej GTX980ti. Co prawda nie gram już dużo, ale w rozdzielczości 1440p i moja karta jest dla mnie zupełnie wystarczająca. Co dopiero GTX1080ti.

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

1080ti bym wymienil na cos z seri 3000. Na 2000nie ma kompletnie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pieniądze nie grają roli bierz 2080ti w każdym innym wypadku warto poczekać na nową serie, tańsza od obecnej nie będzie ale wydajność moze skoczyć o około 50% wg pierwszych przecieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz GTX 1080Ti też stoję przed wyborem następcy , zgadzam się w 100% że trzeba czekać na nowe GPU , wybiorę takie które zaoferuje minimum 40% większą wydajność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja patrze nie na % ale na ilosc fps w grach przy tych samych ustawieniach. Dla mnie nowa karta musi dawac minimum 20 fps wiecej

 

U mnie zmiany byl z GTX 750 Ti na GTX 1060 3GB i potem na GTX 1080 takze za kazdym razem wzrosty byly konkretne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze prawią...czekaj...

 

Zamiast teraz dokładać 2 koła za 20% za pół roku dołożyć 3 i mieć 50%...

 

Sam mam 1080Ti @2025 I gram w 7680x1440 co prawda w 2 /3 simy i umiejętnie operując suwakami mam 80-100 klatek...

 

Czekam na coś mocnego żeby dojść do 144 czyli granic monitora bądź zwiększyć detale...

 

 

Poczekaj jeszcze z 5 lat to kupisz karte w Tdi albo w TDci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...